למה כולם מדברים על השקעה במדדים?

הרבה מדברים על השקעה במדדים בשוק ההון כדרך הכי טובה להשקיע. והאמת? יש דברים בגו. 

 

מה זה אומר השקעה במדדים

הרעיון מאוד פשוט, במקום לבחור מניות באופן אקטיבי ולהחליט איזה מניות טובות או לא, משקיעים בכל השוק. מסתכלים על נתונים היסטוריים ורואים שהשווקים באמת עולים עם השנים ולכן כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלנו, פשוט משקיעים בכל השוק. במקום לבחור את המחט מתוך ערימה של שחת, משקיעים בכל הערימה ואז מקבלים את כל הטוב שבעולם ההשקעות. אם למשל אנחנו חושבים שבינה מלאכותית זה הדבר הבא ובעשור הקרוב חברות שעוסקות בכך ירוויחו, אבל אין לנו שום מושג איך לבחור את החברות שבאמת יצליחו בעתיד. אנחנו יכולים להשקיע במדד שעוקב אחר חברות שעוסקות בבינה מלאכותית וזהו. 

כלומר, לא נתעסק בלבחור מניות ספיציפיות, אלא נחליט מה התחום שרוצים להשקיע בו, ופשוט להשקיע בכל התחום. 

 

 

אבל למה בתכלס זה כל כך משתלם להשקיע במדדים?

 

קל ופשוט

השקעה במדדים מאפשרת לי להגדיר פעם אחת מה הניירות ערך שאני רוצה בתיק השקעות ואז להשקיע בהם כל פעם מחדש. 

באמת שאין צורך להשקיע שעות רבות בחקר מניות ו קריאת דוחות כספיים (אלא אם כן אתם נהנים מזה), אלא פעם אחת לבחור את תחומי ההשקעה שלכם ותמהיל תיק ההשקעות וזהו. 

 

הטיית המנצחות

זה אולי אחת הסיבות הכי חשובות לגבי השקעה במדדים, שבעצם מבטיחה לנו שנישאר תמיד עם החברות המצליחות ביותר בכל רגע נתון. מדדים מתעדכנים מדי תקופה ואם יש חברה במדד שהביצועים שלה פחות טובים, היא תצא מהמדד וחברה אחרת טובה יותר תיכנס במקומה. מדד S&P 500 היום לא זהה למה שהוא היה לפני 20 שנה. למה? כי חברות כמו קודאק ובלוקבאסטר שהיו במדד, יצאו ממנו ובמקומם נכנסו חברות אחרות כמו גוגל ופייסבוק. 

כך שבכל אנחנו פשוט נשארים עם המניות המנצחות לאורך זמן והחברות הפחות טובות יוצאות לנו מהמדד אוטומטית. 

שגר ושכח

היתרון העצום של מדדים בהשקעה באופן פרטי זה שההשקעה הזו דורשת מאיתנו מעט מאוד זמן. עד כמה מעט? שעתיים בסדנא שלי מאפשרת לכם ללמוד כל מה שצריך כדי לבנות תיק השקעות מבוסס מדד ומאז נשאר פשוט לתת לכסף לעבוד ולהוסיף עוד כסף אם רוצים להגדיל את התיק … וזהו! 

 

סיכויי הצלחה גבוהים

סטטיסטית קשה מאוד להפסיד אם משקיעים במדדים לאורך זמן. המחקרים מראים שאחרי 15 שנה הסיכוי להפסיד הופך להיות אפסי. אבל זה לא רק שקשה להפסיד אלא שסטטיסטית גם תרוויחו יותר. המחקרים מראים שהשקעה במדדים מנצחת 97% ממנהלי השקעות מקצועיים לאורך זמן. אז לא רק שצריך מעט ידע, גם יש סיכוי טוב יותר להרוויח. 

 

מעט ידע

מכיוון שלא צריך לבחור מניות ספיציפיות אלא רק לבחור תחומי השקעה ורמת סיכון בתיק, הידע הדרוש נמוך מאוד. עד כמה נמוך? עד כדי כך שסדנא של שעתיים תספק לכם כל מה שתרצו כדי לבנות את התיק השקעות שלכם ולתחזק אותו לאורך זמן. 

 

זול מאוד

השקעה במדדים מאפשרת לנו ליהנות מהשקעה שהיא כביכול מנוהלת (שכן מעדכנים את המדדים לערך כל חצי שנה) אבל בעלות משמעותית נמוכה מאלטרנטיבות ההשקעה האחרות. לא צריך לשלם למנהלי תיקים, לא צריך לשלם דמי ניהול גבוהים ולא יועץ השקעות אישי. צריך רק לבחור תיק השקעות עם הטבות כמו כאן או כאן ולהשקיע. 

 

פיזור סיכונים

אומרים שפיזור זה הארוחת חינם היחידה שיש בעולם ההשקעות והשקעה במדדים מאפשרת לנו ליהנות מיתרונות הפיזור בקלות. 

כשמשקיעים במניה בודדת, יש לנו סיכוי להרוויח אם המניה תקפוץ, אבל יש לנו גם סיכוי להפסיד אם המניה תקרוס. כשמשקיעים במדדים מקבלים פיזור מובנה על פני שפע של תחומים וניירות ערך כך שכל מה שנשאר לנו לעשות זה ליהנות מהתשואה הממוצעת הצפויה ולנוח בידיעה שאם חברה אחת קורסת, זה כמעט לא משפיע עלינו. 

 

 

סבבה השתכנעתי איפה אפשר להשקיע?

 

השקעה במדדים היא אמנם קלה ופשוטה, אבל כן צריך ללמוד מעט לפני כן. אז איך לעשות את זה? פשוט מאוד. להצטרף לסדנת תיק השקעות בדקות- איך לבנות תיק השקעות עוקב מדד בקלות. שם אתן את כל הידע שצריך כדי להתחיל להשקיע, אעשה לכם חיים קלים עם תיקי השקעה ורשימת מדדים מוכנים מראש ופשוט תתחילו להרוויח ולהגשים את המטרות הכלכליות שלכם במינימום התעסקות ומאמץ. 

https://haoptimit.com/sadna/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן