ללמוד להשקיע זאת לא עוד עבודה!

ללמוד להשקיע

דיון עם חבר טוב שלי חשף בפניי דעה רווחת לגבי לימודים פיננסיים, זאת פשוט עוד עבודה. הלכנו לערב מבוא לקורס השקעות בנדל"ן ולאחר המבוא ניהלנו דיון ער על מה שלמדנו. דיברנו על לקנות דירה להשקעה בארץ ועל כך שכדי לקנות דירה להשקעה יש להשקיע משאבים רבים. כדי שההשקעה תהיה מוצלחת במיוחד בשוק שנחשב למעט בועתי כדאי להקפיד על הכללים הבאים:

 • להתמקד באיזור אחד כמה שיותר קטן ולהכיר אותו היטב. לדעת את היתרונות והחסרונות של האיזור, מה התוכניות של העירייה, מה מחיר השוק האמיתי
 • לקנות תמיד מתחת למחיר השוק (בהנחה שהשקעתם זמן להבין מה הוא באמת)
 • לעקוב אחרי הודעות המכירה באתרים כך שתדעו איזה מודעה ישנה, איזה מוכר מנסה כבר כמה חודשים למכור והוריד את המחיר ואם מישהו מכר אז בכמה
 • להכיר מתווכים של האיזור שיודיעו מיידית כשיש הזדמנות
 • להסתובב באיזור ולדבר עם הדיירים והתושבים כמה שיותר כדי שתוכלו לגלות במהרה מי מתגרש, מי נפטר, מי פוטר מהעבודה וכל דבר שאולי יכול לגרום לכם לדעת לפני כולם שיש דירה שתעמוד למכירה
 • להיות בעלי צוות של אנשי מקצוע טובים כמו עורך דין, יועץ מס, רואה חשבון כדי שתוכלו לעשות את העסקה על הצד הטוב ביותר ולצמצם סיכונים.

החבר טען שזאת בעצם עוד עבודה! חייבים להשקיע המון זמן בלחפש את הדירה, להכיר את האיזור, להכיר את השכנים ולהבין את המצב של השוק הספיציפי הזה. מדובר בהרבה שעות עבודה והוא כבר עובד משרה מלאה ודי מכניסה מה הוא צריך עבודה נוספת?

אותו חבר גם היה בתהליכים של תואר שני, כששאלתי אותו למה הוא עושה את זה הוא טען שבמקצוע שלו זה נחשב מאוד ויכול לתת לו עוד העלאה ותפקידים בשכר גבוה יותר. כשניסיתי לציין בפניו שגם להשקיע כסף וזמן רב בקבלת תואר שני זה עוד עבודה הוא ענה שזאת השקעה בטוחה יותר וזה גם מעניין אותו.

כאן אני לא מסכימה. נכון, כדי לעשות את כל הדברים הללו נכון ולמצוא דירה טובה להשקעה בשוק של היום חייבים להשקיע זמן ולעשות זאת בזהירות. מדובר על השקעה של כמה שעות בשבוע אם רוצים לעשות את זה נכון ולא להסתמך על מזל או על אמונה עיוורת ששוק הנדל"ן ימשיך לעלות עד אין סוף. העניין הוא כזה, להשקיע כמה שעות בשבוע בשביל לקבל הכנסה נוספת של כמה אלפי שקלים זה מאוד משתלם כלכלית! גם אם זה מגיע בנוסף למשרה מלאה, השקעה של 4 שעות בשבוע זה 16 שעות בחודש בשביל עסקה שבסוף תניב נניח, הכנסה נוספת של 2,500 ₪ בחודש . זה מגיע ל"שכר" של 150 שקל לשעה שזה שכר לא רע אבל מעבר לכך, ברגע שעשיתם את העסקה שעות העבודה יורדות! זה יכול להגיע לשעה שעתיים בחודש (ניהול תקלות, תיקונים בדירה, חיפוש דיירים) אך השכירות תישאר זהה ועם השנים אולי אף תעלה! מבחינתי, השקעת זמן ביצירת הכנסה פסיבית זה פשוט חכם יותר כלכלית מאשר להשקיע כמה שיותר ולהתקדם במקום העבודה הקיים.ללמוד להשקיע בנדל"ן

אפשר להשקיע כמה שעות בשבוע בלימודי תואר שני, לשאוב הרבה עניין וחוכמה ואולי אף לקבל קידום בזכות זה, אבל אז עדיין לא התחלנו להשקיע באמת ואנחנו נמצאים בסיכון. לעומת זאת, אפשר להשקיע כמה שעות בשבוע למציאת עסקת נדל"ן טובה ולקבל בזכות זה קידום שיכול להישאר איתכם לכל החיים. מעבר לכך, הידע שתצברו יכול לעזור לכם להגיע מהר יותר לעסקה הבאה בפחות זמן והשקעה והופ הנה קיבלתם עוד העלאה שלא תלויה במעסיק. נכון, צריך זמן וידע כדי ללמוד להשקיע בכל תחום כמו שצריך, אבל ברגע שהשקעתם ויצרתם הכנסה פסיבית שעות העבודה יורדות ותהליך יצירת ההכנסה הפסיבית הבאה בתחום מתקצר משמעותית. בכל מקרה, זאת עסקה משתלמת יותר מאשר ללמוד כמה שיותר כדי שמישהו אחר ירצה להעסיק אותך בשכר גבוה יותר שייעלם ברגע שתפסיק לעבוד שם.

לי אישית נראה שעדיף לפנות זמן (כמו לקום מוקדם יותר) ולהשקיע את הזמן בללמוד תחום שיעבוד בשבילכם במקום ללמוד תחום שתוכלו לעבוד בשבילו. הכסף שאתם משקיעים וחוסכים בעמל רב צריך לעבוד בשבילכם ולעשות עוד כסף, ולכן לדעתי לפחות ההשקעה הנכונה היא לא ללמוד כדי שמישהו אחר ייתן לכם העלאת שכר אלא כדי שתוכלו לתת לעצמכם העלאת שכר בכל שלב שתרצו.

האם אתם מעדיפים ללמוד כדי שתוכלו להפוך מישהו אחר לעשירים או ללמוד כדי שתוכלו להתעשר בעצמכם?

זכרו, אתם לא תתעשרו כל עוד תמשיכו לעבוד קשה לעשות כסף למישהו אחר, הגיע הזמן שתתחילו לעבוד בשביל עצמכם ולשלם לעצמכם קודם.

 

את קורס ההשקעה הראשונה שלי כבר הכרתם?

קורס ההשקעה הראשונה שלי ילמד אתכם בכיף ובקלילות איך להתחיל להשקיע באופן פסיבי כך שזו ממש לא תהיה עוד עבודה. השקעתי זמן רב כדי להכין קורס שיעזור לאנשים להתגבר על הפחדים ולהתחיל להשקיע. הקורס מספק את כל הידע הבסיסי הנחוץ להשקעות, היכרות והבנה של מכשירי ההשקעה השונים וכל מה שצריך כדי להתחיל להשקיע. הקורס אף עוזר לך לבנות תכנית השקעות אישית כדי להגיע להישגים כלכליים ולגרום לכסף שלך לעבוד בשבילך!

פרטים על קורס ההשקעה הראשונה לי כאן.

25% הנחה לגולשי האתר בעזרת קוד קופון website

ההשקעה הראשונה שלי

7 מחשבות על “ללמוד להשקיע זאת לא עוד עבודה!”

 1. אני מציעה להיזהר מאוד משוק הנדל'ן הנוכחי.
  הוא לא רק "שוק שנחשב למעט בועתי". זוהי בועה ענקית. מחירי הדירות בישראל הם למעשה 'משחק פרמידה' ענקי, וכל פרמידה ברגע מפתיע מסוים קורסת.
  אני מניחה שלמעבירי קורס ההשקעות בנדל'ן אין שום אינטרס להודות בבועתיות. להפך.
  מומלץ לקרוא

  http://www.amitit.co.il/11-עובדות-מטרידות-על-בועת-הנדלן-בישראל/

  1. האופטימית

   מצטרפת מאוד לאזהרה הזו, השוק אכן בועתי מאוד ומתחיל בכיוון של שינוי מגמה וגם על זה כתבתי.
   עדיין, זה לא אומר שאי אפשר ללמוד כך שנהיה מוכנים עם הידע כאשר התזמון יהיה מתאים יותר.

 2. לעניות דעתי כמות העבודה/לימוד שצריך לבצע עד להשלמת עסקה מוצלחת והתמורה הפוטנציאלית של אותן עסקאות אינה מצדיקה את ההשקעות הנ"ל.

  אותו אדם ממוצע יכול להשקיע הרבה פחות זמן בלימוד ומחקר בשביל להשקיע בשוק ההון (בין אם בתיק מחקה מדד או במניות דיבידנד) שהניב בעבר וצפוי להניב בטווח הרחוק תשואת יתר מאוד משמעותית לעומת נכס נדל"ני.

  להלן השוואה של התשואה הכוללת בנטרול אינפלציה של דירות בישראל מול מדד ת"א:
  https://hovavdror.wordpress.com/2016/09/06/%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%A2%D7%94-%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%A9%D7%95%D7%A7-%D7%94%D7%94%D7%95%D7%9F/#more-1067

  ולקינוח להלן אוסף של מיתוסים מעולם הנדל"ן שרוב האנשים מאמינים בנכונותם עם תיעוד היסטורי שסותר אותם:
  https://nadlanfacts.wordpress.com/

  1. האופטימית

   המטרה שלי בפוסט לא הייתה לעודד השקעות בנדל"ן דווקא, פשוט משם צמחה השיחה. המטרה הייתה לעודד ללמוד להשקיע ולהבין שזו אולי עוד עבודה אבל משתלמת בהרבה. לא משנה מה אדם יבחר להשקיע בו, מדדים, דיבידינדים, שוק ההון או עסק לספרים דיגיטליים. זה בהתחלה עוד עבודה וצריך להשקיע זמן ומשאבים כדי ללמוד ולהבין אבל אחר כך ההשקעה שלנו תצדיק את עצמה הרבה יותר מאשר העלאת שכר או עבודה רגילה נוספת.

 3. פינגבאק: חוסן פיננסי - כמה אתם מוכנים למשבר? - האופטימית

 4. פינגבאק: מסחר יומי - הדרך הבטוחה להפסיד את הכסף שלכם - האופטימית

 5. פינגבאק: האם כדאי להשקיע בנדל"ן חו"ל? איך תדעו שזה מתאים לכם? | האופטימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן