מטרות חדשות ל-2016

Happy-New-Year-2016-Images

שנה חדשה התחילה וזו הזדמנות מצוינת להגדיר מטרות חדשות בחיי. למה ? פשוט מאוד, אם לא יודעים לאן רוצים להגיע, הסיכוי להגיע לשם קטן. לכן, אני מגדירה לי מטרות חדשות לשנה הקרובה, נקווה שבעוד שנה אכתוב לכם שהגשמתי כל אחת ממטרות אלו (אני גם מקווה שלשים אותן באופן פומבי יגרום לי לפעול יותר כדי להגשים אותן).

הוצאות והכנסות

 • חיסכון נוסף של עוד 1,000 ₪ בחודש – אני עוברת שוב ושוב על ההוצאות וזה עדיין נראה לי שיש מאיפה להוריד, בין אם זה ביטוחים מיותרים, או מסעדות שלא בהכרח צריך, או קנייה של מוצרים חדשים כשמה שיש היום בהחלט עושה את העבודה. אני בטוחה שעם קצת רצון והרבה הצקה לבן הזוג אוכל להוריד את הסכום הזה.
 • הכנסה פסיבית של 1,500 ₪ לחודש – נכון להיום, ההכנסה הפסיבית שלי מדיבידנדים ותיק ההשקעות היא כ-240 ₪ בחודש. בהתחשב בכך שהתחלתי להשקיע במניות דיבידנד רק באיזור אוגוסט, זה נראה לי הישג ראוי. אני בונה על להגדיל את התיק לאט לאט כל חודש וכל הכסף שמצטבר להשקיע מחדש.
 • רכישה של דירה ראשונה להשקעה – החלטתי שמעכשיו אני מפצלת את החיסכון להשקעה בשוק ההון לחיסכון עבור הון ראשוני לדירה. אני לא יודעת מה יהיה בשוק הנדל"ן, אך יש לי תיק השקעות מניב שאני ממשיכה לבנות אותו ובמקביל אני רוצה לפזר סיכונים ולהשקיע גם בנדל"ן.
 • הוספת לפחות מקור הכנסה נוסף – בין אם זה להתמיד בבלוג ולקבל ממנו הכנסות, פרסום הספרים בתקווה שיקבלו כספים, עבודה נוספת מהצד, קבלת שכירות על הדירה להשקעה, לא משנה מה, לדאוג שיהיה עוד מקור הכנסה שיקרב אותנו לעצמאות כלכלית.

התפתחות אישית

 • לסיים לפחות 3 קורסי MOOC בכלכלה – התחלתי לעשות קורס אחד והוא בהחלט מאוד מעניין. עזר לי להבין כמה עקרונות בסיסיים ולנתח טוב יותר דוחות פיננסיים של חברות להשקיע בהן. מעבר לכך, ישנם גם קורסים טובים יותר להתנהלות כלכלית נכונה יותר.
 • התנדבות בפעמונים – יש משפט שאומר שאם אתה רוצה עוד ממשהו, תן אותו למישהו אחר. אולי זה נשמע קצת סותר אבל ככל שאני חושבת על זה הוא יותר הגיוני. אני רוצה לאמץ הרגלים חסכניים יותר? אני רוצה להתנהל טוב יותר? אז הכי טוב שאני אעזור לאחרים במסע שלהם גם. אני בטוחה שההתנדבות תעורר בי מוטיבציה ומעבר לכך אני אתרום ואעזור לאנשים אחרים, שזה משהו שמאוד מאוד חסר לי בעבודה שלי היום.
 • קורס עזרה ראשונה – מכיוון שעוד שנה שנתיים אני שוקלת את נושא הבאת ילדים לעולם, לימודי עזרה ראשונה בהחלט תופסים חשיבות. בעבודה שלי מאפשרים לעשות קורס עזרה ראשונה בסיסי בחינם ועוד על חשבון שעות העבודה, win win.
 • פרסום שני הספרים שכתבתי – בזמן המיני פרישה שלי, ראיתי הרצאה אינטרנטית שמסבירה כמה זה קל לפרסם ספרים דרך אמאזון ואיזה שוק ענקי זה. בתור אחת שתמיד אהבה לכתוב ובדיוק היה לה הרבה זמן פנוי, מיד התחלתי לכתוב שני ספרים בנושא זוגיות. כשחזרתי לעבודה די התעלמתי מקיומם וחבל, צריך רק לערוך אותם ואז להוציא לאור. התהליך אמור להיות די פשוט ובעלויות מינימליות ביותר, והיי זה אפילו יוכל לספק מקור הכנסה נוסף!
 • כתיבה קבועה בבלוג – פעם בשבועיים לפרסם בבלוג. להזכיר לעצמי שאני בתהליך ולקחתי על עצמי לשתף אותו עם העולם. הכתיבה עוזרת לי להבין דברים לגבי עצמי ולמקד את עצמי למטרה ולכן אני מתחייבת לעצמי לפרסום כתבה פעם בשבועיים בבלוג.
 • וזהו לבינתיים, מקווה מאוד ששנה הבאה אוכל לחזור לפוסט הזה ולראות כמה עמדתי במטרות של עצמי, אני אופטימית 🙂
 • מה המטרות שלכם לשנה הקרובה?

9 מחשבות על “מטרות חדשות ל-2016”

 1. כמי שאוהבת לכתוב וגם כותבת ממש יפה אז בעצם להרוויח קצת מהבלוג זו מטרה מאוד רלוונטית. רק מה, הבעיה לדעתי היא שקהל היעד הפוטנציאלי ממש מוגבל כי כמה קוראי עברית יש בעולם?
  לעומת זאת בלוג באנגלית פותח לך קהל עולמי של מיליארדי אנשים. המאמץ הוא בגדול די דומה כי הנושא הוא אוניברסלי אבל הפוטנציאל להשיג קוראים ובעקבותיהם רווח הוא עצום!

  1. חשבתי הרבה על זה האמת, בתור דוברת אנגלית לכתוב בשפה הזאת זה מאוד טבעי לי.
   מצד שני, הרבה פעמים אני רוצה לכתוב על דברים שהם רלוונטיים לארץ, תיאום מס, תנאים בבנקים ובבתי השקעות, מצב הפנסיה, התייחסות לשוק הנדל"ן בארץ וכן הלאה דברים שיעזרו לך רק אם אתה בארץ.
   באנגלית יהיה לי סיכוי פוטנציאלי להשיג יותר קוראים, אבל בעברית הקוראים יוכלו לקבל יותר ערך מהמידע שכתוב כאן וזה היה השיקול שהוביל אותי לכתוב את הבלוג בעברית.

   1. רק רציתי להגיד לך שאני מאוד מעריכה את הכתיבה בעברית. קראתי שנים בלוגים באנגלית, אבל כשזה מגיע לתכלס של להשקיע המושגים שונים וזה מאוד מבלבל. שמתי לי מטרה לקרוא את כל הפוסטים שלך בסופ"ש ובתקווה להשלים את החתיכת פאזל החסרה (ההתנהלות בארץ לעומת ארה״ב).
    🙂

 2. פינגבאק: מטרות לשנת 2017 - האופטימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן