איך לשמור על מיינדסט של שפע כלכלי בתקופת משבר

שפע כלכלי

אנחנו חיים כיום בתקופה מאתגרת כלכלית מאוד. הכלכלה נעצרה כמעט לחלוטין ואנשים רבים איבדו את מקור פרנסתם. אנחנו שומעים מכל עבר על מיתון שהולך ומתקרב, על מענקים שלא יגיעו ופשיטות רגל וחובות שאנשים מדרדרים אליהם. כל הדברים האלו גורמים לנו להתמקד במחסור ולמען האמת די מדכאים. לא פלא שבשלב זה בהחלט קשה לשמור על מיינדסט של שפע כלכלי. אבל הסירו דאגה מליבכם! האופטימית כאן כדי לעזור לכם לחזור להיות במיינדסט המתאים!

למה חשוב כל כך מיינדסט של שפע כלכלי?

אני משתדלת לכתוב לרוב דברים פרקטיים יותר שיעזרו לכם לשפר את מצבכם הכלכלי. אך האמת היא שככל שאני ממשיכה בתהליך הזה אני מגלה שהמצב הפיננסי בכלל תלוי במיקוד שלנו. אם נתמקד במה שאין, באמת שלא יהיה לנו וזו תהיה התחושה שלנו. אם נתמקד במה שיש, נרגיש שפע כלכלי ויהיה לנו יותר קל לקבל שפע נוסף בחיים שלנו. מה שמתמקדים בו גדל, לכן אם תתמקדו במחסור המחסור יגדל ואם תתמקדו בשפע, השפע יגדל. אתם לא חייבים להאמין לי , אבל תנסו בעצמכם ותראו שהדברים הללו פשוט עובדים. במקרה הכי גרוע, הם פשוט ישפרו את ההרגשה שלכם, וזה גם משהו.

למען האמת, אני גם עברתי כמה שבועות של חשיבת מחסור בעצמי ממש בתחילת השנה. כאשר שמתי לב שזה קורה והמיינדסט שלי בורח למקום של מחסור הדבר התבטא גם בהכנסות שלי בפועל. מגוון מקורות הכנסה החלו לקטון בדיוק באותו הזמן שהמיינדסט שלי הפך את כיוונו. החלטתי לקחת את עצמי בידיים וליישם את הדרכים האופטימיות כדי לשמור על שפע כלכלי בחיי. באופן לא מפתיע, לא רק שהמצב רוח שלי השתפר פלאים, אלא גם ההכנסות עלו חזרה בקלות וללא מאמץ מיוחד מצידי.

במיוחד בתקופה הזו חשוב לשמור על מיינדסט של שפע כלכלי. אם לא שפר עליכם מזלכם ואתם לא שכירים ללא ילדים שהמשיכו לעבוד, סביר להניח שהינכם מודאגים לגבי המצב הכלכלי העתידי שלכם. למען האמת, גם רווקים שכירים כבר לא כל כך יכולים להיות בטוחים שמקום העבודה שלהם באמת מובטח. לכן, חששות מהמצב הכלכלי ודאגות לגבי העתיד הן מובנות. הבעיה היא שהדאגה הזו רק מחמירה את המצב הכלכלי במקום לשפר אותו! אז מה עושים כדי להיכנס למיינדסט של שפע כלכלי? אהה טוב ששאלתם!

איך לשמור על מיינדסט של שפע כלכלי בתקופת משבר

 

אני מציגה לכם את ארגז הכלים האישי שלי להתמודדות עם דאגה ומחשבות שליליות. אני משתמשת בלפחות 2 מהכלים הללו מדי יום באופן קבוע ובפעמים שאני מרגישה שהמיקוד שלי הוא לא בשפע ובנתינה אני דואגת להכניס יותר מהכלים הללו לשגרה היומית שלי כדי לשנות את המיקוד שלי ולחזור להיות במיינדסט של שפע כלכלי.

1. תפסיקו לראות חדשות!

 

צפיה בחדשות זו דרך מעולה לפתח מיינדסט של מחסור במקום שפע כלכלי. תהיתם למה כמעט אף פעם אין חדשות טובות בחדשות והכל רע? זה לא במקרה, זה פשוט מה שהם גילו שיוצר רייטינג. מכיוון שהחדשות תלויות בפרסומות כדי להתקיים, הם תמיד ילכו על מה שמביא הכי הרבה רייטינג. אז ברצינות עזבו אתכם. לא יעזור לכם לדעת כמה מובטלים בדיוק יש באילת כרגע, כמה עצמאים לא קיבלו בכלל שום סיוע כספי או לשמוע סיפורים אישיים קורעי לב על אנשים שאין להם מה לאכול.

שפע כלכלי
מתי פעם אחרונה שמעתם משהו חיובי או מרגיע בחדשות?

אני חייבת להגיד לכם שאני שנים כבר בדיאטה של חדשות וזה אחד מהדברים שמאפשרים לי להיות אופטימית. באמת, אי אפשר להיות חיוביים ושמחים אם רואים כל היום חדשות. אני אגיד לכם עוד משהו, זה בכלל לא חסר לי! כל התקופה הזו, תמיד כשהיה משהו באמת קריטי ורלוונטי לחיים שלי (כמו למשל שהחליטו לבטל את הגן לקטנצ'יק) פשוט כבר עדכנו אותי. אז מדי פעם מישהו זורק לי הערה של איפה את חיה שאת לא יודעת שזה וזה קרה. בתגובה אני מחייכת וצוחקת כי אני לא רואה חדשות אז לחייך ולצחוק זה די קל. חוץ מזה אותם אנשים עושים לי שירות ומעדכנים אותי בענייני אקטואליה שכנראה רלוונטיים לחיים שלי. מזמינה אתכם לנסות להוריד את האפליקציות של החדשות מהטלפון, לכבות את כל ההתראות, להפסיק כל שעה עגולה לשמוע חדשות ופשוט להעביר ערוץ כשזה מתחיל. אם תעשו זאת, תגלו שמצב הרוח שלכם משתפר והחיים נראים הרבה יותר טובים פתאום.

 

2. עשו תרגיל כתיבה לשפע כלכלי

 

התרגיל הזה אהוב עלי במיוחד מכיוון שהוא פועל בכל כך הרבה מישורים. הוא עוזר לנו להתמקד במטרות שלנו, להרגיש אותם וגם לחשוב על דרכים להגיע אליהם. התרגיל עצמו מאוד פשוט אנחנו מחליטים כל יום (רצוי בבוקר אחרי שמתעוררים) לוקחים מחברת וכותבים על המצב שלנו עוד 5 שנים מהיום בלשון הווה. אני אישית אוהבת לכתוב על איך נראה יום בחיים שלי כשהגעתי למטרה שלי, אבל תרגישו חופשי לרשום איך שנוח לכם.

למשל, עוד 5 שנים יש לי מגוון מקורות הכנסה יציבים וקבועים. ההכנסות שלי הולכות וגדלות מדי חודש ואני ישנה מעולה בזכות המצב הכלכלי שלי. אני עוסקת במה שאני אוהבת ונשאר לי גם שפע זמן פנוי לחברים משפחה ותחביבים. יש לי הכנסות הרבה מעבר להוצאות שלי והכסף העודף מושקע ומניב לי יותר הכנסות וגם עוזר לאחרים על ידי תרומות ומתנות. אני קמה בבוקר מאושרת לדעת שאני נמצאת במצב כלכלי יציב והתגברתי על הבעיות הכלכליות שלי ואני ישנה מעולה בלילה בידיעה שאני מסודרת מבחינה כלכלית.

התרגיל הזה מאוד פשוט ליישום והוא עוקף הרבה בעייתיות שיש בלחזור על מנטרות. פעמים רבות אנשים לא מתחברים למנטרות כי מבחינתם לא יעזור להגיד 20 פעם שיש להם הכנסות גבוהות רק יוצר אנטי כי זה מרגיש שהם משקרים לעצמם. לכן, ההתמקדות בעתיד עוזרת לדמיין עתיד טוב יותר ומכניסה אותנו לפרספקטיבה שהמצב כיום הוא זמני והולך להשתפר. מכיוון שזה בעתיד אנחנו לא משקרים לעצמנו, כי זה בהחלט יכול לקרות. ככל שתתמידו בתרגיל הזה תראו שאתם מתחילים לכתוב על הדרך שעשיתם כדי להגיע לשם, מה שיתן לכם רעיונות איך ליישם זאת בפועל. שני דברים חשובים להקפיד עליהם : כתיבה בלשון הווה ובשפה חיובית. כלומר, לא לרשום אני לא הולכת להיות במינוס ובחובות יותר אלא עוד 5 שנים אני במצב של פלוס וחסכונות.

 

3. צרו מפת חשיבה ליצירת שפע כלכלי

 

הדרך הזו היא אחת השיטות האפקטיביות לפתוח את הראש ולייצר דרכי פעולה אמיתיות ופרקטיות לצאת מהמצב. היופי הוא שהדרך הזו היא כל כך פשוטה שאין שום סיבה שלא תוכלו להשתמש בה כבר עכשיו. כל מה שצריך זה דף ריק ועט. הבאתם כאלה? יופי.

עכשיו רשמו במרכז הדף את המטרה שלכם,למשל הגדלת מקורות הכנסה. סמנו את המטרה בעיגול והתחילו בתהליך רשימה ללא צנזורה. צרו חץ מתוך העיגול המרכזי ורשמו את הרעיון כחץ או אפילו תעשו רשימה של כל מה שעולה. פשוט רשמו את כל הרעיונות שעולים לכם לראש בלי שיפוט ובלי לעצור ותמשיכו ככה כמה שיותר. זה אפילו יכול להיות תרגיל משפחתי כיפי, תתפלאו איזה רעיונות יצירתיים עולים כשרק נותנים לראש שלנו להיות פתוח לאפשרויות.

שפע כלכלי
עשו מפת חשיבה להגדיל את ההכנסות שלכם ותופתעו לגלות כמה רעיונות טובים יש לכם

 

כשתסיימו תתפלאו לראות כמה רעיונות ליצירת שפע כלכלי עלו. חלקם לא רלוונטיים, זה בסדר אבל חלקם בהחלט יכולים להיות רעיונות טובים וריאליים. תדאגו לרשום כל דבר שאפשר לעשות שיכול לקדם אתכם למטרה. בין אם זה עוד עבודה, להתייעץ עם אנשי מקצוע, לפרוס את המשכנתא, להוריד בהוצאות מיותרות, להתחיל בייעוץ פרטי או להשתמש בחסכונות. תנו לכל הרעיונות לצוץ טובים ורעים. רק בסוף כשתסיימו תסתכלו על הרשימה, תעצרו רגע ותעריכו כמה דרכים יש לכם כדי לייצר שפע כלכלי ושלפר את המצב. עכשיו תסמנו רק את הרעיונות שנראים לכם הכי אפקטיביים ויאללה תתחילו ליישם אותם!

 

4. התמקדו באיך אפשר לייצר שפע כלכלי

 

הנקודה הזו מאוד קריטית ודורשת תשומת לב אבל חשובה מאוד. כל פעם שאתם חושבים לעצמכם / אומרים :

 •  אי אפשר לעשות את זה
 •  זה לא שווה את זה
 •  כולם במצב כלכלי גרוע
 • אף אחד לא יעזור
 • או כל משפט מדכא וכוללני מעין זה, החליפו את המחשבה ושאלו את עצמכם שאלה אחרת. שאלו את עצמכם
 • איך אפשר כן להצליח?
 • איך אפשר כן להרוויח?
 • איך אפשר להתמודד עם המצב הכלכלי?
 • איך אפשר לנצל את התקופה הזו לשפר את המצב הכלכלי?
 • מי כן יכול לעזור?
 • מי במצב כלכלי טוב ויכול לייעץ לי?

ברגע שתעברו לחשוב בצורה הזו אתם תפתחו את החשיבה שלכם למציאת פתרונות במקום לחסום את השפע. כשאתם אומרים לעצמכם דברים כמו אי אפשר, אף פעם או אף אחד אתם בעצם קובעים לעצמכם עובדה בראש וסוגרים את עצמכם לאפשרויות אחרות. אם תשנו את הגישה ותפתחו את המחשבה לקבל תשובות ופתרונות, גם תגיעו אליהם. אז תתחילו לתרגל כל פעם שמשהו מדכא אתכם לשאול את עצמכם איך אפשר כן? זו שיטה שעובדת פלאים לפתיחת הראש ומציאת פתרונות.

 

5. הזינו את עצמכם במדיטציות שפע כלכלי

 

גם אם באמת הפסקתם לראות חדשות, עדיין קשה להתעלם מהמצב הקשה שיש מסביב. כל פעם שאנחנו יוצאים החוצה אנחנו רואים אנשים במסיכות או חנויות שעדיין סגורות ונזכרים מחדש במצב הכלכלי שמאיים על כולם. מכל פינה אנחנו מקבלים תזכורת למצב הכלכלי הרעוע של המדינה ושלנו. לכן, אנחנו חייבים לעשות את ההיפך ולהזין את עצמנו בתכנים של שפע כלכלי כדי לייצר איזון. תחשבו שכל יום לפני שאתם נכנסים לרכב הייתם רואים סרטון של תאונת דרכים. הייתם מפחדים מאוד להיכנס לרכב ולהתחיל לנהוג נכון? זה היה משפיע על הנהיגה שלכם והופך אתכם להססניים יותר ונוהגים פחות. זאת למרות שנהגתם כבר הרבה מאוד פעמים ולא קרה כלום!

זה בערך מה שקורה לנו עכשיו, אנחנו מקבלים כל הזמן מסרים מדאיגים ומפחידים לגבי המצב הכלכלי וזה משפיע עלינו. אם נמשיך להקשיב רק למסרים האלה כנראה שניכנע לפחד, נשתתק ולא נצליח להתמודד כראוי. לכן, עלינו להזין את עצמנו בתכנים חיוביים כדי לאזן את ההשפעה הזו ולעזור לעצמנו להגיע לשפע כלכלי. אני ברמה האישית מאוד אוהבת את המדיטציה הזו לשמיעה בבוקר או לפני השינה והמדיטציה הזו מאוד טובה לשים ברקע. אבל תכלס, פשוט תכניסו לגוגל מדיטציית שפע ותקשיבו בעקביות למה שאתם הכי מתחברים. העיקר שתזינו את עצמכם בתכנים חיוביים. אגב גם לא חייבים לשבת ברגליים משוכלות ולהגיד אוממממ כל הזמן. אני אישית שמה את המדיטציות עם אוזניות בזמן שאני עושה הליכה או במיטה לפני השינה.

 

6. הודו על מה שיש לכם

 

אין דבר שיותר מושך שפע כלכלי מאשר הודיה על השפע שכבר יש לנו. אני יודעת שזה נשמע לא הכי אינטואטיבי בשלב הזה להודות על המצב אבל האמת היא שזה הדבר שהכי יעזור לכם. זה גם יגרום לכם להרגיש טוב יותר ויוריד את מפלסי החרדה וגם ייתן לכם יותר ביטחון להתקדם. גם אם המצב הכלכלי כרגע לא טוב, אני בטוחה שיש דברים בחייכם שאתם מודים עליהם.

אם אתם קוראים את זה עדיין יש לכם גישה לאינטרנט ולכל שפע המידע ברחבי הגלובוס. כנראה שגם יש לכם קורת גג ואוכל ואפילו משפחה , חברים ואנשים שאתם אוהבים בחייכם. יכול להיות שהתקרבתם למשפחה בתקופה הזו. אני אישית למשל חשבתי שאשתגע בבית עם התינוק אבל האמת שזה היה ממש מרתק לראות אותו מתפתח כל כך הרבה בתקופה הזו. חפשו את הדברים שכן יש לכם היום והתמקדו בהם. זכרו מה שאנחנו מתמקדים בו גדל, לכן אם נתמקד במה שיש יהיה לנו יותר ממנו. אם נתמקד במה שאין, יהיה לנו פחות. אז הקדישו זמן מדי יום להודות על לפחות 3 דברים שיש לכם. תאמינו לי זה יעשה לכם רק טוב, ישפר את המצב רוח שלכם וייתן לכם פרספקטיבה חיובית יותר.

שפע כלכלי
תוקירו תודה על כל הדברים הטובים והקטנים בחיים שאנחנו לוקחים כמובן מאליו

7. תעזרו לאחרים

 

נתינה היא דרך מעולה למשוך שפע לתוך החיים שלנו. באמת, לא סתם אומרים ביהדות שצריך לתת מעשר. למען האמת הרבה מעשירי העולם מכירים בזה ונותנים בשפע וגם מקבלים הרבה יותר. עצם הנתינה לאחרים משדרת לנו שיש לנו בעצם כל כך הרבה שפע שאנחנו אפילו יכולים לתת ממנו לאחרים. חוץ מזה, זה פשוט עושה הרגשה טובה לראות הכרת תודה בעיניים של אדם אחר ולדעת שעשינו טוב בעולם.

אגב, הנתינה לא חייבת להיות כספית היא יכולה להיות בכל פורמט שתרצו. זה יכול להיות:

 •  ייעוץ לאחרים
 • אוזן קשבת לקרובים בחרדה
 • להתקשר לאנשים מבוגרים ולהפיג להם את הבדידות
 • לקחת את הילדים של השכנים ולתת להורים שלהם קצת מנוחה (באישור ההורים כמובן כן? אל תחטפו ילדים סתם ככה במסדרון של הבניין)
 • לתרום חפצים מיותרים שיש בבית לאנשים שצריכים ואין להם
 • להכין משהו טעים ולחלק לשכנים לעשות להם טוב

אני מבטיחה לכם שכל דבר כזה שתעשו ישפר את מצב הרוח שלכם וייצור לכם עוד הזדמנויות. הדרך הכי טובה לצאת ממיינדסט של מחסור זה לתת לאחרים. ברגע שאנחנו נותנים המעשים שלנו כבר מצהירים שיש לנו לתת ואם יש לנו מהלתת אז אנחנו בשפע לא במחסור.

 

8. אל תתביישו לבקש עזרה

 

האמת היא שלא תמיד קל להודות שקשה לנו, אבל לרוב זה מה שיכול לקדם אותנו הכי הרבה. אם קשה לכם, אתם לא יודעים איך להתמודד או מה לעשות באמת שאין מה להתבייש לבקש עזרה. יש שפע של אנשי מקצוע, פורומים לעזרה ותמיכה בכל תחום וגם עמותות שישמחו לסייע. בקשת העזרה תפתח אתכם לקבל סיוע מבחוץ שיעזור לכם להתמודד ולשפר את הכלים והיכולות הפיננסיות שלכם. אישית אני מאוד מאמינה בשימוש באנשי מקצוע ועושה זאת באופן שוטף גם אם אני מכירה את התחום בעצמי. פרספקטיבה וניסיון של אדם אחר תמיד יכולים להועיל.

אישית אני מאוד אוהבת את עמותת מתייעלים שהינה עמותה ללא מטרות רווח שמסייעת להתמודד עם המצב הכלכלי במגוון דרכים. החל מקורסים והדרכות עד לייעוצים אישיים במגוון תחומים פיננסיים. המחירים שהעמותה גובה הם מגוחכים תמורת הערך ואנשי המקצוע שתקבלו (כולם מתנדבים) והרווחים הולכים כולם לטובת מלגות לסטודנטים כך שגם תעזרו לאחרים על הדרך. כך או כך המחיר שהם גובים תמורת השירותים הם בערך עשירית מהמחירים בשוק כי המטרה היא להנגיש את המידע והשפע הפיננסי לכולם. אתם יכולים גם להיכנס לערוץ היוטיוב שלי (מה עוד לא נרשמתם???) לראות את הריאיון שעשיתי עם מייסד העמותה ועוד סרטונים רבים נוספים שיעזרו לכם להתמודד טוב יותר עם המצב.

ניתן להירשם מכאן לקבלת פרטים על מגוון השירותים של מתייעלים ומתנדבי העמותה יחזרו אליכם בהקדם!

 

 

רגע אז מספיק שינוי מיינדסט כדי להגיע לשפע כלכלי?

 

ברור שלא! תקשיבו זה לא הוקוס פוקוס כאן. יש מציאות ויש מצב כלכלי שצריך להתמודד איתו חד משמעית. הדרך היחידה לשפר את המצב הכלכלי שלנו היא על ידי פעולה. אם תפעלו ותעשו את מה שנדרש כדי לשפר המצב הכלכלי בין אם זה להוריד הוצאות מיותרות, לדאוג להשלמת הכנסה או פשוט לעשות את הפעולות הבירוקרטיות שניתן כדי לקבל מענקים והטבות מהמדינה אז מצבכם ישתפר. אם תעשו רק את התרגילים שכתבתי ללא שום פעולה נוספת המצב שלכם לא ישתפר.

הכלים הללו לחיזוק מיינדסט של שפע נועדו לעזור לכם להתמקד בדרכים שכן יעזרו לכם לצלוח כלכלית את התקופה הזו. הכלים הללו יעזרו לכם למצוא פתרונות ולקבל מוטיבציה כדי לפעול ולשפר את המצב הכלכלי. אני יכולה להבטיח לכם, שאם תעשו פעולות ותישארו במיינדסט של מחסור, לא תשפרו את מצבכם הכלכלי. כי פשוט סביר להניח שלא תעשו את הפעולות הנכונות וגם אם תשפרו את המצב הכלכלי אתם תתמקדו בהוצאות שעוד יש ולא תרגישו את זה כלל. לכן, חשוב בהחלט לפעול, אבל חשוב לפעול מתוך תודעה של שפע כלכלי והבנה שהמצב הולך להשתפר בסופו של דבר.

אני בהחלט יכולה להגיד מניסיון שכל הדרכים האלו עובדות מדהים ומייצרות שפע מעולה. בחודשים מרץ ואפריל ההכנסות שלי גדלו למרות שעם תינוק בבית לא הצלחתי לעשות פעולות רבות כדי לקדם זאת. אז אני מפצירה בכם לנסות ולהכניס קצת יותר אופטימיות ושפע לחיים שלכם. זה יעשה לכם רק טוב 🙂

 

את קורס ההשקעה הראשונה שלי כבר הכרתם?

קורס ההשקעה הראשונה שלי ילמד אתכם לא רק את שינוי המיינדסט הנחוץ אלא גם את עולם הפסיכולוגיה של ההשקעות. השקעתי זמן רב כדי להכין קורס שיעזור לאנשים להתגבר על הפחדים ולהתחיל להשקיע. הקורס מספק את כל הידע הבסיסי הנחוץ כדי להתחיל להשקיע ואף עוזר לך לבנות תכנית השקעות אישית כדי להגיע להישגים כלכליים ולגרום לכסף שלך לעבוד בשבילך!

פרטים על קורס ההשקעה הראשונה לי כאן.

25% הנחה לגולשי האתר בעזרת קוד קופון website

ההשקעה הראשונה שלי

4 מחשבות על “איך לשמור על מיינדסט של שפע כלכלי בתקופת משבר”

 1. Einat Avrahami

  מסכימה מאד …אגב היית ממליצה למישהי שאין לה כסף בצד (חסכון קטן ) לנסות להשקיע במנייה? ומי יכול לייעץ במקרה כזה שלא יהיה הפסד?
  תודה

  1. זה קל, אף אחד לא יכול לייעץ כדי שלא יהיה לך שום הפסד. זה תמיד סיכון ברגע שהתחלת להשקיע
   הייתי ממליצה לך לקחת את החיסכון הזה ולהשקיע בעצמך בלמידה של איך להתחיל להשקיע. יניב לך הרבה יותר בהמשך

 2. היי אורה,
  בלוג ממש מקסים,תודה!
  רוב האנשים שאני מכיר שנמצאים במסע לעצמאות כלכלית
  חוסכים יותר מדי עד כדי התכלבות לפעמים,
  אז אם הייתי רוצה להיכנס למעגל הזה איך אפשר לדעתך בכל זאת לשמור על איזון?
  בנוסף,בחברה הקרובה שלי יש מין קטע של אנטי בקטע הזה,
  כלפי אנשים שחוסכים לעצמאות כלכלית,
  זה משהו שגם התמודדת אתו?
  איך אפשר להתמודד עם זה?

  1. תודה רבה 🙂

   דבר ראשון כדי להגיע לעצמאות כלכלית צריך שיהיה כמה שיותר הון , להגיע לזה אפשר לצמצם הוצאות או להגדיל הכנסות, רצוי את שניהם. אם תשלב הגדלת הכנסות ולא רק צמצום בחייך גם תקצר את התהליך להגיע לעצמאות כלכלית וגם תוכל להנות הרבה יותר מהדרך.

   בהחלט גם אני חוויתי אנטגוניזם שאנחנו לא מוציאים את הכסף שלנו על כל דבר רק כי אנחנו יכולים. נשארנו באותה הדירה שנים (עד היום האמת) למרות שחברים והסביבה עברו לדירות גדולות ויקרות יותר, לא שדרגנו וקנינו כל דבר ועל הרכב בכלל אין מה לדבר כמה נכנסו בנו שלא קנינו חדש. ההתמודדות בעיני היא התמקדות פשוט במטרה, היה לי מאוד ברור מה יותר חשוב, לגור בבית גדול ומרווח או להיות בחופש על הזמן שלי, רכב חדש או חופש, גאדג'טים חדשים או חופש. כל פעם שאומרים לך את זה תדמיין את החיים שלך בעוד 10 שנים כשתגיע לעצמאות כלכלית ואת החיים שלהם בעוד 10 שנים. בעוד לך יהיו מקורות הכנסה רבים, חופש, ביטחון כלכלי וזמן פנוי הם יהיו בחובות במינוסים ובלחץ מהטלפון מהבנק.
   ברגע שברורה לך המטרה ולמה אתה עושה את זה, קל יותר להתעלם ולהמשיך הלאה. לפחות כשמדובר על מוצרים, על דברים שהם חוויות תמיד ניסיתי להיות חלק ולקחת כי חוויות , טיולים ואירועים משותפים הם זכרונות שנשארים לנצח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן