מסחר יומי – הדרך הבטוחה להפסיד את הכסף שלכם

מסחר יומי

אם אתם רוצים להתחיל להשקיע אבל מעדיפים להפסיד כסף בסופו של דבר, שווה לכם לבחון מסחר יומי. כן כן, קראתם נכון. מסחר יומי היא הדרך הבטוחה להפסיד את הכסף שלכם ולעזוב את כל תחום ההשקעות בסערת רגשות. אז אם בא לכם להפסיד את הכסף, להרוס את הבריאות הנפשית שלכם ואולי גם את הזוגיות על הדרך ברכותיי. מסחר יומי זה בשבילכם!

מה זה בכלל מסחר יומי?

מסחר יומי הינה שיטת "השקעות" בשוק ההון (לטעמי יותר הימורים) שדוגלת ברכישת ניירות ערך לטווח קצר. לרוב קנייה ומכירה באותו היום. לשיטה ישנה גורואים ומנטורים רבים שהיו צריכים להיות כבר מילארדרים אם השיטה שלהם באמת הייתה עובדת.  שמסתמכים על שיטות "מוכחות" כגון:

 • ניתוח טכני
 •  זיהוי מגמות
 • נרות יפניים
 • מגדת עתידות
 • קלפי טארוט

אוקיי אוקיי, את השניים האחרונים המצאתי אבל זה לא כזה רחוק מהמציאות. (סמכו עליי, אמא שלי מתקשרת ויש לי חבילת קלפי טארוט מהממת בבית).

http://https://www.youtube.com/watch?v=Bw6E4avOo6E

 • אם הוא מצליח לייצר 2,500$ כל יום, הוא מרוויח 50,000$ לחודש. זה נראה לכם הגיוני? משום מה נראה לי שרוב הרווחים שלו זה מקורסים.

 

איך תזהו שמדובר בקורס מסחר יומי?

חיפושים על לימודי שוק ההון לרוב יניבו תוצאות רבות של קורסים והדרכות עם הבטחות לרווחים מטורפים בזמנים קצרים. בגדול אם מבטיחים לכם משהו שנשמע יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי, זה כנראה סוג כזה א אחר של מסחר יומי. לרוב הקורסים של מסחר יומי מתאפיינים ב:

 • כלי ניתוח והשקעה שלאף אחד אחר אין
 • רווחים של מאות ואלפי דולרים ביום מכמה דקות / שעות עבודה
 • התעשרות מהירה מאוד
 • דוגמאות להשקעות סופר רווחיות שעשו בעבר
 • לחץ מטורף של אנשי מכירות להירשם לקורס
 • הבטחות לעמלות מסחר מוזלות

באופן כללי זה לא מסובך. אם מבטיחים לכם הבטחות שאין סיכוי בעולם שיכולים לקיים, זה כנראה מסחר יומי. אם אומרים לכם שיש סיכונים, שהשקעה לטווח ארוך תניב תשואות גבוהות ושאף פעם אי אפשר לדעת מה באמת יהיה בשוק ההון, כנראה שמדובר על קורס לגיטימי.

 

אז למה מסחר יומי כזה נורא?

מסחר יומי נוגד את הפסיכולוגיה האנושית

בני אדם הם לא רציונליים כשזה נוגע לכסף. אנשים כבר זכו בפרסי נובל על כך שהוכיחו את הטענה הפשוטה הזאת. מסחר יומי דורש עצבים של ברזל שאצל רוב האנשים פשוט לא קיימים.

הגישה במסחר יומי היא שאנחנו מחליטים מראש מה יקרה בכל מצב. כך למשל נוכל להגביל את עצמנו להפסד של 5% ונמכור אם נגיע לרווח של 10%. הבעיה היא שפשוט קשה לעמוד בזה, בטח לא ברמה יומיומית. כשיש השקעה גרועה שמפסידה 5%, קשה לנו מאוד להודות בטעות ונעדיף לא למכור בתקווה שההשקעה תעלה חזרה ונרוויח. כשהרווח עולה מעל 10% אנחנו בטוחים שאנחנו כאלה גאונים והמניה בטוח תעלה אז למה למכור רק ב-10% רווח? כך שרוב הסיכויים שבכלל לא נעמוד בהסכמים של עצמנו.

נניח וכן הצלחנו לעמוד ביעד שהגדרנו לעצמנו ולמכור ב-5% הפסד. דמיינו לעצמכם מה יקרה אם המניה פתאום תשנה כיוון כמו שחשבנו ותעלה חזרה ותהיה רווחית? תעצרו שנייה ותדמיינו את ההרגשה הזאת. שהפסדתם כסף למרות שאם הייתם מחכים קצת הייתם יכולים לצאת מורווחים. ואם למשל מכרנו ב-10% רווח וההשקעה המשיכה לטפס ל-20% רווח? האם לא נאכל את עצמנו על כך שיכולנו להרוויח הרבה יותר?

דמיינו שנייה איך זה מרגיש. מרגיש חרא לא? עכשיו דמיינו להרגיש ככה כל יום. זה יותר מדכא מלראות חדשות כל יום ברצף. נשמע כמו מתכון בטוח להתקף פסיכוטי או התקף לב. זה בערך התמצית של מסחר יומי. לכן לרוב האנשים זה פשוט לא מתאים. מדובר על לחץ מטורף מדי יום ששוחק נפשית יותר מיום כיף עם חמכתם. בקיצור, ממש לא משהו שמתאים לרוב האנשים. לפחות לא לאלו מאיתנו שלא נמצאים על זנקס ודומיהם.

סטטיסטית, מפסידים כסף במסחר יומי

למרות כל הדוגמאות המדהימות שתמצאו ברחבי הרשת לרווחים מטורפים, רוב האנשים מפסידים כסף במסחר יומי. בהנחה כמובן שלא נפלתם לעוקץ שנפוץ בתחום הזה. עדיין רוב הסיכויים שתפסידו כסף. מה זה אומר רוב הסיכויים?

מסחר יומי
באמת בא לכם ללכת לתחום שרוב הסיכויים שתפסידו בו?

המספרים לא הכי ברורים אבל עומדים על 90%-99% מהסוחרים היומיים שמפסידים כסף בסופו של דבר. כלומר, אם תיכנסו לתחום של מסחר יומי רוב הסיכויים שתפסידו כסף. במקרה האופטימי יש לכם 10% סיכוי להיות מבין אלו שמרוויחים בסופו של דבר. בלינק הזה תמצאו עובדות מדהימות על מסחר יומי כולל קישורים למחקרים אקדמאיים שנערכו בנושא. כמו למשל שמתוך אלו שהתחילו במסחר יומי:

 • 40% סוחרים רק לחודש אחד ואז מפסיקים
 • 13% בלבד ממשיכים במסחר יומי לאחר 3 שנים
 • לאחר 5 שנים רק 7% ממשיכים במסחר יומי

כלומר, במסחר יומי רוב הסיכויים שתפסידו כסף. לא רק מהמסחר היומי עצמו. גם הקורס שתיקחו יהיה בזבוז של כסף כי רוב הסיכויים שבכלל לא תישארו בתחום הזה.

מסחר יומי רווחי לברוקרים לא למשקיעים

אם רוב האנשים מפסידים כסף במסחר יומי איך זה שהתחום הזה כל כך פופלארי? למה רוב הקורסים שמלמדים על שוק ההון הם או קורס היכרות או קורס מסחר יומי? ולא זה ממש לא כי זאת השיטה היחידה לסחור. כפי שראיתם זאת גם ממש לא שיטה טובה או רווחית למשקיעים. היא פשוט השיטה הכי רווחית לברוקרים.

תשימו לב שבכמעט כל קורס למסחר יומי יציעו לכם כחלק מהקורס הטבות מסחר. במקרה הטוב זה יהיה אצל ברוקר השקעות מוכר וידוע. במקרה הרע זה יהיה עוקץ כמו שקרה לתלמידי קורס ביג שוט וג'נרל טרייד.  הסיבה היא מאוד פשוטה. בשוק ההון משלמים עמלות מסחר על כל פעולה של קנייה ומכירה. סוחרים יומיים מבצעים הרבה מאוד פעולות ולכן משלמים הרבה מאוד עמלות. הם לקוחות מאוד רווחיים לברוקרים. לכן ברוקרים ובתי השקעות רבים יקימו קורסים שילמדו את המסחר הזה ספיציפית ויעודדו תלמידים לסחור דרך הפלטפורמה שלהם. פשוט כי זה רווחי מאוד עבורם. הרבה מעבר למחיר הקורס.

מסחר יומי גורר תשלום עמלות רב

כפי שציינתי בסעיף הקודם, סוחרים יומיים משלמים הרבה מאוד עמלות. כל פעם שהם קונים או מוכרים נייר ערך עליהם לשלם על כך עמלה. זוהי עלות גבוהה שמצטברת עם הזמן ומקשה להרוויח לאורך זמן. גם אם היה לסוחר יומי עסקה עם רווח קטן, רוב הסיכויים שהוא הפסיד כסף בסופו של דבר כי הוא שילם הרבה עמלות על העסקה הזאת.

מסחר יומי הוא תחום מסחר יקר מאוד. כדי להרוויח כסף בסופו של דבר אתם צריכים לא רק להיות יותר טובים מכל האנשים בעולם שסוחרים בשוק ההון כרגע (ותאמינו לי אתם לא) אתם גם מתחילים במינוס בגלל העמלות הרבות ששילמתם עליהם. מתחילים להבין למה הרוב המוחלט של סוחרים יומיים מפסיד כסף?

מסחר יומי לא יעיל מבחינת מיסוי

בנוסף לעמלות שעליכם לשלם על כל פעולה (גם אם הפסדתם וגם אם הרווחתם). עליכם לשלם גם 25% מס רווחי הון אם הרווחתם כסף. עכשיו תחשבו על זה רגע. אם כל פעם אני מרוויחה כסף ומשלמת 25% מס נשאר לי פחות כסף בכיס להשקיע מאשר מישהו שלא מכר את ההשקעה הרווחית.

אני אתן דוגמא להבהיר זאת. בואו ניקח את דני ודנה. דני דוגל במסחר יומי ודנה דוגלת בהשקעה של מדדים לטווח ארוך.

 • נניח שדני ודנה משקיעים עם אותו הסכום ההתחלתי של 10,000 ₪
 • דני ודנה השיגו תנאים מעולים בו הם לא משלמים עמלות כלל
 • בדרך קסם, דני ודנה מרוויחים אותו הדבר תמיד (לצורך הדוגמא) אם ההשקעה של דני עולה גם של דנה עולה
 • דני כל פעם שהוא מגיע לרווח של 5% מוכר את ההשקעה וקונה משהו אחר
 •  דנה קנתה פעם אחת בסכום של 10,000 ₪ מדד של ה-S&P 500 ולא מתכוונת למכור אותו ב-10 שנים הקרובות.

מסחר יומי

כל פעם שדני מוכר את ההשקעה הוא משלם מס רווחי הון ונשאר לו פחות ביד בשביל להשקיע מחדש. דנה לעומת זאת דוחה את תשלום המס וכך מרוויחה ריבית דריבית על הכסף שדני לא מרוויח.  ככל שהזמן עובר הפער גדל. עכשיו שימו לב שסוחר יומי מבצע כמה פעולות כל יום. כלומר גם אם הוא רווחי הוא צריך לשלם מס כל יום ולא נהנה מדחיית מס. פער נוסף שעל סוחר יומי להתגבר עליו כדי להאפיל על המשקיע הפסיבי.

מסחר יומי זאת עוד עבודה

מי שמכיר את האתר הזה יודע שאני דוגלת בהשקעות פסיביות. כמה שפחות התעסקות בכסף שמפנה לי כמה שיותר זמן לדברים שחשובים לי. מסחר יומי לא עובד ככה. על סוחרים יומיים להשקיע מדי יום. עליהם להתעדכן, לנתח גרפים, לקרוא ידיעות חדשותיות, לזהות מגמות, לקרוא בקפה וכדומה. לעשות את פעולות המסחר הינה אכן עניין של כמה דקות. עם זאת, לבחור את דרך הפעולה המתאימה והנכונה כל יום לוקח הרבה יותר זמן.

נכון שאמרתי שללמוד להשקיע זה לא עוד עבודה. נכון שכל זמן שתשקיעו בחינוך וידע פיננסי רק יתרום לכם. אבל במסחר יומי זה לא המצב. הבורסה משתנה מדי יום, מדי שעה, מדי דקה. זה פשוט לא יעיל ללמוד את כל שינויי המגמות כל הזמן! זה השקעה של הרבה מאוד זמן ביום וממש לא כסף קל. מבטיחים לכם שתוכלו ליצור רווחים מהירים בשעה ביום, ב-10 דקות ביום אבל זה פשוט לא האמת. האמת היא שסוחרים יומיים מקדישים הרבה יותר זמן לעולם המסחר.

אז נכון שהשקעות לטווח ארוך ורווחים איטיים אך עקביים לאורך זמן זאת הבטחה הרבה פחות סקסית. להרוויח אלפי דולרים ב-15 דקות ביום נשמע הרבה יותר טוב. אבל שיטה אחת דורשת מכם מינימום השקעה והתעסקות ורוב הסיכויים שתרוויחו בה כסף. השיטה השנייה דורשת יחס יומיומי ורוב הסיכויים שתפסידו בה כסף. עכשיו מה נשמע יותר מפתה?

 

השקעה לטווח ארוך יעילה הרבה יותר ממסחר יומי

מעבר לעובדה שאם משקיעים לטווח הארוך משלמים פחות עמלות ופחות מיסים. מעבר לעובדה שבהשקעות לטווח ארוך משקיעים פחות זמן והתעסקות וגם משלמים מחיר נפשי הרבה יותר נמוך. השקעה לטווח ארוך היא פשוט עסקה רווחית יותר!

בניגוד למה שמנסים למכור לכם בקורסים השונים למסחר יומי, אף אחד לא יודע מה יהיה בבורסה. יש כל כך הרבה פרמטרים צפויים ולא צפויים שמשתנים מדי דקה שזה פשוט בלתי אפשרי. שוק ההון משתנה יותר מהר מהדעות של פוליטיקאים בתקופת בחירות. אז צאו מהסרט, לא אתם ולא הגורו שלכם למסחר יומי יודע יותר טוב מהאחרים מה יקרה בבורסה בטווח הקצר. בטווח הארוך זה גם לא בטוח ב-100% אבל יש סיכוי יותר טוב שתרוויחו כסף.

מסחר יומי
כמעט כל הבורסות בעולם בטווח הארוך עולות כלפי מעלה

למה? כי השווקים עולים. הכלכלה בנויה כך שהיא תמשיך לצמוח. זה האינטרס של כל המדינות וכל הבנקים המרכזיים בעולם, שתמשיך להיות צמיחה בטווח הארוך. נכון שיהיו נפילות ומשברים לאורך הדרך. ברור שזה יקרה. אבל בטווח הארוך זה רק רעש רקע לא רלוונטי והסיכויים שלכם להרוויח הם הפוכים לאלו של מסחר יומי. אם שם היה לכם 1%-10% סיכוי להרוויח, בהשקעה לטווח ארוך יש לכם 1%-10% סיכוי להפסיד.

לא מאמינים לי? תראו קצת גרפים של מדדים שונים ממדינות שונות. כולם עם מגמה ברורה כלפי מעלה. תשאלו קצת יועצי השקעות אצל איזה משקיעים הם רואים רווחים הכי גדולים. רוב הסיכויים שהם יגידו לכם שמדובר בתיק של אדם מבוגר שבכלל שכח שהתיק הזה קיים ואף אחד לא נגע בו במשך שנים.

מסחר יומי יותר דומה להימור מאשר השקעה

בואו נסתכל על הפרמטרים שהגדרתי בעבר להבדיל בהשקעות להימורים:

ידע לעומת מזל – מכיוון שאף אחד לא יודע באמת מה יהיה בשוק ההון והשוק יכול להשתנות בכל רגע, מסחר יומי נסמך יותר על מזל מאשר ידע. רוב המשקיעים, גם המנוסים מפסידים כסף בסופו של דבר במסחר יומי, לכן זה משהו שפחות תלוי בידע וניסיון אלא יותר מזל.

תוחלת השקעה שלילית – כבר נאמר מקודם, תוחלת הרווח במסחר יומי היא שלילית. רובם הגדול של סוחרים יומיים מפסיד כסף. כלומר הסיכויים מראש נגד הסוחרים היומיים. בכלל במסחר יומי כמו בהימורים הבית תמיד ירוויח כי הבית מרוויח כל כך הרבה מעמלות המסחר שמשלמים לו.

משחק סכום אפס – שוק ההון אינו בהגדרה משחק סכום אפס. יכולים להיות מקרים בהם שני הצדדים ירוויחו או שני הצדדים יפסידו.

טווח ההשקעה – מסחר יומי הינו כמו הימורים , לטווח קצר מאוד. המסחר לרוב יסתיים באותו היום מה שהופך אותו יותר דומה להימור מאשר השקעה רצינית.

מסחר יומי
מה אומרים נשמע לכם יותר כמו הימור או השקעה?

גידור סיכונים – יש אפשרות לגדר סיכונים באמצעות אופציות או להחליט מתי לחתוך הפסדים. דווקא בתחום הזה עקב ההשקעה בבורסה מסחר יומי מקבל מאפיינים של השקעה ולא הימור.

פיזור סיכונים – נכון שאפשר במסחר יומי לפזר סיכונים בין ניירות ערך רבים שונים. אך כל הניירות ערך ייסחרו במסחר יומי ויהיו בעלי תוחלת רווח שלילית ובסיכון גבוה. לכן אין כאן פיזור סיכונים אמיתי וזה דומה יותר להימור מאשר השקעה.

שקיפות במידע – בהתעלם ממקרי עוקץ כאשר סוחרים במסחר יומי תחת ברוקר מפוקח צריכה להיות שקיפות במידע. מה שכן חשוב לדעת שבבורסה מפעילים גם רובוטים של מסחר. שיודעים שאתם הולכים לבצע השקעה מסויימת, מבצעים אותה שבריר שניה לפניכם ומרוויחים כמה אגורות לעסקה. כך יוצא שאתם משלמים כמה אגורות יותר ובית ההשקעות בעל הרובוט מרוויח קצת יותר. אין כאן שקיפות במידע כאשר יודעים שאתם הולכים לבצע פעולה מסויימת ומייקרים לכם אותה באותו הרגע.

אז נראה בהחלט שמסחר יומי חולק מאפיינים רבים עם הימורים, הרבה יותר מאפיינים מאשר הימורים. אנקדוטה נחמדה נוספת, בטיוואן מסחר יומי ירד ב-25% ברגע שהכניסו לוטו למדינה. אז באמת, עדיין חושבים שמסחר יומי זה רעיון טוב?

מסחר יומי מול השקעה פסיבית לטווח ארוך

אם לא שוכנעתם עד עכשיו אסכם לכם זאת בטבלה. משקיע פסיבי לטווח הארוך שמשקיע במדדים לעומת סוחר יומי. מה היתרונות והחסרונות של כל אחד?

מסחר בשוק ההון
אז איפה תעדיפו לשים את הכסף שלכם?

 

אז איך בא לכם להשקיע בשוק ההון?

 

ידעתם שיש לי יש קורס שילמד אתכם להשקיע בשוק ההון?

אם בא לכם להכיר יותר טוב את שוק ההון ולהשקיע בו לבד ולא באופן מנוהל זה הקורס בשבילכם! הקורס מתמקד בלהסביר את מושגי הבסיס שחייבים לדעת בצורה הכי ברורה שיש ובללמד שתי אסטרטגיות השקעה: השקעות במדדים ובמניות ערך. בקורס הצעד הראשון למיליון – איך להרוויח בשוק ההון אני מלמדת את בסיס של השוק ההון עם חלקים פרקטים וצ'ק ליסטים שממש מלמדים אתכם איך להשקיע. הקורס קליל ובעל ערך שיעזור לכם להתחיל לבנות את תיק ההשקעות שלכם ולהשקיע בעצמכם! 25% הנחה לקוראי האתר באמצעות קוד קופון website

איך להרוויח בשוק ההון

46 מחשבות על “מסחר יומי – הדרך הבטוחה להפסיד את הכסף שלכם”

 1. הי, יש המון אי דיוקים.
  מניח שאת רושמת את הדברים לא מניסיון אישי, לכן כל מה שתרשמי יהיה לא לגמרי מדוייק.

  אישית הייתי בעולם המסחר, מכיר את פילוסופיה של השקעות לטווח ארוך ויכול לומר שיש הרבה מקומות שאת לא מדייקת ועבור אנשים שמצואים בפרטים, אף מטעה.

  בהמשך אפרט 🙂

  1. אשמח לשמוע פירוט
   אבל מה לא מדויק?
   הסטטיסטיקה שהבאתי היא ממחקרים אקדמאים
   מבחינת האופי, לרוב האנשים באופי לא מתאים הלחץ של מסחר יומי
   יש הרבה עמלות והרבה תשלום מס במסחר יומי לפחות לעומת השקעה פסיבית
   רק מעצם השם, נדרש להשקיע במסחר יומי מדי יום, כך שמדובר בהשקעה של זמן מדי יום.
   יש הרבה מאפיינים דומים בין הימורים לבין מסחר יומי. מסחר יומי לא עומד בכל הקריטריונים של הימורים, אבל ברוב.

   מה לא מדויק כאן?

  2. א בשביל מיסחר חיבים לפתוח חשבון אמיתי ולאיתאמן עם חשבון דמו לפחות שנה ואת זה לא נותנים לך . ב חוק אומר שאסור לך להשקיעה יותר מ20 אחוז ועם אתה מפסיד את זה לך הביתה זה לא שווה יותר להמשיך. ג להרויח מי מיסחר לוקח לפחות 5 שנים. ולאר משנה איזה מיסחר. כך שמה שכתוב זה 50 אחוז נכון בהצלחה לכולם . עם היה לי כסף היתי משקיע לפי מה שכתבתי

   1. כלומר אין לך כסף, אבל אתה בטוח שזו דרך טובה להרוויח אותו. מקווה בשבילך שתעבור על הטעות הזו במחיר לא גבוה מדי ותלמד שיעור.

  3. אלכס צודק יש הרבה אי דיוקים אני מכיר אישת אנשים שסוחררים במיסחר יומי מגיעים לכסף הגדול רק אחרי 5 שנים לא ממהרים ומצליחם בגדול

   1. המחקרים הראו לשנתיים הראשונות אז יכול להיות שאם יש מישהו שמופסד לא מעט בשנתיים הראשונות וממשיך לצבור ידע וניסיון לאחר ההפסדים ומחכה ל-5 שנים לראות רווחים
    הרוב לא עושים זאת

  4. לא יודע למה כל כך קשה לכם לפרגן למאיר ברק.
   כנראה ניסיתם מסחר יומי והפסדתם ולכם אתם מאשימים אותו.
   גם אני הפסדתי לפני שנה 40 טלף דולר במסחר יומי אבל זה בגלל שחשבתי שאני חכם ממנו.
   בחודשיים האחרונים אני סוחר יומי לפי מה שראיתי ממנו בשיטת הגאפ אנד גו וברוך ה לא היה יום שלא הרווחתי 160_600 דולר
   כן מה שאתם קוראים

 2. לדעתי את כותבת ממקום של חוסר נסיון או הבנה של התחום מסחר יומי,זה עסק למקצוענים בלבד שיודעים לשלוט ברגשות שלהם ולא לתת לפחדים לנהל אותם,ההבדל בין מהמר למקצוען,זה אדם שיודע לשלוט על עצמו,זה נכון ש 90 אחוז נכשלים,כמו בכל תחום אחר ויש 10 אחוז שמתעשרים במסחר יומי.הדרך להצלחה היא לא פשוטה אבל בהחלט אפשרית.

  1. ההבדל הוא שלא בכל תחום של השקעות יש אחוז כל כך גבוה של נכשלים. למען האמת ברוב תחומי ההשקעות אין כזה הפסדים. נראה לך ש-90% ממי שנכנס לתחום הנדל"ן מפסיד כסף בסופו של דבר?

   מסחר יומי הולך נגד הפסיכולוגיה האנושית, יש כל כך הרבה הטיות פסיכולוגיות שמקשות על הסוחרים היומיים שזה פשוט לא שווה את זה. במיוחד עם כמויות השיווק האגרסיבי שיש בנושא. אם יציגו את האמת בתוך הקורסים ויגידו להם ש-90% מהם יפסידו כסף ובמקרה הטוב רק 10% יצליחו להרוויח כסף אני בטוחה שהרבה פחות היו נרשמים. הבעיה העיקרית שלי היא שמספרים לאנשים סיפורים על רווחים מטורפים אבל שוכחים לספר להם שרוב הסיכויים שהם עצמם לא יצליחו להגיע לזה. 90% זאת סטטיסטיקה קשה. כשיש תחומי השקעה עם סיכויי הצלחה הרבה יותר טובים ועלויות נמוכות יותר, למה ללכת למסחר יומי?

   1. מזדהה עם רוב מה שאת כותבת
    אבל לגבי המחקר האם 10% או 5% מהסוחרים היומיים אכן מצליחים להרוויח לאורך שנים ולהתפרנס ממסחר?
    כי יש הטוענים שלפי מחקרים 100% מהסוחרים היומיים מפסידים.
    או במילים ששמעתי 95% מפסידים ו 5% משקרים
    לא מצאתי מחקר שאומר ש100% מפסידים.
    אלא כולם מודים שיש אחוז מאוד קטן באוכלוסיה שמצליח להתפרנס ממסחר יומי בכבוד.
    מה את מכירה?

    1. אני מכירה כמה שמצליחים להתפרנס ממסחר יומי, ועושים רווחים לא רעים (ברמה שזה העבודה שלהם, משקיעים את הכסף של עצמם וזו ההכנסה היחידה שלהם) לכן מוזר לי הסטטיסטיקה של 100% נכשלים.
     בסוף, בהנחה שמסחר יומי אכן מבוסס על סטטיסטיקות, צריך אופי מברזל לא לזוז סנטימטר ממה שהגדרת ולהיות סוג של רובוט. ולרוב האנשים זה פשוט לא מתאים.

 3. אני בעד לחוקק חוק שיחייב את מכללות הקורסים למסחר יומי לצרף הזהרה בדומה ליצרני הסיגריות, משהו בסגנון: "הזהרה! מחקרים קובעים כי 90 אחוז מהסוחרים היומיים מפסידים את כספם בתוך שנה של מסחר"
  יחד עם זאת אני חייב למחות ג"כ על חוסר הדיוקים בכתבה. חוסר הנסיון בתחום ניכר מבין השורות.
  בנוסף רציתי לציין כי קורס במסחר יומי היא דרך נהדרת למתחילים להכיר וללמוד את שוק ההון, ובתנאי שלא יתפתו לסחור בכסף אמיתי או לפחות יסחרו בסכומים קטנים ומתוך ידיעה שהכסף הזה יהוה בשבילם דמי לימוד של התחום. יתכן שיתמקצעו ויתחילו להיות ריווחים, ויתכן שיתקדמו משם לתחומי מסחר שונים בשוק ההון.

  1. אהבתי את הרעיון של האזהרה בקורסים האלה. בהחלט רעיון טוב וזה מאוד בעייתי שמסתירים את הנתון של ההפסדים הגבוהים מהנרשמים.

   ואם כבר להתחיל בשוק ההון עדיף לקחת קורס היכרות עם שוק ההון או קורס בסיס. בקורסים האלה מפתים ולוחצים על אנשים להתחיל לסחור באמת וזה חבל. שיתחילו בקורס מבוא ואז משם שיבחרו את ההתמקצעות המתאימה להם.

   1. אני בעד גם לפרסם ש 80% מהעסקים שנפתחים בישראל נסגרים תוך שנתיים.
    אז מה תמליצי לא לפתוח עסק?
    אולי לפרסם אזהרה?

    1. אמליץ שאם עושים זאת, לעשות זאת עם הכנה מראש, תוך כדי העבודה ולהקים עסק רזה ורווחי כפי שנכתב כאן למשל

     בעסק, בניגוד למסחר יומי ניתן להגדיר הכנסה יציבה ואז להגדיל אותו ולהשקיע בו יותר. במסחר יומי אין שום דבר שניתן לעשות שיהיה יציב ואז לגדול אלא פשוט לקוות שזה יצליח כל פעם מחדש.

 4. הנדלן בישראל רק עולה ב15 שנים האחרונות,כל מי שקנה נכנס הרוויח,גם אם אין לו שום מושג בנדלן. אבל בוא ניקח מקצועות אחרים כמו מסעדות שמעל 90 אחוז מפסידים,בעצם כל עסק שנצביע עליו הנתון יהיה דומה.
  מסחר יומי זה לא השקעה,זה עבודה ומקצוע לכל דבר,כמו עו"ד,רופא וכו שדורש לימודים של שנים וסאטז
  אותו הדבר במסחר יומי.רק שבמסחר הכניסת קבלה היא מאוד פשוט,פותחים חשבון אצל הברוקר ומתיחלים לבצע פעולות. רוב האנשים מגיעים בלי ידע ונסיון וחושבים שאם הם עברו קורס של כמה חודשים,הם מוכנים להרוויח כסף.

  1. בהחלט טל
   זאת גם אחת הסיבות למה יש כל כך הרבה הפסדים בתחום. כולם יכולים להיכנס ויש המון שיווק ומכירות שמבטיחים להפוך אותנו לעשירים ב-15 דקות ביום. אין סינון כלשהו או אזהרות בנושא או אפילו גילוי נאות בחלק גדול מהמקרים.

 5. סוחר 3שנים במסחר יומי

  את מוזמנת לראות בלייב יום יום את מאיר ברק בחדר המסחר שלו ביוטיוב מעלה עיסקאות ויוצא מהם ולראות האם הוא מרוויח או מפסיד או גם מעלה את ההיסטוריה של התיק שלו מפעם לפעם ולא מסתיר כלום.
  אגב התחום מאוד מאוד קשה אבל זה לא הימור כל סוחר שלמד את התחום בצורה מקצועית וסוחר כמה שנים כמוני יגיד את זה

  1. ראיתי, שמעתי תחזיות ולפעמים הוא צדק והרוויח ולפעמים לא.
   והתחום מאוד קשה, סיכון מאוד גבוה, נוגד את הפסיכולוגיה והמנטליות של רוב האנשים ומלא בשרלטנים שמרוויחים בעיקר מהקורסים וההפניות לבתי מסחר. יש אחוזים בודדים שמצליחים, אבל להיכנס להשקעה כשאני יודעת שרוב הסיכויים נגדי זה פשוט דבילי ומזכיר הימורים. מעדיפה השקעות בהם הסיכויים בעדי.

   1. מפתיע דווקא שבחרת לדבר על שרלטנים בתחום והבאת כדוגמה סרטון של מאיר ברק. אני בזמנו כשחקרתי את הנושא, ראיתי גם הרבה סרטונים של מאיר, יאמר לזכותו שהוא בין היחידים שסיפק לי מספיק מידע אמין כדי לוודא שהוא מרוויח מאוד יפה ממסחר יומי (הוא סוחר כל יום שעה וחצי בלייב ביוטיוב כאשר הוא משתף את המסך שלו ובסוף כל יום מסחר מציג את התוצאות לאותו יום). הלכתי בערוץ שלו 3 חודשים אחורה כדי לבדוק כמה הרוויח בכל יום והגעתי לרווחיות ב71% מהימים כאשר הרווח הממוצע היה גבוה מעט מההפסד הממוצע.
    אני מאוד אוהב את הבלוג שלך, 70% מהכסף שלי מושקע באפיקים סולידים שאת מדברת עליהם הרבה אך יש לי גם 30% בחשבון מסחר יומי. קצת לא ברורה לי הסלידה מהתחום הזה, זה נכון שהוא מרובה בסיכונים אך כך גם פוטנציאל הרווח שלו עצום.
    הבעיה המרכזית היא השיווק האגרסיבי שלו זוכה המסחר היומי (מדיה חברתית מפוצצת בתמונות וסרטונים של סוחרים על יאכטות ומכוניות מרוץ חיים את ה"חלום" + ברוקרים ומכללות שמשווקים קורסים למסחר יומי). זה מביא אנשים עם חלום להתעשר מהר בלי באמת רצון להשקיע מאמץ להכנס לתחום ולהכשל. 90% סוחרים מופסדים זה אכן המספר שרץ על פי הערכות שונות, אך ההסתכלות היא מאוד יבשה. כמו שאמרת, 40% בורחים אחרי חודש, זה מטורף – אלו בדיוק אותם האנשים שבאו להתעשר מהר בעקבות חלום שמכרו להם, אך ככל שאת מתמידה לומדת ומשתפרת הסיכויים לרווחיות משתפרים.
    לדוגמה במחקר שעשו כאן: https://trader.autochartist.com/43-million-trades-reveal-the-secret-of-profitable-traders/ , על סטטיסטיקות שפרסמו כמו ברוקרים המספרים מצביעים על 83% סוחרים מפסידים בסך הכל (שזה טיפה מעודד יותר מ 90%). הנתון העוד יותר מעודד אומר שאחרי שנה בתחום, לסוחרים שיחס הסיכוי – סיכון שלהם גדול מ1 יש 50% להיות סוחרים רווחיים.
    מהניסיון שלי התמדה, כמו בכל תחום, גם במסחר יומי משתלמת. מניח שכמו כולם גם אני הפסדתי בהתחלה עד שלמדתי והצלחתי להפוך לרוווחי. אמנם אני בשנה האחרונה "רק" על 17-18% תשואה מהחלק שמושקע במסחר היומי (יחסית לסוחרים יומיים של "בואו לראות איך הפכתי 500 דולר למיליון וחצי תוך שנתיים) אבל מעדיף את זה מאשר להפסיד הכל מהר.
    עוד נקודה שקצת חורה לי היא שמסחר יומי עובד על סטטיסטיקה לרוב, לכן להגיד משפטים כמו "לפעמים הוא צדק והרוויח ולפעמים לא" מראה על חוסר ידע בנושא. גם הS&P 500 לפעמים עולה ולפעמים יורד ויש לך שנים טובות יותר ושנים פחות טובות. המטרה היא כמובן למצוא שיטה שתטיב עמך לאורך זמן, בהשקעה פסיבית השיטה כנראה היא לא לגעת בכסף ובמסחר יומי השיטות הן למצוא מגמות ותבניות שאתה יודע לזהות ועובדות בשבילך ברוב המקרים.

    1. תודה על ההתייחסות המפורטת אמיר
     לא היה לי משהו להגיד נגד מאיר ברק באופן ספיציפי, אלא נגד שיטות השיווק שגורמות לאנשים לפתח חלומות וציפיות לא ריאליות לחלוטין.
     זה נשמע שאתה מגיע מפוכח, מודע לסיכונים וגם לא סוחר עם כל הכסף שלך במסחר יומי בדיוק בגלל הסיבות שרשמתי. אין לי שום דבר נגד אנשים שנכנסים לתחום עם עיניים פקוחות, מבינים את המשמעות של הדברים וסוחרים בכסף שהם יכולים להרשות לעצמם לאבד. יש לי בעיה עצומה עם המשיכה של אנשים שלא מבינים ולא מכירים את שוק ההון ומפתים אותם ומשווקים להם חלומות ש-90% (או 83% איך שתרצה) שלא יתגשמו ומפסידים שם את כל הכסף. כתבתי את מה שכתבתי בעיקר בשבילם שיהיה להם כלי להתמודד מפוכחים עם מכונות השיווק המשומנות של בתי הספר למיניהם שלוחצים על אנשים להירשם ולהתחיל לסחור. הם רובם לא יעשו כמוך, יגדרו סיכונים ויסחרו רק בחלק מהכסף, רובם לא מבינים לעומק את ההשלכות שיש לדברים ובעיקר מפתים אותם עם חלומות.

     דווקא המשפט האחרון שלך מחזק את דבריי. ברור שה-S&P 500 לפעמים עולה ולפעמים יורד, המגמה הכללית אבל היא למעלה, לכן בטווח הארוך זה הוכיח את עצמו בעבר. במסחר יומי לפעמים צודקים ולפעמים לא, ובטווח הארוך הסיכוי שלך להמשיך להיות צודק לאורך זמן הוא קטן ורוב הסיכויים שתפסיד את הכסף. לנסות למצוא מגמות שעובדות בשבילך זה נשמע טוב בתיאוריה אבל במציאות זה לא פשוט וזה לנסות לקרוא את העתיד.

     1. היי,
      צריך להגיד את האמת והיא שמאיר ברק הוא אולטרא נוכל.
      הסרטונים שהוא מעלה לא שווים דבר מהעובדה הפשוטה שהוא הבעלים של הברוקראז' שהוא סוחר בו! הבנת נכון, כשמאיר סוחר בcfd נגד הברוקר הוא בעצם סוחר נגד עצמו ולכן כל מה שהוא מרוויח\מפסיד הרי הוא כקליפת השום ולא אומר דבר. אני לא מתייחס לצד הנפשי שהוא סוחר ללא כל לחץ כשהוא יודע שהוא לא יכול להפסיד כלום(ההפך הגמור מסוחר בכסף אמיתי)
      בקיצור, הונאה פר אקסלנס

 6. אופטימית יקרה,

  אני מבקש להביא לתשומת ליבך לתקלה של משלוח טוקבק לאתר. אם בלי כוונה שוכחים לרשום את השם או את הדוא"ל, מקבלים תיבה המתריעה על כך יחד עם קישור ל- "חזרה". אך כאשר חוזרים כל המלל שכותבים נמחק.

  שמואל

 7. מסחר יומי – 1. נקודת המוצא עצבי ברזל. 2. לא ללמוד במכללה 3. קניית יחידות נייר בשכבה הראשונה
  בין 3500 ל 5000 ש"ח וזאת רק לנייר שב 10 הימים הקודמים בדרך כלל במצב ירידה והסחירות לפחות 100 ביום. למכור לאחר עליה של 1.8% ואם יש ירידה של 1.8% אפשר לקנות עוד מנה דומה.
  עכשיו נמתן שהנייר יעלה ממוצע של 1.8% ונמכור ( זה בדרך כלל עד שבועיים לפעמים תוך יום). כך בונים תיק של 20 ניירות. מניסיון שלי כל חודש יש הכנסה נטו לאחר דמי ניהול ומס הכנסה של 1.5% / 2.5%
  זאת השיטה שלי ב 10 השנים האחרונות . זאת שיטת הסבלנות . מכיוון וזה מוכיח רווח יפה אני כך מתנהל.
  כמה שאגדיל את התיק כך ההכנסה תגדל.

  1. אבי אם אתה מיחידי הסגולה שזה עובד להם זה מעולה.
   נקודת המוצא שלך של עצבי ברזל היא זאת שבעייתית לרוב האנשים, יחד עם להגדיר תכנית עקבית ולהיצמד אליה.

   1. העניין הוא שמה שמלמדים את הציבור בשוק ההון הוא איך להפסיד את הכסף.
    אם 95% לא מרוויחים זה מסביר את השקר הגדול במסחר. אם מדד ת"א 125 מראה עליה לאורך שנים מן הסתם ישנן עליות וירידות בציר הזמן. לשים 5000 ש"ח על מניה ולהמתין עד רווח נטו של 80-100 ש"ח (לאחר עלויות דמי ניהול ומס הכנסה) זה בפועל עניין של שעות עד ימים מספר במקרה הגרוע חודש.
    לאחר מכירה יש לך שוב את ה 5000 ש"ח להשקיע וחוזר חלילה. יש להקפיד שכל רבעון לשים את הרווחים בחשבון עובר ושב בבנק. אפשר לעשות חשבון פשוט כמה כסף מרוויחים בשיטה הזאת כמובן בהתאם לסכום הבסיסי שמגלגלים לאורך השנה. אסור להתנהל כחזיר לדעת להרוויח מנות קטנות והרבה פעמים ולא לנסות לתזמן את השוק. כמובן אסור להיות סנטימנטלי לנייר כזה או אחר. מותר להיתקע עם נייר גם חודש או חודשיים זה עלול להיות אבל גם יומו יגיע ויימכר. צריך לדעת ליהנות מתחושת אי הוודאות להיות חיוביים. תודה לך האופטימית על האתר שלך שמרחיב אופקים מחדד ומחדש כל הזמן.

 8. לאבי,
  תודה על השיתוף

  ***מניסיון שלי כל חודש יש הכנסה נטו לאחר דמי ניהול ומס הכנסה של 1.5% / 2.5% ***

  הכוונה לפני המינוף של הברוקר?
  כמה עסקאות ממוצע אתה עושה על ה20 ניירות בחודש?
  בבורסה בארץ או בארה"ב?

  1. המסחר היומי ללא שום מינוף .
   הפעילות היא על 120000 שאתם אני קונה ומוכר לאורך השנה וזה מתבטא במחזור שנתי של כ 2000000 (קניה ומכירה).
   בחודש ממוצע אני קונה ומוכר כ – 15 ניירות שערכם הכולל הוא בקניה 120000 ובמכירה הוא כ 123000 כך שנטו זה בערך 2000 + .
   השאיפה כמובן להגדיל את הבסיס אך אני כל רבעון מעביר את הרווחים לחשבון הבנק מבית ההשקעות.
   התנאים בפסגות זה 0.05% קניה / מכירה למניות בארץ – אני סוחר רק בארץ
   מינימום קניה 4000 ש"ח במחיר של 2 ש"ח דמי ניהול.

 9. פינגבאק: חוכמה בדיעבד מראש - הטריק שיעזור לך להוריד סיכון בהשקעות - האופטימית

 10. פינגבאק: השקעות ערך מניות דיבידנד או מדדים? - האופטימית

 11. אליעזר נויבירט

  כתבת זהב טהור [כמו כל הפוסטים.] היו לי 300000 אלף שקל והפסדתי כמעט הכל בזמן קצר אפילו שאני מוגדר כקרוב לגאון. האפקט בפסיכולוגי גדול על יכולת האדם לשלוט. מי שכותב אחרת הוא או משקיע חדש או אינטרסנט משקיע\מהמר כואב ודואב אין חכם כבעל הנסיון!!!

  1. תודה רבה אליעזר על עדותך הכנה , אני בטוחה שזה דרש לא מעט אומץ ומעריכה זאת.
   אכן כשזה נוגע להשקעות, אנחנו האויבים הכי גדולים של עצמנו והחלק הפסיכולוגי הוא החלק שהכי קשה להתגבר עליו

 12. היחידים שמרוויחים "ממסחר יומי"(או כול מסחר לטווח קצר,עד חמש שנים) הם "הגורואים" שמרוויחים ממכירת קורסים לאנשים תמימים.
  בנוסף הם גם גובים אחוזים מכול שקל שמפקידים הסטודנטים שלהם בחשבון המסחר של "הברוקר"(רובם הגדול בכלל לא חברי בורסה מורשים) שהם עובדים מולו.
  בתחום המסחר היומי הסיכוי של אדם מוכשר ככול שיהיה להרוויח לאורך זמן הוא אפסי כמעט,מה הסיכוי שלך להרוויח שאתה מתמודד עם זרועות נוסטרו של בנקים וחברות ביטוח ובתי השקעות מכול העולם? ולחגיגה הזאת מצטרפות גם קרנות גידור והשקעות ולקינוח בשני העשורים האחרונים חברות אלגו(Final לדוגמה).
  מהרגע שנפלת לידים של גורו או מכללה ללימוד שוק ההון מצבך קשה מאד, האנשים האלה מומחים בהפעלת מניפולציות ריגשיות ברמה גבוהה מאד.
  אני ממליץ לכול אדם לפני שהוא נכנס לכול תחום בעולם ללמוד אודותיו דרך גוגל סקולר ולהסיק מסקנות לבד ולא לתת לאף שרלטן להשפיע עליו.
  תודה רבה על הפוסט החשוב הזה,הבלוג שלך מדהים.

  1. תודה רבה מנשה מסכימה איתך מאוד
   כן אגיד שחשוב לציין שיש אנשים שמרוויחים ממסחר יומי ועושים זאת לטווח ארוך אך הם באמת המעטים ולא הרוב

   1. כמה מהם מוכנים לפרסם broker statement עם חתימה וחותמת?(חתימה של עובד בחברה+חותמת חברה רשמית)
    אני ממליץ לך ולכול אדם בעולם לבקש את זה מכול אדם שטוען שהוא מרוויח ממסחר יומי/שבועי/חודשי וכו'.
    את תגלי שאנשים כאלה כמעט ולא קיימים ואם הם קיימים הרווח שלהם הוא לא קבוע, כלומר הסיכוי מבחינה מתמטית להגיע למצב שאתה מרוויח ממסחר יומי או כול מסחר לטווח קצר בצורה קבוע 2-35 שנים הוא אפסי כמעט וכך גם הסיכוי של כול אדם מוכשר ככול שיהיה להכות את המדד לאורך זמן.
    (beat the index)

    1. תראה רק מבחינה סטטיסטית אם יש 90% שמפסידים כסף, זה עדיין אומר שיש 10% שכן מרוויחים. לא יודעת בדיוק כמה , אבל הם קיימים.
     אני אישית לא אבקש את זה כי אני גם לא אהיה מוכנה לתת לזרים את פירוט ההשקעות וההכנסות שלי, אין לי שום סיבה או אינטרס לעשות זאת ולרוב זה גורר בדיקות מיותרות מצד מס הכנסה.
     מבחינתי גם אם אותם אנשים מרוויחים מיליונים, עצם העובדה שהם מיעוט גדול ולא הרוב, מספיק לי כדי להתרחק מהתחום.

   2. נכון, יש סוחרים יומים שמצליחים להרוויח. למשל אבי מאחת התגובות למעלה. אחרי התמקצעות ארוכה בת כמה שנים וכנראה "שכר לימוד" בדמות הפסדים, היום הוא יכול להרוויח כ-2000 שקלים בחודש בצורה יחסית יציבה. נראה כמו אחלה מקצוע. גם השכר גבוה, גם לא צריך להקדיש לזה זמן ואנרגיה וגם מביא הרבה תועלת לחברה.

 13. לגבי העמלה אני מבין, אבל אם משקיעים אצל ברוקר אמריקאי כמו IB, אז את לא מחריזה על רווחים אחרי כל מכירת נייר אלה רק במשיכת הכסף חזרה לארץ כך שבמקרה של דני ודנה הסכומים שלהם יהיו שווים , האם אני טועה?

  1. ההתחשבנות היא (לפחות על פי חוק) שנתית. כלומר אתה אמור להכריז מדי שנה כמה הרווחת ולא רק כשהבאת את הכסף לארץ. למס הכנסה לא ממש אכפת אם הכסף שהרווחת יושב בחשבון בחו"ל על שמך או בארץ, מבחינתם אתה אזרח ישראלי שהרוויח כסף ועליך להצהיר על כך.
   האם אפשר לתחמן את המערכת ולהצהיר רק כשמכניסים את הכסף לארץ? אולי, לא יודעת, לא ניסיתי וממליצה בחום לא לנסות בכלל ופשוט לדווח על הכל על פי חוק.

 14. קראתי עכשיו אחת הכתבות היותר יפות שקראתי באינטרנט בעברית למרות שאני לא מסכים איתה. לדעתי מה שחסר זה מה מבדיל בין ה10 אחוז ל90 אחוז. והאם ה10 אחוז מרוויחים רק מעט או בגדול. אם ה10 אחוז מרוויחים בגדול אז שווה לאדם לנסות ולראות אולי הוא מתוך ה10 אחוז האלה אם הוא לא מסכן הרבה כסף.

  1. אני חושבת שזו אחת המחמאות היותר טובות שקיבלתי יקיר , תודה רבה 🙂

   אין לי נתונים מדוייקים לגבי כמה מרוויחים מתוך ה-10% הללו, הם לא כולם מפרסמים את זה. אני מניחה שזו התפלגות, יש כאלה שמרוויחים מעט ויש כאלה שמרוויחים הרבה. קשה לי להאמין שמתוך כל ה-10% שכן מרוויחים כולם מרוויחים בגדול באופן עקבי. בטוחה שיש כאלה שמרוויחים בגדול, אבל לא חושבת שהם הרוב.

   מה שכן, כדי להגיע להיות מתוך ה-10% שכן מצליחים נדרשים עצבי ברזל והרבה מאוד ניסיון וידע. זה משהו שלוקח זמן לצבור ולומדים זאת מטעויות, כלומר מהפסדים. הרוב פשוט מתייאשים באמצע ולכן גם אם יכלו תיאורטית להצליח, הם לא ממשיכים עקב ההפסדים.

 15. כולם נוכלים..אין אמונה בכסף

  מסחר יומי הוא כמו לשוט בסירה בלי מנוע ולצפות לגלות אי חדש כל יום בים סוער..
  כאחד שמתפרנס ממסחר ממליץ לרכוש ידע ולא קורסים..לא לנסות לנצח את השוק ולסחור חודשית..
  סוחרים רק עם כסף שמוכנים להפסיד וכך זה נותן לכם אורך רוח בירידות עד שהכסף עולה..
  אל תנסו להיות חכמים..אני גאון ולמרות זה אני לא מתחכם פועל בפשטות ובשיטות ברורות שפיתחתי לבד..
  אני מבין מסחר גלובאלי ולא מנייתי כי מניות פחות יציבות..
  אם אתם לא מבינים וזה לא העבודה הראשית שלכם..קנו מדד אמריקאי יציב ומבוזר תנו לו לעבוד שנים וההון יגדל לבד…כל הקורסים למחבר יומי הם מתכון לאסון נפשי וכלכלי…לא הייתי הולך עליהם ואני מבין במסחר יומי..זה עינוי לנפש ולנשמה בשביל גרושים של 400 -600 דולר ..בדיחה לסוחרים מקצוענים..זאת האמת שלי

 16. אפשר לסכם זאת כך.
  רוב בני אנוש אינם מסוגלים להרוויח ממסחר יומי מסיבות כאלו ואחרות.
  מסחר יומי הינו אחד מהמקצועות הקשים ביותר שקיימים עלי אדמות ולכן האדם הממוצע שחרד לכספו יתרחק מזה כמו מאש.
  הצלחה במסחר יומי לא נובעת מיכולת אנליטית כזו או אחרת. רק נסיון ארוך עם הרבה למידה יכול להביא לתוחלת חיובית.
  הפסדים הינם חלק בלתי נפרד משוק ההון החכמה היא כמו שוורן באפט אמר: אני לא חכם יותר מאחרים אני כן יודע להודות בהפסדים מהר יותר מאחרים.
  חשבו על זה.
  מנייה מפסידה = סגירת פוזיצייה. מנייה מרוויחה = ללכת איתה עד קצה גבול היכולת.
  רוב האנשים מתנהגים בדיוק הפוך.
  מממשים מהר במניות מצליחות ובמניות מפסידות חותכים רק לאחר הפסד צורב.
  לגבי הטענות שעלו כאן חלקם ממש לא נכונות.
  אם היה לי שיטה להרוויח בבורסה הייתי מגלה זאת לכל אחד שיש לו אוזן בריאה. והסיבה? כי אם אתה ועוד מליון איש תקנו בנקודה שלימדתי אותך זה רק יעזור למנייה לעלות….וזה בדיוק מה שאני רוצה שתעשה.
  לגבי הטענות שעלו כאן שישנם סוחרים הפעילים ברשת שהכנסתם הינה משיווק קורסים היא לא בהחלט נכונה.
  כי לפי הטענה הזאת ביל גייטס לא היה מנסה להרוויח עוד כסף כי הוא מלייארדר.. וכי המיליארד ה 112 ישנה את חייו??
  חשבו על זה.
  זה טבע האדם.
  יש לו 100 רוצה 200.
  בהצלחה לכולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן