אבל אין לי זמן לזה!

אני הולכת בדרך של עצמאות כלכלית ודרך זו כוללת שני עקרונות מרכזיים שצריך ליישם: ללמוד לחסוך כמה שיותר וגם ללמוד להשקיע כמו שצריך. בשיחות שלי עם אנשים אני בנושא זה אני שומעת המון פעמים את התירוץ שברור שהם היו רוצים לפרוש גם ובהחלט זה רעיון מפתה אבל אין להם זמן להתחיל לנקות, או לבשל כל יום ובכלל אין להם מושג בהשקעות ואין להם זמן ללמוד! האמת שגם אני מצאתי את עצמי משתמשת בתירוץ הזה לא פעם כשאני מתעצלת באמת לעשות משהו או ללמוד משהו שנראה לי באותו רגע גדול עלי. לקח לי זמן להבין שאני סתם ממציאה תירוצים ובעצם יש לי הרבה זמן אבל אני לא מנהלת את עצמי נכון ובוחרת לבזבז אותו על דברים שהם לא תואמים את הרצונות והמטרות שלי. כשהבנתי את זה התחלתי ליישם על עצמי מספר חוקים להתנהלות שונה שהייתי רוצה לשתף איתכם.

 

תכנון מראש סוגר הכל

למען האמת, זה הדבר העיקרי שעוזר לי לחסוך זמן ביעילות מירבית. פשוט צריך לשבת ולהשקיע זמן בלתכנן את זה. כך למשל התחלתי לתכנן את הארוחות למשך השבוע הקרוב, להזמין את הקניות שבוע מראש באינטרנט ככה שאין לי בעיה של זמינות משלוחים ולחסוך לעצמי את התורים הארוכים בסופר. בזמן שאני מחכה בבית למשלוח שיגיע, יש לי את התזכורות הקבועות שלי לעשות דברים אחרים :). האמת שלא רק בבישול, תכנון מראש של המשימות והמטלות שלי לשבוע עוזר לי מאוד לייעל את הזמנים, כך שיוצא לי להקדיש זמן לבן הזוג, חברים, משפחה ולמטרות נוספות שלי כל שבוע. אז בקיצור, תכננו מה אתם רוצים שיקרה, מה אתם צריכים לעשות כדי שזה יקרה, כמה זמן זה אמור לקחת ותכניסו תזכורות לזה כך שלא תשכחו.

תזכורות

 

לי באופן אישי קל להתעלם מהחלטות שקיבלתי, קורה שהחלטתי שמעכשיו כל בוקר אני אקום חצי שעה מוקדם יותר ואכתוב או אעשה קצת ספורט. זה אולי קורה לכמה ימים ואחרי זה יש יום אחד שאני חוזרת מאוחר, אין לי כח לקום בבוקר ואז אני מתחילה לוותר לעצמי. אז מה שלמדתי מכך זה שא', אני לא טיפוס של בוקר ואין שום טעם לנסות לי לגרום לעצמי לעשות משהו על הבוקר חוץ מלשתות קפה ולהתאמץ להתעורר. ב', אני שוכחת עם הזמן ולכן קשה לי להתמיד. מה שהתחלתי לעשות לעצמי זה פשוט תזכורות, אז נכון בדיוק בפסקה הקודמת דיברתי על כך שהסמרטפון שלי לוקח לי יותר מדי זמן מהחיים אבל במקרה הזה האפליקציה נכונה בזמן הנכון יכולה מאוד להועיל. אני משתמשת באפליקציה בשם Cozi לארגון רשימות ותזכורות שבועיות/חודשיות. למשל להזכיר לעצמי כל 10 לחודש להעביר לאקסל את ההוצאות וההכנסות של השבוע שעבר, או להזכיר לעצמי כל שבוע להקדיש שעה וחצי לכתיבה בזמן קבוע. ברגע שקבעתי זמן קבוע ותזכורת אוטומטית לזמן הזה, קצת יותר קשה לי להתעלם והיי הנה הצלחתי להתייעל עוד קצת ולהתקרב עוד קצת להגשמת המטרות שלי.

בנוסף לא יזיק לשים גם כמה פתקים במקומות אסטרטגיים כל יום שיזכירו לכם מה המטרות שלכם וסדר העדיפויות שלכם באמת כך שתוכלו לנהל את עצמכם בהתאם.

 

להפסיק עם גנבי הזמן

 

היום שבו מחקתי את הקאנדי קראש מהפלאפון היה אחד הימים שבהם גיליתי את החיים שלי בחזרה. פתאום התפנו לי המון שעות ביום! לא שמתי לב כמה זמן בזבזתי סתם בלשבת בכורסה ולשחק משחק במקום לעשות משהו מועיל עם עצמי. התקנתי אפליקציה חמודה שנקראת RescueTime שמטרתה למדוד את הזמן שאני מבזבזת בבהייה בסמרטפון. גיליתי שעם הקאנדי קראש אני מבזבזת בממוצע 3 וחצי שעות ביום בפלאפון!!! בקיצור, אחרי שמחקתי את הקנדי קראש זה ירד לכמעט שעתיים, פשוט טירוף. אז מעכשיו אין לי משחקים בפלאפון יותר, האפליקציה הבאה בתור שתימחק תהיה הפייסבוק שהיא גם היא גנב זמן לא קטן.

אחר כך טיפלתי גם בטלוויזיה שזה גנב הזמן מספר 2 מבחינתי אחרי הסמארטפון. הבעיה שלי היא התמכרות לסדרות, אם אני רואה פרק זה מפתה אותי מדי לראות פרק אחר. למזלי אנחנו עם שירות של Netflix ולא כבלים כך שאני לא יכולה להדליק סתם את הטלוויזיה לזפזפ בין הערוצים ולראות משהו רק כי זה משודר כרגע. הבעיה עם Netflix זה שאם ראיתי פרק בסדרה, הפרק הבא אוטומטית משודר ולכן עשיתי קצת חיפושים וגיליתי שאפשר לבטל את היכולת הזאת! עכשיו אם אני מחליטה לראות קצת טלוויזיה, אני חייבת באופן אקטיבי לבחור כל פעם להמשיך, מה שהקטין משמעותית את זמני הצפייה שלי. בכלל, בכל הקשור לטלוויזיה אלא אם כן היה לי יום ממש מעייף אני משתדלת שלא לראות אלא אם כן אני עושה משהו תוך כדי כך שזה לפחות יהיה מועיל.

 

לעשות משהו כל יום

 

אחד הדברים שהתחייבתי לעצמי הוא שכל יום אני עושה משהו שיקרב אותי צעד קטן יותר לעבר העצמאות הכלכלית. לפעמים זה לוקח 10 דקות ולפעמים זה לוקח כמה שעות, אבל עדיין כל יום אני עושה משהו.

 • מתקשרת לספק כלשהו ומנסה להוזיל מחירים
 • הולכת להרצאת מבוא להשקעות בשוק ההון או נדל"ן
 • קוראת פוסט בבלוגים מומלצים
 • חוקרת מדדים/מניות ובוחנת השקעות פוטנציאלות
 • עוברת על ההוצאות וההכנסות ומנסה להסיק מכך מסקנות ודרכים לשיפור
 • מנסה להבין מה הולך בפנסיה שלי ולהוריד עמלות
 • כותבת בבלוג או עובדת על הספרים שלי שאולי יוכלו לספק הכנסה פסיבית בעתיד
 • מבשלת בבית במקום להזמין אוכל או מסדרת את הבית במקום לקרוא למנקה
 • רואה הרצאה ביוטוב בנושאי השקעות וחיסכון
 • שומעת הרצאות ו-podcasts כשאני באוטו
 • אם ממש אין לי כח אז אני קוראת ספרי השקעות כמה דקות לפני שאני נרדמת

אלו רק דוגמאות לדברים קטנים שאפשר לעשות כל יום שיכולים לקרב אותי אל עבר העצמאות הכלכלית. אני כל יום צוברת עוד ידע ועוד כלים שתורמים לי בתהליך ויאפשרו לי להגיע לאן שאני צריכה. זה לא חייב להיות ארוך, וזה לא צריך לקחת הרבה זמן, יש לי עוד הרבה מה ללמוד אבל אם אני אעשה קצת כל יום אז לאט לאט אני אשתפר ואתייעל.

 

את קורס ההשקעה הראשונה שלי כבר הכרתם?

קורס ההשקעה הראשונה שלי ילמד אתכם איך להשקיע כדי שהכסף יעבוד בשבילכם ולכם יהיה את הזמן לדברים שחשובים לכם באמת. השקעתי זמן רב כדי להכין קורס שיעזור לאנשים להתגבר על הפחדים ולהתחיל להשקיע. הקורס מספק את כל הידע הבסיסי הנחוץ להשקעות, היכרות והבנה של מכשירי ההשקעה השונים וכל מה שצריך כדי להתחיל להשקיע. הקורס אף עוזר לך לבנות תכנית השקעות אישית כדי להגיע להישגים כלכליים ולגרום לכסף שלך לעבוד בשבילך!

פרטים על קורס ההשקעה הראשונה לי כאן.

25% הנחה לגולשי האתר בעזרת קוד קופון website

ההשקעה הראשונה שלי

4 מחשבות על “אבל אין לי זמן לזה!”

 1. פינגבאק: פיננסופוביה - למה אנחנו מפחדים להתעסק בכסף? | האופטימית

 2. פינגבאק: נשים וכסף - הסיכונים והיתרונות שאולי לא הכרתן | האופטימית הדרך לעצמאות כלכלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן