מטרות 2020!

מטרות חדשות

וואו מי היה מאמין שהסתיים לו כבר עשור נוסף? מטורף איך שהזמן רץ.

השנה האחרונה הייתה שנה מלאת שינויים מאוד משמעותיים בחיים שלי. החל מפרישה מוקדמת ומעבר להיות פנסיונרית צעירה ועד הפיכתי לאמא לתינוק קטנטן ומקסים. אני גם רואה את ההבדל העצום בין המטרות שהגדרתי כשהתחלתי לעשות את התהליך הזה (בתחילת 2016) עד להיום.

זה מדהים מה אפשר להגיע אליו אם נחושים מספיק ומתמידים במטרה. לעוקבים הותיקים של האתר התהליך נראה ברור. אבל מאחורי הקלעים הייתה הרבה עבודה קשה, הקרבה ומוטיבציה אדירה כדי להגיע לאן שאני נמצאת היום. במצב שאני מוצאת את עצמי מסרבת לעוד פרויקטים שמעניינים פשוט כי אין לי חובה לעשות אותם ואני רוצה לבלות זמן איכות עם המשפחה, עם החברים וגם זמן לעצמי. זכיתי בהרבה מאוד מובנים ואני מודה ומוקירה תודה על כך.

זו זכות אדירה להיות אמא שהיא עצמאית כלכלית. אני יכולה לבחור בכל רגע נתון כמה זמן אני רוצה להיות איתו וכמה זמן להקדיש לפרויקטים שלי. אני יכולה לבחור לקחת עזרה אם צריך או לוותר על כל מה שאני עושה ולהיות איתו אם מרגיש לי נכון. אין לי בוס שכועס עלי אם אני מבריזה כי הילד חולה ואני מעדיפה להיות איתו ואין לי משבר פרנסה כעצמאית אם אני מזניחה את העסק לטובת הילד. בנוסף לכך יש לי גם פרטנר מדהים שגילה כישרון יוצא דופן כאבא. הורות זה תפקיד אינטנסיבי, מתיש ומספק וזו זכות אדירה להיות בעצמאות כלכלית כהורה והלוואי שהייתה קיימת ליותר הורים.

 

מטרות
היצור הקטן ששינה את חיי

 

עמידה במטרות  2019

לאחר הסיכום הקצרצר הזה אני רוצה לבחון איך עמדתי במטרות של שנת 2019.

 

להוציא קורס דיגיטלי

הצלחתי להתגבר סוף סוף על הרתיעה מלצלם את עצמי והוצאתי את קורס ההשקעה הראשונה שלי לאור כקורס דיגיטילי! אפילו יותר מכך, הוצאתי עוד מיני קורס לשיווק שותפים ב-0 מאמץ וקורס דיגיטילי חינמי לגמרי בשם כסף עצלן כסף חרוץ.

כך שניתן להגיד שבהחלט עמדתי ביעד. זה לקח לי הרבה יותר זמן ממה שציפיתי, אבל השקעתי בלבנות פלטפורמה ולהקים את הכל בעצמי. למדתי המון מהתהליך הזה ולפי התגובות של המשתתפים נראה שהם נהנים מאוד מתכני הקורס.

ההשקעה הראשונה שלי
רק בשביל תגובות כאלה היה שווה להוציא את הקורס 😍

 

קבוצת פייסבוק משלי

גם כאן עמדתי במשימה בגבורה והקמתי קבוצת פייסבוק שמונה כיום קרוב ל-3,000 איש בתוכה!

הישג עצום! יש בה דיונים, אירועים ותוכן מעניין שמעלים בה ואני ממש נהנית מההשתתפות של חברי הקבוצה ולקרוא את הפוסטים והתגובות שעולים שם. אך מרגיש לי שקצת הזנחתי את הקבוצה ואני בהחלט מתכוונת לתקן זאת בשנה הקרובה. אז אם במקרה לא הצטרפתם לקבוצת הפייסבוק, זה הזמן 🙂

 

להתחיל לגבש רעיון לספר

גיבשתי רעיון לספר, אפילו שניים האמת. יש לי כיוון כללי וגם הלכתי לסדנא המעולה של יובל אברמוביץ' לכתיבה ספרים. אבל, הגעתי למסקנה שבשלב הזה, לכתוב ספר קצת גדול עלי. זה בהחלט יקרה בעתיד אבל עכשיו זה לא הזמן לזה. אני אוהבת לכתוב, אבל כתיבת ספר אורכת משמעותית יותר זמן ודורשת הרבה יותר תכנון.

 

להופיע בטלוויזיה

למרות שנראיתי לא רע בזמן ההריון (מצורפת תמונה מחודש 9 לשיפוטכם) עדיין, לא קידמתי את הרעיון הזה בכלל. רציתי לקדם את זה רק אחרי שהקורס יצא לאור. אבל התעכבתי עם זה וקורס ההשקעה הראשונה שלי יצא לאור רק בספטמבר. ומכיוון שילדתי באוגוסט זה די הקשה על העניינים. כך שבמשימה הזו נכשלתי לחלוטין. אני יודעת שזה יקרה מתישהו, אבל כרגע לא דוחפת את זה. הנרקיסזם שלי יצטרך לחכות שההזדמנות המתאימה תופיע.

הגשמת מטרות

 

ללמוד ייעוץ השקעות

גאה לומר שמתוך 6 מבחנים שעליי לעשות, כבר עברתי בהצלחה 3. עכשיו אני לוקחת את הקורסים בקצב איטי יותר אבל זה עדיין מתקדם. אפילו מצאתי מקום שמעניין אותי לעשות בו את ההתמחות. כך שכאן אני נותנת לעצמי ציון די טוב כאן.

 

 

1,000 גולשים ביום באתר ו-10,000 עוקבים בפייסבוק

לגבי 1,000 גולשים ביום הגעתי קרוב יחסית שהפתיע גם אותי. המספרים ירדו קצת לאחרונה כי הפסקתי להתמיד בכתיבה. יש לי המון רעיונות ונושאים לכתוב עליהם וזה בהחלט יקרה. אני מאמינה שברגע שהקטנצ'יק יתחיל במסגרת יהיה לי יותר יכולת לכתוב מאמרי עומק כמו לפני כן.

לגבי העוקבים בפייסבוק, בעקבות הייעוץ של אלונה אלמן המדהימה החלטתי להתמקד בפייסבוק האישי במקום בעמוד הפייסבוק. נראה שזה הולך די טוב האמת. אני מקפידה להעלות סיפורים מעניינים, תובנות מהפנסיה ולפעמים גם סתם דברים שמצחיקים אותי. אמנם מספר העוקבים בעמוד הפייסבוק עלה, אבל בפרופיל האישי שלי עלה הרבה יותר. אז מי שרוצה לעקוב אחרי הדברים שאני מעלה, מוזמנים לעקוב אחרי הפרופיל האישי שלי.

 

לייצר שיתוף פעולה עם בית השקעות

אני מאמינה שזה יקרה גם בעתיד. עקב ההבנה שלי יותר לעומק לגבי חוקי האתיקה בהשקעות, החלטתי לדחות את שיתוף הפעולה עד שאקבל רישיון מהרשות לניירות ערך. זה שם אותי בסיכון פלילי מיותר כרגע ואני מעדיפה להימנע מכך. הרשות לניירות ערך זה לא מקום שהייתי רוצה להסתבך איתו.

 

להכפיל את ההכנסה הפסיבית החודשית

כאן הצלחתי חלקית. הגעתי להכנסה נכבדה אך זה לקח לי הרבה יותר זמן ממה שהערכתי. באופן כללי השנה התמקדתי בלהקים תשתיות ואוטומציה בעסק כדי שיהיה לי יותר קל לעשות זאת בעתיד. אני יודעת שב-2020 אראה את התוצאות של ההשקעות וההכנות שעשיתי ב-2019. ולכן אתן ציון חלקי כי יש הכנסות שצריכות להגיע באופן קבוע, הן פשוט התעכבו ממגוון סיבות.

 

 

מטרות 2020

 

אחת הבעיות העיקריות שנתקלתי בהן לאחר היציאה לפנסיה מוקדמת , הייתה נפילה עצומה במוטיבציה. באופן לא צפוי, זה היה אפילו קצת מדכא להגיע למטרה שכל כך התאמצתי להגיע אליה. פשוט כי עכשיו תהיתי לעצמי מה הלאה, ולא ממש ידעתי מה התשובה. הפתרון שמצאתי הוא להגדיר מעין "מטרת על" נוספת שתתן לי מוטיבציה לאורך זמן.

 

בית עם גינה ללא משכנתא

תמיד אהבתי את הרעיון של גינה גדולה וחלמתי להיות מסוגלת לאכול פירות וירקות שגידלתי בעצמי בגינה. בדירה בתל אביב שאין בה אפילו מרפסת או אור שמש, קשה מאוד לגדל צמחי מאכל (מתוודה שאכן רצחתי לא מעט צמחים בניסיונות שלי לעשות כן). עכשיו התווסף לרצון הזה גם את החלום של לראות את הבונבון הקטן משחק ונהנה בחצר.

 

לכן, החלטתי שבית עם גינה זאת המטרת על החדשה שלי. כדי לאתגר את עצמי הרבה יותר, החלטתי להגדיר שהבית יהיה ללא משכנתא. פשוט כי אני לא רוצה מטרה קלה מדי, אלא מטרה שייקח לי זמן להגיע אליה ותספק לי מוטיבציה לאורך זמן. נכון לשלב זה אין לי מושג איך אני אגיע לזה, או תכנית להגיע לשם. מצד שני, כשאני מסתכלת על המטרות שלי מ-2016 , אז לא היה לי מושג שאגיע לאן שהגעתי היום. אז אם הצלחתי להגיע לפרישה מוקדמת, לרכוש בית עם גינה ללא משכנתא במחירי הנדלן המטורפים של היום, בית ללא משכנתא זה לגמרי אפשרי.

 

הרצאות בחברות וארגונים

אחד הדברים שמצאתי שאני הכי אוהבת לעשות זה לעמוד מול קהל ולדבר וללמד. אם יורשה לי, נראה שאני אפילו לא רעה בזה בכלל :). הייתי רוצה להתחיל להעביר הרצאות בחברות וארגונים. גם בגלל שזה חוסך ממני פרסום, מציאת מקום והבאה של קהל להרצאות. גם בגלל שזה יסתדר לי הרבה יותר עם השעות. ברגע שנולד תינוק, נהיה בעייתי להעביר הרצאות ומפגשים בערב. אבל מרגע שאסיים את "חופשת" הלידה והקטנצ'יק ייכנס למסגרת, הבקרים שלי יהיו הרבה יותר פנויים.

לצורך כך אפילו הקמתי עמוד הרצאות והכנתי הרצאות חדשות מעניינות שאוכל להעביר בארגונים.  אז אם אתם במקרה עובדים בחברה שמחפשת מרצים להעשיר את העובדים בתחום הפיננסי או במשאבי אנוש, אני לרשותכם.

הרצאות לחברות
רק תנו לי לעמוד מול קהל

 

 

להוציא קורס דיגיטילי חדש

לאחר שהוצאתי את קורס ההשקעה הראשונה שלי, אני מקבלת הרבה בקשות לקורסים נוספים. במיוחד בתחום של שוק ההון והשקעות במניות דיבידנד. הייתי רוצה להוציא גם קורס ספיציפי רק להכנסות פסיביות. או על השקעות בשוק ההון בכלל. בכל מקרה שלא אבחר (כנראה בעיקר לפי הביקוש והדרישה) הייתי רוצה להוציא לאור את הקורס השנה. כי יש לי המון ידע לחלוק איתכם וכתיבה לא תמיד מספקת את המסגרת הטובה ביותר לכך.

השקעה ראשונה
הקורס שאני כל כך שמחה שיצא לאור!

 

 

להתחיל להשקיע יותר בקבוצת הפייסבוק שלי

הקבוצת פייסבוק שלי גדלה וגדלה בכמות, אך אני אודה שקצת הזנחתי אותה. הייתי רוצה לגרום לקהילה יותר מעורבת ולעורר יותר דיונים ועניין בקבוצה. לכן החלטתי שאתחיל לארגן מפגשי קהילה ולייבים שבועיים לחברי הקבוצה. אני רואה הרבה מאוד מפגשים של הרצאות שחוזרים על עצמם והייתי רוצה לעשות מפגשים קצת שונים. מפגשים שיתנו זווית אחרת ויעוררו עניין ולא בהכרח יהיו בפורמט של הרצאה. יש לי כמה רעיונות ואוציא אותם במשך השנה.

 

לסיים את כל המבחנים של הרשות לניירות ערך

מאז הלידה הורדתי משמעותית את קצב הלימודים. השנה אני מתכוונת לסיים את 3 המבחנים שנותרו לי ולהשלים את כל המבחנים הדרושים כדי להוציא רישיון.

 

 

אז זהו, אלו המטרות שלי ל-2020. מבטיחה לספר לכם הרבה יותר על השינויים שהיו לי השנה בפוסט בשבוע הבא. בינתיים, אשמח לשמוע, מה המטרות שלכם?

3 מחשבות על “מטרות 2020!”

 1. היי
  לא הבנתי מה זה

  להכפיל את ההכנסה הפסיבית החודשית
  … באופן כללי השנה התמקדתי בלהקים תשתיות ואוטומציה בעסק כדי שיהיה לי יותר קל לעשות זאת בעתיד.
  למה את מתכוונת אוטומציה? ובאיזה הקשר אשמח לשמוע . אפילו בפרטי.

  תודה ויום טוב ומבורך.

  1. הכוונה היא לבנות מוצרים דיגיטיליים שיגיעו וישווקו באופן אוטומטי לאנשים
   הכוונה להגדיר אוטומציה באתר שלי ובמוצרים כך שהדברים יקרו בהרבה יותר יעילות ומהירות

 2. פינגבאק: מטרות האופטימית לשנת 2021 - האופטימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן