מה הייתם עושים אם לא הייתם צריכים לעבוד?

פרישה מוקדמת מה הייתם עושים אם לא הייתם צריכים לעבוד
פרישה מוקדמת מה הייתם עושים אם לא הייתם צריכים לעבוד
מה הייתם עושים אם לא הייתם צריכים לעבוד

אם היו מבטיחים לכם סכום סביר שתוכלו לחיות ממנו כל חודש ללא בעיה ולחוות פרישה מוקדמת, נניח שזכיתם בלוטו ומובטחת לכם קצבה חודשית עד לסוף חייכם . מה הייתם עושים? סקר קטן שערכתי בקרב מקורביי גילה לי שהרוב היו מתפטרים מהעבודה שלהם וכנראה עושים טיול מסביב לעולם, חופשה מטורפת בכל היעדים שתמיד רצו או פשוט נחים קצת. זאת למעט בן זוגי האהוב שפעם אחר פעם טוען שהוא כנראה היה נשאר בעבודה שלו אבל לוקח יותר חופשות, כנראה שהוא באמת אוהב את מה שהוא עושה (מה שמסביר את הנטייה שלו להישאר עד שעות מאוחרות בעבודה למען האמת).

השאלה המרכזית היא מה תעשו אחרי שתחזרו מהטיול חובק עולם. איך ייראה סדר היום שלכם? בני אדם הינם יצורים של שגרה ובסופו של דבר מתקבעים על סדר יום מסוים. אחרי שקמתם בבוקר וצחצחתם שיניים, איך הייתם מעבירים את הזמן בין הארוחות? אני באמת ובתמים מאמינה שהתשובה לשאלה זו הינה המפתח החשוב ביותר לחיי הפרישה שלכם ולחופש הכלכלי. זאת צריכה להיות המוטיבציה הכי גבוהה שלכם, החלומות שלכם, שיא השאיפות מה תעשו כשתפרשו? סביר להניח שחלק גדול ירצה להירקב מול הטלוויזיה ופשוט ליהנות מהחופש, אבל מניסיון זה נהיה משעמם מאוד ואפילו מדכא אחרי זמן מה.

האם תחזרו לנגן בלהקה כמו בתיכון?

תתנדבו בבתי תמחוי ותעזרו לנזקקים?

תלמדו שפה חדשה?

תעלו מופע סטנדאפ?

תתחילו לעצב בגדים משלכם?

תקימו את העסק שתמיד חלמתם עליו?

תחזרו לספסל הלימודים?

תתאמנו עד שתיראו כמו מאמן כושר מקצועי?

תפתחו את יכולות המשחק שלכם?

תעצבו את הבית סוף סוף כמו שרציתם?

תקראו סוף סוף את כל הקלאסיקות שאף פעם לא היה לכם זמן אליהם?

 

פרישה מוקדמת מה החלום שלך?

האמת שהאפשרויות הן בלתי מוגבלות, לכל אחד ואחת מאיתנו יש חלומות שדחפנו הצידה, שחשבנו שמתישהו כשיהיה לנו זמן, נגשים אותם סוף סוף. אז מה תעשו? השאלה הזאת הרבה יותר חזקה ממה שאתם חושבים, רובנו ביום יום רצים על אוטומט ובלי עבודה שוטפת אנחנו פתאום לא יודעים מה לעשות. יש סיבה לכך שרוב הפורשים מחזיקים בחצי משרה נוספת כלשהי, פשוט כי לרובנו יש כל כך הרבה לתרום לעולם ופשוט אין לנו זמן לעשות זאת. לכל אחד מאיתנו יש חלום כלשהו שאנחנו רוצים להגשים ואף פעם פשוט אין זמן. בסופו של דבר אם יצאנו ממירוץ העכברים ויש לנו זמן פנוי איך נעביר אותו בצורה יצרנית ומספקת?

 

התשובה לשאלה הזאת היא המפתח העיקרי למוטיביצית פרישה מוקדמת שלכם. מהם החלומות הנסתרים שלכם שאתם מדחיקים כי פשוט אין לכם את הזמן להגשים אותם? והאם אתם מוכנים לחסוך, להשקיע ולקבל את כל הזמן שבעולם כדי להגשים את החלומות הללו?

3 מחשבות על “מה הייתם עושים אם לא הייתם צריכים לעבוד?”

 1. אני מאוד דומה לבעלך בנקודה הזו.
  אני בהחלט רואה את עצמי ממשיך להגיע לאותו מקום "עבודה" שאני נמצא בו היום עוד תקופה ארוכה למרות שבפועל אני כבר מקבל את אותה "משכורת" חודשית ויציבה מתיק מניות הדיבידנד שלי.

   1. יש גם הרבה דברים שאני רוצה לעשות אבל אני באמת נהנה בעבודה שלי (בעיקר מהאנשים שאיתם אני עובד).
    גם אני מוצא את עצמי לפעמים נשאר בעבודה "שעות נוספות" (למרות שאני לא מתוגמל על זה כלכלית) רק בשביל לשבת עם מישהו או להתמודד עם אתגרים משעניינים אותי.

    התמזל מזלי ויש לי מנהל מעולה שנותן לי יד חופשית רוב הזמן לעשות כרצוני (כל עוד אני מקדם את הדברים שהוא רוצה במקביל) ואני יודע מניסיון אישי שללא מנהל שכזה אני הייתי סובל מאוד בעבודה ונוטש כבר לפני יותר משנה בלי לחשוב פעמיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן