מטרות ל-2018 – תוכניות לשנה הקרובה

כמו בשנים הקודמות, הגיע הזמן לסיכום השנתי וקביעת מטרות חדשות ל-2018. הגדרת מטרות הינה חלק מהפילוסופיית חיים שלי. אם לא יודעים לאן רוצים להגיע, איך נגיע לשם? אז בוא נראה איך עמדתי במטרות שלי לשנת 2017.

מה שנראה בתחילת השנה כחלום, בסוף השנה הופך למציאות

מטרות 2017

 

להוציא לאור את הספרים שלי

שנתיים עברו ועוד לא הוצאתי את הספרים שלי לאור.  לא יודעת למה כל כך קשה לי עם זה ומה עוצר אותי. אולי השנה אני איכנס לזה.

להעלות את כמות המבקרים היומית באופטימית ל-500

עליתי מאיזור של 80 כניסות ליום לאיזור ה-300 ביום. לא 500 כמו רציתי אבל בהחלט שיפור משמעותי.

להתחיל לעבוד על קורסים משלי

כאן הייתה לי הצלחה גדולה. כתבתי והכנתי קורסים להשכלה פיננסית משלי ואפילו הספקתי להריץ אותם על קבוצת ניסיון. שבוע הבא אני מתחילה להעביר את הקורסים הללו דרך ארגון אקסיוס המעולה.

לקח לא מעט זמן, אבל הכנתי קורס משלי 🙂

להיות שוב מנטורית בסוד הכסף

עוד הצלחה מעולה. בשבוע האחרון נפתח עוד קורס של סוד הכסף ואני גאה להיות חלק מהצוות גם הפעם. זו חוויה מדהימה ללוות אנשים להצלחה כלכלית. ברמה האישית, הקרבה לעשייה והמוטיבציה הגבוהה כחלק מקבוצה נותנת לי המון השראה לפעול בעצמי.

הכנסה פסיבית ממאני האני

זה היה כישלון מהדהד. האתר הוקם אבל תכלס ירדתי מהמיזם הזה לגמרי. למדתי לא מעט על הדרך אך זה לא בשבילי. בחירת הקונספט לא הייתה נכונה עבורי וגם בחירה לא נכונה של שותף. בקיצור, לא יצא לפועל כלל.

רכישת 3 נכסי נדל”ן חדשים

גאה לספר שנרכשו שני בתים בארה"ב ודירה באנגליה. פרטים על התהליך יגיעו בפוסטים הקרובים אך בשלב זה כל הנכסים מושכרים ומניבים תזרים קבוע.

קורס העשרה זוגי

בהחלט כיף מאוד לעשות דברים ביחד. השנה החלטנו שאם כבר גרים בתל אביב, ננצל את זה ונלמד לגלוש. אז לקחנו קורס גלישת גלים ביחד וכשיהיה נעים בחוץ שוב נמשיך לגלוש באופן עצמאי 🙂

הכנסה נוספת של 10,000 ₪ בחודש

גאה לומר שבחודש נובמבר 2017 אכן הגעתי למטרה הזו! זה היה בזכות הכנסות מנכסי הנדל"ן שרכשנו, דיבידנדים גבוהים במיוחד שהגיעו ועמלות על שיווק שותפים. ללא ספק הצלחה גדולה 🙂

 

מטרות 2018

אז אחרי שיצאתי בתחושה לא רעה בעמידה ברוב המטרות שקבעתי לעצמי ל-2017 הגיע הזמן לקבוע מטרות של 2018.

כתיבה בעיתון כלכלי

הייתי רוצה לנצל את הבמה של עיתון רציני (סטייל דה-מרקר, כלכליסט, גלובס וכדומה) ולכתוב כתבה בעלת ערך שתגיע לתפוצה גבוהה של אנשים. איך אני אעשה את זה? לא יודעת, נמצא דרך.

הגדלת הגולשים לאתר

לקח לי זמן להבין שלא משנה כמה אני אשקיע בכתיבה, זה לא ייתן הרבה אם לא קוראים את זה. השקעתי לא מעט לאחרונה בללמוד על SEO, שיפור הנראות והחיפוש של האתר בגוגל ודרכי הפצה שונות. אז המטרה שלי לשנה הקרובה היא להעלות את מספר הגולשים היומי מ-300 ביום ל-1,000 ביום. עזרתכם קוראים יקרים בהפצה ושיתוף תתקבל בברכה 🙂

לא עוזר לכתוב אם אף אחד לא קורא

הכנסה פסיבית של כ-1,000 ₪ בחודש מהאתר

בעקבות ההארות שקיבלתי מדייב (זוכרים מהפוסט של כסף ביצירתיות) הגעתי למסקנה ששיווק שותפים יכול להיות אחלה של דבר. אז פה ושם תתחילו לראות קישורים למקומות שאני ממליצה עליהם ואם תבחרו להשתמש בהם אני אקבל על כך עמלה שהיא עוד סוג של הכנסה פסיבית.

הגישה שלי לשיווק שותפים היא מאוד שונה. אני פונה אך ורק לבתי עסקים שהייתי ממליצה עליהם בחינם ויוצרת איתם שיתוף פעולה. פנו אלי לא מעט לגבי שימוש בפלטפורמה של האתר לפרסום מוצר כזה או אחר וסירבתי. אני לא אוהבת למכור לשם המכירה, אני אוהבת לתת ערך. אני מתחייבת כאן ועכשיו שכל המלצה שלי שאקבל עבורה עמלה, הייתי נותנת את אותה ההמלצה גם אם לא היו משלמים לי על זה.

הרצאה בפאב

הייתי לא מזמן בהרצאה על השקעות בפאב. מצאתי את עצמי די משועממת רוב ההרצאה ולעיתים מתווכחת ומתקנת את המרצה כשהטעה את הקהל. ידיד שלי שאל אותי למה אני לא זאת שמעבירה את ההרצאה. תכלס, אין שום סיבה שלא. יש לי אפילו הרצאה מוכנה להעביר.

להגיע ל-3,000 עוקבים בפייסבוק

אני מתחילה לגלות שהפייסבוק היא פלטפורמה לא רעה לשיתוף מסרים קצרים. הגעתי לכמעט 1,000 עוקבים בעמוד של האופטימית בפייסבוק. זאת דרך מעולה לתקשר עם הקוראים ואני מקבלת המון פניות דרך הפייסבוק. בקיצור אני רוצה לעלות ל-3,000 עוקבים עד סוף 2018.

להעביר את הקורסים שלי

אם ב-2017 יצרתי קורסים, זה רק הגיוני שבשנת 2018 אתחיל להעביר אותם. האמת היא, שאני קצת מרמה, השיעור הראשון של הקורס שלי הוא שבוע הבא! מי שמתעניין בקורס הזה או בקורסים הבאים מוזמן להשאיר פרטים כאן.

להיחשף בעצמי

הרבה זמן העדפתי להישאר מאחורי הקלעים באתר האופטימית. אני האמנתי, ועדיין מאמינה שהמסר והתוכן שלי הרבה יותר חשוב ממני. עם זאת, מומחי שיווק רבים הסבירו לי שאם אני רוצה להגדיל את האתר אני חייבת לתת דמות אנושית שאפשר להתחבר אליה. אז זה יגיע בקרוב, עוד לא ממש החלטתי איך אבל זה יקרה 🙂

ללמוד קורס חדש

השנה כמעט נרשמתי ללימודי הנחיית קבוצות ו-NLP. אלו תחומים שמעניינים אותי מאוד אבל בסוף זה לא יצא לפועל. הייתי רוצה להמשיך ללמוד ולעשות לפחות קורס אחד שיעשיר את הידע שלי בתחומים נוספים.

להתמיד בספורט

התחלתי לקום מוקדם ולעשות ספורט מדי בוקר. האמת? זה ממש משפר לי את המצב רוח ורמת האנרגיה במשך היום. פשוט חצי שעה מול סדרה מעולה של סרטוני הדרכה ביוטוב כל בוקר (אוקיי אוקיי, לרוב זה יוצא 6 פעמים בשבוע). זה עשה לי המון טוב ואני רוצה להתמיד עם זה למרות הקושי. בכל זאת, בחורף מי רוצה לצאת מהפוף לפני שממש ממש חייבים?

לבצע השקעה נוספת בקרן נדל"ן

השקעתי בקרן נדל"ן השנה והייתי רוצה לבצע השקעה נוספת.  כשמוצאים חברה אמינה זה כסף שעובד בשבילי עם מעט מאוד מאמץ מצידי.

להגיע ל-10,000 ₪ הכנסה פסיבית כל חודש

אם בשנה שעברה הגעתי ל-10,000 ₪ בחודש אחד בלבד, השנה אני רוצה להגיע לזה בממוצע כל חודש. חישובים על ההשקעות הקיימות והמתוכננות ביחד עם הצפי הכנסות העתידי שלי דווקא מראים שזה אפשרי. אז יאללה לתת לריבית דריבית לעשות את שלה וליהנות מהכנסה שוטפת.

וזהו, אלו המטרות שלי בינתיים ל-2018.

אחת הדרכים הכי טובות לעמוד במטרות הן על ידי הגדרה שלהן והצבתן במקום שתמיד רואים. אני אישית בן אדם ויזואלי (אם כי לא ממש מוכשר עיצובית לצערי). תמיד אהבתי את הרעיון של לוח חלומות כזה כמו שמראים בסרטים. אתם יודעים על מה אני מדברת, שגוזרים דברים שרוצים בעיתון ומדביקים ביחד? אז מסתבר שמבחינת השפעה פסיכולוגית זה גורם למוח להתפקס על המטרות הללו גם בלי שנשים לב.

 

אז ריפוי ועיסוק מעולם לא היה הצד החזק שלי, וגם לא זוכרת מתי הפעם האחרונה שראיתי עיתון. מה שאני עושה זה פשוט יוצרת לעצמי לוח חלומות מתמונות שאני מוצאת באינטרנט. את התמונה אני מייצרת ב-Powerpoint פשוט ושומרת אותו כקובץ JPG. במקום להדפיס ולתלות במקום שאני אשכח ממנו, החלטתי פשוט לשים אותו בתור תמונת רקע של מסך המחשב שלי. אני גם ככה רוב היום על המחשב וכך יוצא שאני רואה מספר פעמים ביום את לוח החלומות שלי.

 

אז קבלו את שומר המסך שלי ל-2018 🙂

מה המטרות שלך ל-2018?

 

אז……מה  המטרות שלכם ל-2018?

 

26 מחשבות על “מטרות ל-2018 – תוכניות לשנה הקרובה”

 1. מאחל לך הצלחה בכל אחד מהמטרות.
  מה הכוונה ל "הכנסה פסיבית ממאני האני?"

  המטרה שלי לשנת 2017 הייתה להגיע ל15% חסכון בחודש. והיגעתי ל17% בממצוע.
  המטרה ב2018 להגיע ל25% חסכון בחודש. ולהיכנס לתחום הכנסה פסיבית.

  1. היי מני,

   מאני האני היה אתר אינטרנט שהקמתי ביחד עם שותף במטרה לייצר הכנסה פסיבית. הבנתי שזה לא מתאים לא מבחינת השותפות ולא מבחינת ייצור אתר שכל המטרה שלו היא לייצר כסף ולא ערך או תוכן.

   ואחלה מטרה בחרת!

   מה אתה מתכוון לעשות עם ה-25% שנחסך?

   1. 60 אחוז מהחסכון בתוכנית חסכון בבנק ללא סיכון.
    השאר בשני תוכניות גמל להשקעה עם חשיפה גבוהה במניות.
    אשמח לשמוע ממך איך אני יכול לעשות יותר ולהיכנס להכנסה פסיבי

 2. אנשים לא מסוגלים לקנות דירה אחת, אבל את טוענת שקנית
  שני בתים בארה"ב ודירה באנגליה.
  ושניהם מושכרים ומניבים תזרים קבוע.
  מחכה לפוסט על הנושא הזה.

  1. כי בארץ סיגי המחירים כל כך גבוהים שלא מצליחים לקנות דירה אחרת.
   יש מדינות בהן הנדל"ן זול יותר ומניב תשואה גבוהה יותר. בסכום של ההון העצמי לדירה בארץ אפשר לקנות בית פרטי במקומות אחרים בעולם.

 3. היי,

  האמת גם אני מחכה לפרטים כמו שסיגי כתבה למעלה, האמת תמיד היה לי חלום שתהיה לי דירה להשקעה דווקא בארץ, היום אני מבין שזה לא כדאי (הכוונה בארץ-כמובן לעניות דעתי בלבד) ודווקא השקעה בנדלן בחו"ל נשמעת כחלופה קורצת יותר, אם כי נראה לי שאני בנוי באופן אישי לקרן השקעות נדלן (מבחינתי חשוב שתהיה מניבה) וכמובן השקעות בשוק ההון (שאני מעט חושש מהן אבל יודע שעלי לעשות את הקפיצה הראשונה), למרות שכבר נכנסתי די חזק לעולם של קופות גמל להשקעה וקופות חיסכון .

  בשורה תחתונה, אחלה פוסטים עניינים ופשוטים להבנה (מאוד חשוב) ואין ספק שהתמכרתי אליהם 🙂 (תראי באיזו שעה אני כותב אותם).

  1. תודה רבה 🙂
   וכל הכבוד על התמדה, נראה שאתה לוקח את הדברים ברצינות. בסופו של דבר תחקור ותמצא את התמהיל וההשקעות שנכונות עבורך. 🙂

 4. הלוואי שזה יהיה כפי שאת אומרת, אבל האמת שאני מרגיש די תקוע מבחינת גובה הרווחים, זה כרגע בכלל לא מספיק לי על מנת לצאת לפרישה מוקדמת נגיד בעוד 5-6 שנים, בגלל זה אני מגיע לכנס ב2.2 בתקווה שייעשה לי מעט סדר, כי כרגע אני לא יודע איך בדיוק אני עושה זאת (למרות שאני מאמין שזה אפשרי), בקיצור נמצא די בצומת דרכים(מצב שאני לא אוהב בכלל), אבל ממש מקווה שאוכל ליישם לי תוכנית מוצלחת לפחות כמו שאני מתרשם שאת מצליחה (שאפו גדול על כך ?)

  1. צומת דרכים זה מעולה, זה זמן לעשות חושבים

   העניין הוא להתמיד, להתייעל בהוצאות להשקיע את ההפרש ואז להתחיל לייצר מקורות הכנסה נוספים.
   בסוף מגיעים, זה באמת רק עניין של התמדה.

 5. היי האופטימית,

  דבר ראשון הייתי בכנס בשישי האחרון כפי שכבר ראית של invo, שהיה כנס מעולה מבחינתי ואפילו נקודת מפנה.
  שנית, כבר קבעתי לשבוע הקרוב פגישה לגבי יעוץ אסטרטגי, אך חשוב לי כפי שקראתי במאמריך לבצע פיזור גם בשוק ההון וגם בקרנות הנדלן ונדלן, האם יש לך יועץ לעניין שוק ההון שאת ממליצה לי שאוכל
  להתקשר איתו שהוא אמין ומקצועי?
  אני פשוט מעוניין לפתוח תיק בהתאם לצרכיי לטווח ההארוך על מנת שיוכל להפיק לי בסופו של דבר תשואה פסיבית וכיוון שאיני בקיא בתחום עם כמה שאני קורא לעניין שוק ההון, אני מרגיש די אבוד וצריך יד מכוונת.
  אני סמוך ובטוח שעוד רבים וטובים מקוראיך נמצאים במצבי והדבר יכול מאוד לעזור להם בהמשך הדרך.

  אשמח לעזרה ושיהיה שבוע נפלא 🙂

  1. היי עידן

   אני שמחה לשמוע שהלך לך טוב והיה לך מעניין בכנס.

   אין לי יועץ לעניין שוק ההון שאני ממליצה עליו. אישית אני עובדת עם היועץ שלי בבנק הפועלים והוא אחלה. אני חושבת שבפגישה עם אינבו יש להם כמה יועצי השקעות שהם מאמינים בהם.
   בחלום הרחוק שלי לעשות קורס או הדרכה לגבי בניית תיק השקעות פסיבי שיכלול מ-א' עד ת' מה שצריך לדעת כדי לבנות תיק השקעות פסיבי בלי עזרה חיצונית כלשהי אלא על ידי בחינה של פרמטרים שמתאימים להשקעות פסיבית מוכנה מראש. אבל זה ייקח לי לא מעט זמן להגיע להכין קורס כזה.

 6. לגבי הרצאה בפאב, את יכולה להירשם ל- funzing וגם להרוויח .
  לגבי קרן נדל"ן – אשמח לשמוע יותר.
  תודה

  1. היי רותי ,

   תודה רבה כבר העברתי שתי הרצאות בפאבים השנה 🙂

   לגבי השקעה בקרן נדל"ן בסוף השקעתי במשהו בסגנון אחר. המיקוד שלי הוא בתזרים הכנסות וקרנות רבות לא מתמקדות בתזרים אלא ביצירת אקזיטים, שזה אחלה אבל פשוט לא מתאים למטרה שלי.

   מה היית רוצה לשמוע עוד? יש את הפוסט הזה והזה שכתבתי בנושא.

 7. ביולוג ירושלמי

  האופטימית, אחלה פוסט!

  אני לפחות כבר מכיר לא מעט ממך (כולל את שמך וכו') בתור מי שרגיש לפרטים הקטנים שמפוזרים ברשת… מעניין הבידול הזה בינך לבין הסולידית האנונימית לחלוטין (שאני גם בטוח ששמה אינו דורין הרטמן).
  אני כן חושב שיהיה מעניין להכיר אותך ולהדביק פנים מוכרות ומוארות לכתוב, אבל סבור שזה לא הכרחי. מה שכן, פסיכולוגית (קטונתי!), אני כן בטוח שלאנשים מסויימים זה וודאי יועיל כי הם ירגישו קרוב יותר אלייך, שאת "אמיתית" ולא איזו קונספירציה, ולכן זה יכול להיות משהו שפסיכולוגית יניע אותם לשינוי (כי אם את יכולה, גם הם יכולים).

  שאפו על הגשמת היעדים והמטרות. התקדמות מרשימה ומופלאה.
  את בהחלט בכיוון הנכון, אז כל הכבוד.
  מחכה ומצפה כבר לפוסט של 2019! 🙂

  כיף, פשוט כיף לקרוא אותך.

  1. תודה רבה על הפרגון ביולוג
   אני חייבת להגיד שפסיכולוגית גם לי היה קשה עם החשיפה יכולתי להישאר אנונימי אבל בסוף שוכנעתי לעשות את זה. למרות שתמיד שעשע אותי תיאוריות הקונספירציה לגבי הסולידית. גם אם זה שם בדוי, גם אם זה לא אדם אמיתי. התוכן שלה מדבר בעד עצמו. התגובה שלך גרמה לי להסתכל מחדש על היעדים שלי ואמנם אנחנו באמצע השנה אבל נראה לי שאני בדרך הנכונה 🙂

 8. פינגבאק: איך להרוויח כסף בסוף שנה - 7 טיפים פרקטים | האופטימית הדרך לעצמאות כלכלית

 9. פינגבאק: 31 דייטים בזול - איך לבלות בתקציב נמוך - האופטימית

 10. אחלה מטרות! תודה על השיתוף!
  אני גם נוהגת להציב לעצמי מטרות בסוף שנה לקראת שנה הבאה כבר כמה שנים טובות..
  עכשיו כבר 2020 האם בסוף למדת NLP? כי אם לא יש לי 2 מכללות טובות להמליץ לך..

  1. היי ג'סי ,
   אכן למדתי NLP, אבל אני חוששת שבמקום לא טוב במיוחד שעשה לי קצת אנטי. הרבה מהדברים לא גילו לי דברים חדשים ונראה לי שפשוט לא הלכתי למקום טוב (למרות שקיבלתי עליו המלצות) אז אני מוותרת על התחום לכרגע.

 11. פינגבאק: הצבת מטרות 2019 - האופטימית

 12. פינגבאק: התמדה במטרה - הטריק הקטן שיעזור לכם להתמיד - האופטימית

 13. פינגבאק: ניהול סיכונים בהשקעות - האופטימית

 14. פינגבאק: כמה אתם שווים? חישוב שווי נקי - האופטימית

 15. פינגבאק: דייט מיוחד - תכנון אסטרטגיה כלכלית ועתיד פיננסי זוגי | האופטימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן