איך לקום בבוקר בכיף

לקום מוקדם בבוקר אף פעם לא היה כוס התה שלי, הרעש הצורם של השעון המעורר פשוט עושה לי רע. למען האמת אני ממש אבל ממש לא טיפוס של בוקר. עד כדי כך שבעבודה יודעים שאם יתקשרו אלי לפני השעה 9 בבוקר פשוט אין סיכוי שאני אענה להם (מנפלאות החינוך בהייטק). אני יכולה לנסות ומדי פעם להצליח לקום מוקדם ולעשות דברים להיות מועילה ולהספיק המון עוד לפני שהגעתי לעבוד. אני הולכת לישון עם הרבה כוונות אבל בסוף אני תמיד אשים את השעון המעורר שלי על Snooze כמה שרק אפשר. גם אחרי שקמתי, הייתי צריכה רבע שעה לפחות עם כוס הקפה בשקט עד שהייתי מוכנה לתקשורת עם בן אנוש כלשהו. אני לא טיפוס של בוקר, לפחות לא הייתי.

כפי שאפשר לראות מרשימת המטרות שלי לשנה אני מעמיסה על עצמי הרבה מאוד כדי להגיע לתוצאות שאני רוצה. בן הזוג שלי מעיר את תשומת ליבי תכופות לכך שאני כמעט קורסת מרוב עומס שאני שמה על עצמי. יש לי הרבה מאוד רעיונות הרבה מאוד דברים שאני רוצה להספיק ואני פשוט לא מצליחה. אני מגיעה מהעבודה מותשת ולא תמיד יש לי כח להתחיל משמרת שנייה בעבודה נוספת. לפעמים מעצבנים אותי בעבודה, לפעמים לא ישנתי מספיק טוב ולפעמים סתם בא לי לצאת עם חברים או בן הזוג. בימים כאלה אני מרגישה סוג של אשמה שלא עשיתי דברים כדי לקדם את המטרות שלי.

ניסיתי בעבר לאמץ את הרעיון של לשלם לעצמי קודם. כלומר להתחיל את היום לא במיילים מהעבודה או שיטוט רנדומלי בפייסבוק אלא בהשקעת זמן ומשאבים במטרות החשובות לי על הבוקר בזמן שהמוח שלי הכי נקי וללא הסחות דעת. הרעיון הזה מאוד מאוד חכם וגורם לכך שלא משנה מה יקרה בהמשך היום, את הכמה פעולות הפשוטות שצריך לעשות מדי יום כדי להתקדם למטרה כבר עשינו. הצלחתי להתמיד בכך זמן מה והתוצאות היו מעולות אבל כפי שציינתי אני לא הייתי טיפוס של בוקר, עד שגיליתי את הטריק המגניב הבא.

 

בן הזוג המקסים שלי הוא חובב גאדג'יטים מושבע, כיאה לחנון לתפארת הוא לעיתים מתקשה לעמוד בפני רכישה של כל מוצר אלקטרוני חדש שיוצא לשוק, לא הכי חסכוני אבל מה לא עושים בשביל זוגיות. הפעם הייתה הפעמים הנדירות שהוא הצליח לשכנע אותי לרצות גאדג'ט משל עצמי. על מה אני מדברת? על הצמידים למדידה של צעדים שרואים על כל מתאמן בחדר כושר. מה קשור מודד צעדים ללהתעורר בוקר? השעון המעורר שלו. במקום צליל צורם ומעצבן שמעיר אותך, יש רטט עדין בכף היד בשעה שקבעת מראש. הגאונות היא שזה עדין מספיק לא להעיר אותך כשאתה בשינה עמוקה מדי אבל מעיר אותך בהדרגתיות כך שהתעוררות מרגישה פשוט כמו יקיצה טבעית. לא יודעת איך להסביר את זה, לא עשיתי מחקרים אבל אני כן יכולה להגיד שמאז שרכשנו את הצמיד הזה קל לי משמעותית לקום בבוקר. לא רק זה, אני קמה עם הרבה יותר אנרגיה, כאילו מעירים אותי בדיוק בזמן האופטימלי בשבילי לקום בו ולא צריכה לבהות בכוס הקפה רבע שעה. שאלתי עוד אנשים שיש להם את הגאדג'ט הזה וגם הם אמרו באופן אחיד שזה עוזר להם לקום רעננים יותר בבוקר.

 

מאז שיש לי את הצמיד הזה אני קמה כל יום שעה וחצי לפני מה שקמתי לפני כן, ואני מרגישה עם הרבה יותר אנרגיות על הבוקר. בערב אני עייפה יותר והולכת לישון חצי שעה מוקדם יותר, אבל בדרך כלל מאיזור 11 רוב מה שהייתי עושה זה היה להתכרבל ולראות סדרה טובה אז סה"כ אנחנו רואים פרק אחד במקום שניים שלושה לפני שהולכים לישון.

היום כשאני חוזרת הביתה מהעבודה, אם אני רוצה לצאת לבלות או סתם לנוח זה בסדר ואני יכולה להרשות לעצמי בכיף כי כבר עשיתי את המשימות היומיות שלי בבוקר והרווחתי את זה! שילמתי לעצמי קודם, קודם כל דאגתי לקדם את המטרות שלי על הבוקר ואחר כך דאגתי לכל שאר המחויבויות שלי.

 

זה נכון, השבוע הראשון די קשה, לוקח לגוף קצת זמן להתרגל. אמנם התעוררתי רעננה בבוקר אך לקראת הערב התחלתי להרגיש מאוד עייפה. הצלחתי כל השבוע (בעיקר בגלל לו"ז עמוס) להישאר ערה וללכת לישון בשעה הרגילה שלי או קצת יותר מוקדם. מה שיפה הוא, שפעם היה לוקח לי לפני זה המון זמן להירדם, תמיד הייתי מקנאה בבן הזוג שברגע שהוא שם את הראש על הכרית הוא ישר נרדם בעוד אני מתהפכת ומתהפכת ומנסה להבין למה המוח שלי דואג להעלות את כל המחשבות הכי לא רלוונטיות דווקא כשאני הכי רוצה להירדם כבר. עכשיו אני לפעמים נרדמת עוד לפני בן הזוג, בשניות, זה באמת מדהים. העייפות בערב נעלמה לה עם הזמן כשהתרגלתי ואני נשארתי עם שעה וחצי נוספות ביום לדברים החשובים לי.

אז מה אני עושה על הבוקר? מתחילה עם מדיטציה של רבע שעה להתחיל את היום כמו שצריך, ומשם עושה את מה שצריך בכל בוקר, תוך כדי ארוחת בוקר (קפה ועוגיות גרנולה) ולאחר מכן 20 דקות של התעמלות. ימי ראשון פרסום פוסט וקביעת משימות לשאר השבוע. בשאר הימים קידום המשימות שכתבתי בראשון או כתיבת פוסטים או דברים נוספים. המשימות יכולות להיות כל דבר ממחקר של השקעה מסויימת עד ללעשות כמה טלפונים ולקבוע דברים אישיים. זה לא משנה מה, העיקר לעשות את הדברים שחשובים לי בבוקר כדי שכשאני אחזור בערב אם יש לי כח להשקיע עוד או ללמוד עוד אני אעשה את זה, אם לא אז לא.

בקיצור, מאוד מומלץ לקום יותר מוקדם בבוקר ולעשות דבר ראשון את הדברים שיקדמו אתכם, לא את הבוס, לא לקרוא שטויות בפלאפון ולא מיילים. זה פשוט מקדם את המטרות בצורה לא נורמלית. כדי לעשות את זה, אני באמת ממליצה לכם לחוות את החוויה של לקום בבוקר עם רטט קל ביד במקום צלצול מציק, זה ישנה לכם את כל הבוקר.

 

* למי שמעוניין הצמיד שרכשנו הוא ה-Mi Band 2, יחסית זול, עמיד למים ושורד שבועיים ללא הטענה. לא יודעת לגבי דגמים אחרים בטוח יש יותר טובים או פחות טובים בשוק, אבל זה בהחלט אחת הרכישות הטובות שביצעתי.

19 מחשבות על “איך לקום בבוקר בכיף”

  1. יש לו צג, בכל זאת זה שעון אז הוא מראה את השעה בין השאר. אני בחרתי דגם קטן שיהיה גם אסתטי ולא בולט.
   הוא מחובר באמצעות בלוטות' לאפליקציה בסמארטפון ומשם מכוונים את כל ההגדרות. אפשר גם להגדיר שהשעון ירטוט כל פעם שיש שיחה או הודעה (יעיל אם הטלפון נמצא הרבה על שקט).

  1. האופטימית

   לא שראיתי, אבל זה לא חזק. אם אני ממש עייפה או נמצאת בשינה עמוקה זה לא מעיר אותי בכלל. בגלל זה אני גם שמה שעון כל 5-10 דקות בבוקר ככה שאם אני בשינה עמוקה מדי ולא מתעוררת זה יעיר אותי בזמן טוב יותר.
   ולגבי השאלה השנייה כן, פעם אחת שכחתי להטעיון את הפלאפון והוא נכבה אבל השעון המעורר העיר אותי.

   1. בעקבות ההמלצה שלך החלטתי לנסות גם,
    קניתי באיביי ומסתבר שקיבלתי מכשיר חיקוי…
    יש אפשרות להגדיר 3 זמנים בלבד לשעון מעורר, והרטט מופעל למשך שניות בודדות.
    בשעון שלך זה גם המצב?
    תודה.

  1. האופטימית

   האמת? אני די בורה בתחום של שיווק שותפים. זה ב-To do list שלי ללמוד את זה יותר לעומק.

 1. פינגבאק: 5 הרגלים יקרים - איך חוסכים כסף על ידי שינוי הרגלים - האופטימית

 2. פינגבאק: מטרות לשנת 2018 - מה אתם מחליטים לעשות ב-2018? | האופטימית

 3. פינגבאק: איך להתמיד בהחלטות כלכליות | האופטימית הדרך לחופש כלכלי

 4. פינגבאק: תרגיל כתיבה יומי שלי - האופטימית

 5. המלצה מעולה! יתרון נוסף הוא כשההשכמה של בני הזוג היא לא באותה השעה זה לא מעיר את הצד השני כי הרטט רק על כף היד של האחד. לנו זה עושה את הבוקר נינוח יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן