מטרות לשנת 2017

הזמן עובר מהר כשנהנים, או כשעסוקים כל הזמן 🙂

עם זאת, אם עשיתי את המטרות שנה שעברה אין שום סיבה לא לעשות זאת שוב.

נתחיל בלעשות לעצמי מבחן קטן ולראות בכמה עמדתי במטרות שלי מהשנה שעברה (אכן נוח שהכל מוגדר כבר כאן באתר).

 

מטרות מ-2016

 • חיסכון של כ-1,000 ₪ בחודש – לפי ניתוח של הדוחות, ההוצאות שלנו ירדו בכ-2,000 ₪ לחודש  בממוצע לעומת ההוצאות שנה שעברה. אז נראה לי שבטוח להגיד שעמדתי במשימה מעל ומעבר.
 • הכנסה פסיבית של 1,500 ₪ בחודש – ההכנסות מדיבידנדים עולות מדי חודש ובממוצע השנה קיבלנו מתיק ההשקעות כ-1,492 ₪ לחודש. לא בדיוק עמידה ביעד אבל בהחלט קרוב מספיק בשבילי 🙂
 • רכישה של דירה ראשונה להשקעה – היינו קרובים, קרובים מאוד לרכישת דירה. שיחה מקרית הובילה אותנו להבין שאנחנו לא יודעים מספיק בשביל להשקיע. שינסנו מותניים, ישבנו ולמדנו וכיום אנחנו יכולים להיכנס להשקעה בבשלות יותר. אמנם לא רכשנו נכס להשקעה עדיין, אך השקענו זמן בללמוד את הנושא לעומק ומבחינתי זה גם התקדמות.
 • הוספת לפחות מקור הכנסה נוסף – נכון לעכשיו הוקם נכס אינטרנטי ביחד עם שותף אשר יניב הכנסה. האתר לא מניב הכנסה בשלב זה אך הוא הוקם וכרגע נותר לעשות את עבודת השיווק. בנוסף לכך כמובן תיק ההשקעות שעבר להיות תיק מניב מבוסס מניות דיבידנד.
 • 3 קורסים בכלכלה – מתביישת לומר שעשיתי רק קורס אחד ואת השניים האחרים אפילו לא הגעתי אליהם. מצד שני עשיתי קורס פסיכולוגיה חיובית, מנטורינג בסוד הכסף וקורס הכשרה לליווי משפחות בפעמונים, אז בהחלט למדתי מספיק.
 • התנדבות בפעמונים – חוויה מדהימה ומספקת, לעזור למשפחה לשנות הרגלים ולהתמודד עם המצב הכלכלי ולשפר אותו. ללא ספק מטרה שאני שמחה מאוד שהגשמתי אותה.
 • קורס עזרה ראשונה – עשיתי את קורס העזרה הראשונה עם הרבה רצון טוב. גיליתי מחדש שרופאה אני כנראה לא אהיה, פציעות, מחלות ודם באופן כללי עושים לי פשוט רע. סיימתי את הקורס אך זה היה בתחילת השנה, ואכן אני מתביישת להגיד שאני גם לא ממש זוכרת ממנו כלום.
 • פרסום הספרים שכתבתי – כשלון מהדהד, הייתה לי שנה שלמה. ערכתי את הספרים, אפילו מצאתי עיצוב וכריכה יפייפיה. למה לא עשיתי את זה? כנראה סוג של פחד, פחד שאולי אני אכשל, אולי כל זה יהיה סתם ואנשים לא יאהבו אותם. בהחלט משהו שאצטרך לפתור עם עצמי.
 • כתיבה קבועה בבלוג – התחייבתי לפרסם פעם בשבועיים בבלוג, אך למען האמת בחודשים האחרונים הגעתי לרמה של פוסט בשבוע, כך שאני חושבת שכאן מגיעה לעצמי טפיחה נחמדה על השכם.

 

באופן כללי נראה לי שעמדתי לא רע במשימות שלי ל-2016, לפחות גם קידמתי את הנושאים עצמם, גם אם לא השגתי את המטרה עצמה. אז לאחר שבחנתי את עצמי לעומת המטרות שלי לשנה שחלפה שהיה תהליך מעמיק ומאוד מומלץ למען האמת, הגיעה הזמן להציב לעצמי מטרות חדשות לשנה הקרובה.

 

מטרות 2017

 • להוציא לאור את הספרים שלי – הכשלון המהדהד שלי משנה שעברה הולך להפוך להצלחה שלי השנה הקרובה. אני אתמודד עם חוסר הביטחון שלי ואוציא את הספרים לאור, זאת הדרך היחידה שלי לדעת אם הם יצליחו או לא.
 • להעלות את כמות המבקרים היומית באופטימית ל-500 – היום האתר עומד על ממוצע של כ-80 כניסות ביום. הייתי רוצה להעלות אותו ליותר (אם תבחרו לעזור אני יותר מאשמח). האתר לא רווחי כיום בעליל ובשלב זה אני לא חושבת להפוך אותו לכזה. האופטימית זה יומן המסע שלי והמתנה שהייתי רוצה לקבל בתחילת הדרך שלי לעצמאות כלכלית. עם זאת, הייתי רוצה להגדיל את הקהל באתר ולו בשביל המוטיבציה והסיפוק האישי שלי.
 • להתחיל לעבוד  על קורסים משלי – אני מוצאת את עצמי יותר ויותר מוטרדת מהבורות הפיננסית שקיימת היום בקרב הציבור. זה מטריד אותי שאנשים בונים על הפנסיה שרוב הסיכויים שלא תהיה להם, מטריד אותי שאנשים ממשיכים לחשוב ששוק הנדל"ן מסוגל אך ורק לעלות, מטריד אותי שאנשים לא יודעים איך להציל את עצמם מהבור הכלכלי שהם נמצאים בתוכו. בוער בי ללמד ולעזור לאנשים לצאת מזה ויש לי רעיונות רבים למסרים שאני רוצה להעביר בקורסים שלי.
 • להיות שוב מנטורית בסוד הכסף – זאת הייתה חוויה מעשירה ומעולה, הרגשתי חלק עצום מעשייה וקיבלתי הזדמנות מדהימה לעזור לאנשים להתקדם ולהשתחרר מהמינוס. מעבר לכך, המוטיבציה, הידע והקשרים שאני קיבלתי בזכות הקורס הזה.
 • הכנסה פסיבית ממאני האני – כחלק מהמפגשים בסוד הכסף פגשתי בחור מקסים שמומחה להכנסות מהאינטרנט אך לא מכיר את התחומים של נדל"ן ושוק ההון ולא ממש אוהב לכתוב. הוא הציע לי להקים אתר שבו אני אתן ידע ותוכן ואעשיר את האתר והוא ידאג לשיתופי פעולה רלוונטיים כך שהאתר יהיה רווחי. כך נולד האתר www.moneyhoney.co.il
 • רכישת 3 נכסי נדל"ן חדשים – בשנה האחרונה אני ובן זוגי האהוב השקענו זמן רב בלימודי נדל"ן גלובליים וכיום אנחנו בשלים יותר לביצוע הרכישה. בשנה הקרובה נרכוש 3 נכסים מניבים להשקעה שיגדילו את ההכנסה הפסיבית שלנו.
 • קורס העשרה זוגי – הלמידה יחד עם בן זוגי עושה לשנינו הרבה טוב. גם זמן איכות זוגי וגם פיתוח אישי ביחד. קבענו לנו כמטרה לקחת קורס נוסף ביחד שעוד לא הוחלט מה הוא יהיה.
 • הכנסה נוספת של 10,000 ₪ בחודש – כן, שמרתי את המטרה הרצינית לאחרונה. בהתחשב בעובדה שיהיו כמה נכסי נדל"ן וכמה נכסים דיגיטליים שיתקדמו השנה בנוסף לתיק ההשקעות ומטרות של בן זוגי, אני חושבת שהכנסה נוספת של כ-10,000 ₪ בחודש זה אמנם שאפתני אך ריאלי.

 

 

זהו, אלו המטרות שלי לשנה החדשה. 2016 הייתה השנה הראשונה שעשיתי מטרות ברמה שנתית. התהליך היה מעצים מאוד ובהחלט כשאני סוקרת את ההצלחות שלי מהשנה האחרונה אני מתמלאת הערכה לעשייה הגדולה ולהקרבות שעשיתי כדי להגיע להישגים האלו. מאוד ממליצה לכם לנצל את תחילת השנה הבאה עלינו לטובה כדי לסקור את השנה שחלפה ולהציב מטרות קונקרטיות וריאליות לשנה הקרובה.

 

שנה אזרחית מדהימה שתהיה לכולכם!

11 מחשבות על “מטרות לשנת 2017”

 1. כל הכבוד על כל ההצלחות! (וגם הודאה בכישלון היא סוג של הצלחה)
  אם הכתיבה שלך בבלוג היא אינדיקציה, אז הספרים יהיו טובים גם כן. מחכה לפרסום שלהם

  1. האופטימית

   תודה רבה יעקב =)
   הספרים הם ספרי עזרה עצמית בנושא זוגיות האמת, לא יודעת אם זה נופל בתחומי העניין שלך.

 2. כל הכבוד! מאד מעורר השראה!
  שאלה לגבי השקעות הדיבידינד – האם תוכלי לומר בסדרי גודל על איזו תשואה מדובר?

  1. האופטימית

   מדובר בתשואה של בערך4.5% שנתי לתיק מבחינת דיבידנדים (קצת קשה לי לחשב כי יש בתיק עוד שרידים שאינם מניות דיבידנד מהעבר). התיק עצמו גם עלה במעל 5% בשווי שלו אבל מכיוון שאני לא מתכננת למכור את ביצי הזהב בקרוב זה פחות רלוונטי.

 3. הרעיון של האתר moneyhoney מקסים. ואני אוהבת גם את השם.
  התוכן חובבני, מלא שגיאות כתיב ורדוד. והניראות דורשת שיפור.

  1. האופטימית

   תודה ענת, אכן עובדים על זה, גם אני לא הכי מרוצה מהנראות. עדיין עובדים על לשפר את התכנים.

 4. פינגבאק: איך לחסוך כסף בקלות ? | האופטימית הדרך לחופש הכלכלי

 5. פינגבאק: 10 הרגלים טובים להבטחת חופש כלכלי | האופטימית הדרך לעצמאות כלכלית

 6. פינגבאק: מטרות לשנת 2018 - מה אתם מחליטים לעשות ב-2018? | האופטימית

 7. פינגבאק: הצבת מטרות 2019 - האופטימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן