פפר בנק דיגיטלי שמשלם לכם

פפר בנק דיגיטלי

הגישה של הבנקים בארץ היא די מזלזלת כלפי רוב הציבור. לפחות כאשר משווים לעומת בנקים בחו"ל. זה לא סוד שבישראל אין ממש תחרות בין הבנקים ובגדול כולם מציעים כמעט את אותו הדיל. בארה"ב בנקים רבים מאפשרים לקבל ריבית על הפלוס וחברות האשראי מחלקות מאות דולרים מתנה כדי שרק תיקחו כרטיס אשראי דרכם.

בנקים בארה"ב משתלמים יותר

בישראל המצב שונה לחלוטין. רק בנק אחד מציע ריבית על הפלוס, וגם זה מוגבל בזמן ועם חברות כרטיסי האשראי צריך להילחם כדי שלא יגבו מאיתנו כסף על הזכות להחזיק כרטיס פלסטיק ואפילו לא התחלתי לדבר על העמלות המטורפות שהבנקים גובים ללא סיבה מוצדקת.

מה זה פפר?

אמ;לק – פפר הינו בנק דיגיטלי חדש מבית לאומי. הבנק משלם 250 ₪ מתנת הצטרפות ומאפשר לסגור פיקדון בריבית של 3%  למשך שנה.

דווקא בנוף הזה, פפר בנק דיגיטלי, הפרויקט החדש של בנק לאומי מביא חידוש כלשהו לתחום נטול תחרות לחלוטין. בנק לאומי הבינו שהדור הצעיר יעדיף ללכת לרופא שיניים במקום לבקר בבנק ויצרו בנק דיגיטלי לחלוטין. הבנק משווק בעיקר לדור הצעיר, מנסה להיות מגניב גם בפרסומות וגם באפליקציה עצמה.

האמת שבהתחלה די כעסתי על הבנק הזה. זה נראה לי כמו ניצול ציני של חוסר הידע הכלכלי של הדור הצעיר וניסיון לנגוס בנתח שוק שכלל לא יודע להתמודד עם כסף . אני לא קיצונית כמו הסולידית בסלידה שלי מהבנקים אבל מחקרים וגם נתוני הרווח של הבנקים עצמם מראים שאנשים נוטים לקחת הלוואות יותר בקלות דרך הסמארטפון. לכן בנק שפונה בעיקר לצעירים ומבוסס אך ורק על הסמארטפון גובל בעיניי בעושק.

אמנם נרגעתי כשהבנתי שאפשר לפתוח חשבון בפפר רק אם קיים כבר חשבון בבנק אחר אבל עדיין יש לי תחושה שבנק לאומי לא בדיוק שם את הביטחון הכלכלי של צעירי ישראל בראש מעייניו.

 

איך תרוויחו 250 ₪ ב-5 דקות?

החידוש העיקרי שיש בפפר בנק מעבר להיותו מנוהל לחלוטין דרך אפליקציה (אין סניפים כלל) הוא העובדה שהוא משלם לנו כדי לפתוח חשבון. כן, סתם ככה בלי אותיות קטנות ובלי הגבלה 250 ₪ מתנת הצטרפות!

פפר בנק דיגיטלי
250 שקל מתנה מהבנק! כסף חינם!

מכיוון שפתיחת החשבון היא כל כך פשוטה, החלטתי ששווה לנסות. אחרי הכל, קשה לי לסרב לקבל כסף מתנה מהבנק לשם שינוי בדיוק כמו שקשה לי לסרב לקבל כסף חזרה ממס הכנסה. בכל זאת אני רואה בכך מעין צדק פואטי, במיוחד בהתחשב בכך שמדובר בבנק לאומי שהודה בשחיתות והעלמות מיסים ללקוחותיו וניסה להפיל חלק מהקנס על משלם המיסים הישראלי. כך שזה בהחלט מטרה טובה מבחינתי לקחת כסף שהבנק מוכן לחלק לי חזרה.

 

חיסכון קצר טווח

יתרון נוסף נחמד שיש בבנק הזה הינו האפשרות לחיסכון לטווח של שנה בריבית של 3% (פריים + 1.4%). בעידן שבו התרגלנו שהריביות שאנחנו מקבלים מהבנק על החסכונות הן די אפסיות עד לא קיימות (לרוב תשמעו ריבית של פריים מינוס משהו) ריבית של 3% הינה הצעה לא רעה בכלל. מגבלות החיסכון:

 • מוגבל ל-9,250 ₪
 • סגור לשנה ללא נקודות יציאה
 • הפקדה חד פעמית בלבד – לא ניתן להפקיד כהפקדה חודשית
 • נאמר מראש שהטבה זו היא לזמן מוגבל
 • קנס יציאה במידה ורוצים להוציא את הכסף לפני הזמן

 

למרות מגבלות אלו, זה עדיין נראה לי פתרון די טוב למי שרוצה לשמור סכום כסף קטן בצד לטווח הקצר. למען האמת לא מצאתי שום חיסכון אחר בטווח של שנה או אפילו כמה שנים שמציע משהו טוב יותר (ואשמח לשמוע בתגובות אם אני טועה).

 

פטור מעמלות

למרות שמבחינתי זהו תנאי בסיסי לחשבון בנק, בפפר בנק דיגיטאלי זה מוגדר מראש שאין שום עמלות עו"ש גם אם אתם לא סטודנטים/צעירים/חיילים/חייזרים שהגיעו לבקר בארץ הקודש. בקטע הזה הם מאוד גלויים ובמקום לרשום על מה הם נותנים פטור הם מראש הכינו רשימה של מה שהם כן לוקחים עליו עמלות. כל מה שלא ברשימה, לא מצריך עמלה.

 

הממשק וההתנהלות מול הבנק

התהליך של ההרשמה הוא די מהיר, תמלאו כמה פרטים, תעלו כמה תמונות של שתי תעודות ותעשו שיחת זיהוי קצרה בוידאו עם נציגי הבנק. הכל כתוב בשפה פשוטה, להחריד. האפליקציה מדברת בשפה שמנסה להיות מגניבה אבל מרגישה לא שייכת ומאולצת קצת כמו אבא שמנסה להתמודד עם משבר גיל העמידה ולהיות מגניב מול הילדים שלו.

לאחר ההרשמה דרך האפליקציה מתאמים איתך שליח שיביא את כרטיס האשראי של לאומי קארד ופנקסי הצ'קים עד אליך. כאן אני חייבת לציין את האריזה שהגיע עטופה כמו מתנה, עם מדבקות וקופסא ורודה מגניבה. ממש מרגיש כאילו קיבלתי מתנה מהחברה המעצבת שלי ולא צ'קים ואשראי מהבנק.

זהו בגדול התהליך. עכשיו כבר יש את כל מה שצריך, רק להפעיל את האשראי והצ'קים דרך האפליקציה ויש לכם חשבון בנק דיגיטלי חדש בלי שמילאתם שום טופס ובלי שישבתם עם נציג בנק כלשהו.

פפר הבנק הדיגיטלי
אין יותר סניפים הכל באפליקציה

בגדול הממשק נוח ופשוט, קל להתמצא ולעשות פעולות. עם זאת הפעולות הן די מוגבלות ואכן מותאמות לצעירים שהם רק בתחילת דרכם הפיננסית ולא צריכים יותר מדי מהבנק שלהם מעבר לכרטיס אשראי. אין חשבון ניירות ערך, אי אפשר לעשות חשבון משותף, אין אתר אינטרנט הכל דרך הסמארטפון, אין אפשרות להוראת קבע וכל מיני דברים קטנים שצריך בתכלס בבנק. כך שמבחינתי זה לא ממש מהווה תחליף כיום לבנק רגיל אלא תוספת נחמדה.

 

בקיצור דעתי

לדעתי לאומי השקיעו המון בקמפיין כדי להראות שזה לא בנק ויש כאן חידוש מטורף. בתכל'ס לא ממש, אין כאן חידוש מדהים, חשבונות דיגיטליים היו גם לפני כן וזה לא שהבנק נותן יכולות שלא היו לפני כן. מה שכן, יש מתנות והטבות אשר הופכות את פתיחת החשבון מבחינתי לשווה את זה. 250 ₪ מתנה ו-3% ריבית על חיסכון קצר טווח גרמו לי לפתוח לי ולבן הזוג חשבון בפפר מה שזיכה אותנו ב-500 ₪ מתנה בכמה דקות של עבודה, לא רע בתור הכנסה נוספת =).

הטבות פפר בנק דיגיטלי
בקיצור בנק עם יותר הטבות ופחות יכולות

אם בא לכם כסף על חשבון הבנק או חיסכון סולידי ורווחי יחסית לטווח הקצר אז פתחו חשבון. לא חייבים להשתמש בחשבון הזה, אפשר להעביר את מתנת ההצטרפות ישירות לבנק הקיים שלכם ולשכוח מזה או לסגור את החשבון (בכל זאת אין עמלות). כך או כך יש לכם מעט מה להפסיד בפתיחת החשבון.

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים ישירות למייל זה חינם, אבל שווה הרבה 😉

שם
מייל

15 מחשבות על “פפר בנק דיגיטלי שמשלם לכם”

 1. לא הבנתי… אני יכול פשוט לפתוח חשבון – לקחת את מתנת ההצטרפות- להעביר לחשבון הרגיל שלי בלאומי- ואז לסגור את החשבון?

 2. שכחת חסרון חשוב
  אי אפשר להגיע נניח עם חסכון גדול שצברת בצד ולשים אצלם.
  אני נתקעתי עם 2 חשבונות בגלל זה

 3. זוג נשוי עם חשבון משותף יכול לפתוח חשבון ?
  אפשר לקבל את ה250 שקל ולסגור את החשבון? לא צריך אותו באמת…..

  1. לא ניתן לפתוח חשבון כזוג בפפר האמת. רק חשבון אישי.
   וזה מה שאני עשיתי, פתחתי חשבון, לקחתי את הכסף ולא נגעתי בו.

   אגב, אם יש לכם מישהו שעשה פפר, הוא יכול לשלוח לכם הזמנה ואז תקבלו 400 ש"ח במקום 250 מתנה.

 4. האם מבצע מענק ההצטרפות עדיין בתוקף? באתר של PEPPER לא מוזכר דבר וחצי דבר על כך.

  לגבי הפקדה בריבית 3% לשנה. האם בתום השנה ניתן להפקיד את הסכום שנפרע מחדש באותה ריבית?

מה דעתכם? תגיבו כאן

גלילה למעלה דילוג לתוכן Secured By miniOrange