מטרות 2022

מטרות 2022

2021 למרות שכל העולם השתגע מסביב, הייתה לי שנה מעולה. שנה שאת רובה בילינו בכלל בחו"ל עקב אחת ההחלטות היותר טובות שלי לנצל את תקופת הקורונה לטייל במקסיקו במקום להישאר בארץ וליהנות באמת מהחופש הכלכלי שלי. לא משנה איך אני מסתכלת על זה, זה פשוט היה צעד נכון, אפילו שהספקתי לחטוף קורונה יחד עם הילד והבן זוג במקסיקו ממש לפני החזרה לארץ. הסירו דאגה מליבכם לכולנו שלום, עברנו את זה די קל ונפלנו בצד הטוב של הסטטיסטיקה. מה שכן, בעידן שכל הזמן התקשורת מנסה לדחוף לנו לחץ וחרדה, זה מאוד משחרר מנטלית לדעת שזה כבר מאחורי ושהגוף שלי גם מתמודד עם הוירוס הזה לא רע.

הגשמת מטרות
כשנמצאים בעצמאות כלכלית אפשר ליהנות בחוף בזמן מגיפה עולמית

אך באמת ש-2021 הייתה אחת השנים היותר כיפיות שחוויתי. הטיול הזה פתח לי מאוד את הראש, הגדיל את הגמישות, הבהיר לי המון על הצרכים שלי ומה באמת חשוב לי בחיים והציב בפני הרבה אתגרים שלא חשבתי שאכיר. תמיד חשבתי שיהיה קל לי לעזוב את הארץ, ובתקופה הזו, באמת זה היה קל. אבל מה שלא בניתי עליו זה הגעגועים והתחושת ביתיות שיש ברגע ששומעים את הכפיים כשהמטוס נוחת חזרה. לא חשבתי שהטיול הזה ייארך 8 חודשים כפי שהוא היה, אבל אני מודה על כולם ומודה על זה שחזרתי (רוב הזמן לפחות). כי ישראל זה בית.

אולי שמתם לב שהבלוג קצת נזנח ואני כותבת כאן הרבה פחות. אני משקיעה הרבה יותר בערוץ היוטיוב של האופטימית ובפודקאסט משקיע תקרא לאחותך. מרגיש לי שלמעטים יש רצון היום באמת לשבת ולקרוא פוסטים ארוכים וחופרים אבל קשה לי לוותר על הצבת מטרות באופן הפומבי הזה, זה מכריח אותי לבצע אותן וכמובן למדוד את עצמי ביחס לשנה שעברה.

מטרות 2022
שמחים לשתות לסיום שנה מעולה ותחילתה של שנה חדשה

עמידה במטרות 2021

 

הוצאה לאור קורס מהכנסה אקטיבית לפסיבית

אכן הקורס יצא לאור ויש כבר עשרות משתתפים שיעידו על הקורס שעשה להם שינוי משמעותי מאוד בחיים וקידם אותם אל הכנסות פסיביות. זה היה פרויקט מסיבי שהעברתי אותו בלייב היישר מהוילה שלנו בפלאיה דל כרמן במקסיקו. אם בא לכם להצטרף להצלחה גם, כל הפרטים על קורס מהכנסה אקטיבית לפסיבית כאן. בעיני זה תמיד מאתגר להוציא קורס ולהכין תכנים חדשים, זה לוקח לי המון זמן לאסוף את כל החומרים ולבחון כיצד להעביר אותם בצורה הטובה ביותר ותמיד אני רוצה להוסיף עוד ועוד ולכן להוציא קורס לוקח לי נצח. אבל היי בסוף עשיתי את זה!

הכנסה פיסבית
איך להרוויח יותר ולעבוד פחות

 

להוציא את הפודקאסט משקיע תקרא לאחותך

כן כן עשיתי זאת! אחרי התלבטויות רבות הוצאתי את הפרויקט הזה שכל כך יקר לליבי ואני כל כך שמחה שהוא זכה לקבל את החיבוק וההערכה המטורפים שהוא קיבל! הפודקאסט אפילו עלה לגמר כפודקאסט הכלכלה של השנה בתחרות של גיקטיים למרות שהוא משמעותית צעיר יותר מכל שאר הפודקאסטים ששם. בבקשה תצביעו לפודקאסט כאן ואולי יש סיכוי שגם אגיע לא רק להתמודד בגמר. תמיד כשאני שואלת את עצמי מה הכי הייתי רוצה לקדם התשובה היא השקעות אצל נשים. הפודקאסט הזה עושה בדיוק את זה ואני מקבלת תגובות רבות מנשים שמקבלות השראה ומתחילות להשקיע בעקבותיו. זה פשוט מדהים ואחד הצעדים שאני הכי גאה בהם. כל כך שמחה שהתגברתי על הסרטים שלי לגבי הקול שלי ופשוט יצאתי לדרך.

 

ללמוד ספרדית

כאן נרשמה הצלחה מסחררת ולקראת סוף השהות שלנו במקסיקו יכולתי כבר לנהל שיחה עילגת בספרדית עם המקומיים. ההתמדה הזו בהחלט משתלמת וזה כבר הפך להרגל שכה מוטמע בי, אחרי שהילד נרדם להתיישב על הכורסא ולנוח כמה דקות ותוך כדי לעשות כמה שיעורים בספרדית. זה מדהים כמה אפשר להתקדם בהתמדה של צעד קטן נוסף כל יום ויום.

ורק שתראו שאני לא עובדת עליכם, אפליקציית דואלינגו שדרכה אני לומדת ספרדית סיכמה לי את שנת 2021 והגדירה שאני בטופ 2% מכל הלומדים בעולם בספרדית! כבוד גדול ואכן מראה את כוחו המטורף של הרגל יומי.

Yo hablo epanol!

הגשמת מטרות

להגדיל את ההון העצמי לדירה

ברור שבזמן שהיינו במקסיקו עשינו גם אי אילו השקעות מרחוק שבהחלט קידמו את ההון העצמי שלנו.המחיה במקסיקו לא הייתה זולה כמו שחשבתי, בעיקר כי רצינו לטייל ולחוות הרבה ורצינו להיות ברמת חיים גבוהה. עדיין זה היה זול יותר מהארץ וההפרשים הושקעו כראוי מדי חודש. אך לא חסכנו כפי שחשבתי שנחסוך כי היה חשוב לנו יותר לבלות ולהנות. בדיעבד? לא מצטערת על ההחלטה כלל גם אם זה קצת מקשה כרגע לא הייתי עושה זאת אחרת.

 

אלו היו המטרות שלי לשנת 2021 ואני גאה באמת לקרוא אחורה ולדעת שעמדתי בהצלחה מרובה בכולם. אולי אני צריכה לאתגר את עצמי יותר או שאולי, פשוט להתמקד במעט דברים אבל לגרום להם להיות מעולים. כך או כך, תוך כדי טיול רוב השנה ומגיפה עולמית זו הייתה שנה מוצלחת מאוד מכל הבחינות.

 

המטרות שלי לשנת 2022 הן…..

 

לסיים לכתוב חלק נכבד מהספר שלי

השבוע בדיוק סיימתי את קורס הכתיבה של יובל אברמוביץ (שאולי זכור לכם מהפוסט הזה) ויצאתי עם אנרגיות מחודשות לגבי הכתיבה שלי. הרעיון שלי הוא לכתוב ספר שמלמד השקעות אך באופן עלילתי כך שיהיה גם סיפור וגם בסוף דפי עבודה ודברים שנוכל ללמוד וליישם אותם. אז יש רעיון די מדליק לספר שממש לוקח למסע ללימוד ההשקעות וכך הוא גם מהנה וגם מלמד. יש מתווה חלקי ויש אפילו כמה פרקים ראשונים שאני די גאה בהם. עכשיו רק נשאר לי למצוא עורכת ולהמשיך לכתוב. האמת תמיד ראיתי את עצמי סופרת ותמיד ידעתי שאוציא ספר מתישהו. זה ברור לי שזה יקרה ולקח שנים עד שגיבשתי רעיון שהלהיב אותי מספיק כדי להכריח את עצמי לעשות את זה.

בסיום סדנת הכתיבה

 

לקנות בית למגורים

כן אני יודעת זו ההחלטה הכי לא כלכלית שיש. אבל למדתי לא מעט בגיחה הקצרה הזו של ה-8 החודשים למקסיקו. מה שלמדתי זה שאני אוהבת את ישראל, ישראל זה בית שאני תמיד רוצה לחזור אליו אבל גם שאני מאוד אוהבת לטייל ובמיוחד טיולים כאלה ארוכים שאפשר להתנתק לגמרי. ואני יודעת שזה נשמע קצת סותר אבל אני הכי אוהבת את ישראל כשיוצא לי להתגעגע קצת. מה לעשות תמיד מעריכים את מה שרחוק מהעין. מה שגילינו זה שזה הרבה יותר קשה לנווד בעולם עם מטרה לחזור כשגרים בשכירות. צריך למסור / לאחסן את כל הציוד שלי ולנסות לתזמן את הטיול על סיום תקופת השכירות, שלא לדבר על איזה כאב ראש לא נורמלי זה למצוא דירה חדשה לשכירות בחזור.

בקיצור, אני רוצה לקנות בית כדי שאוכל לעזוב אותו. שיהיה לי את החופש להשכיר אותו לתקופות קצרות עם כל הריהוט שלי וגם שתמיד יהיה לי לאן לחזור. שאוכל להחליט בכל רגע שהטירוף קורונה והמגבלות שיוצאות כל שני וחמישי לא מתאימות לי ופשוט לארוז מזוודות ולטוס. אז זה באמת לא הדבר הכי כלכלי שיש, אבל זה מאפשר לי לחיות את סגנון החיים שהייתי רוצה וכיום אני במקום שאני לגמרי יכולה להרשות זאת לעצמי.

 

להרצות בחברות וארגונים

בתקופת קורונה זה כאב ראש רציני לנסות לארגן אולם ומקום ולפרסם את ההרצאה ולהביא את הקהל כשבכל רגע יכולים לשנות לי את החוקים. אבל בחברות וארגונים הלוגיסטיקה הרבה יותר פשוטה ואם להודות באמת, אני פשוט אוהבת להרצות ולהיות על במה. לכן התחלתי להעביר יותר הרצאות פרונטליות ואני מקדמת שיתופי פעולה כאלה. כמו למשל שיתוף הפעולה המדהים שלי עם פורום תשקיעי בעצמך מבית IBI בו אני ואלה אלקעלי מגיעות לסדרת הרצאות לנשות מקצוע בתחומים שונים. האמת? זה פשוט כל כך כיף להרצות שוב מול קהל פיזי ולא וירטואלי.

בקיצור אם בא לכם להזמין אותי להרצאה בעבודה שלכם, או למושב קהילתי, בית נוער או כל דבר אחר, צרו קשר.

להתמיד עם לימודי הספרדית

לאחר ההצלחה המסחררת שלי עם לימודי הספרדית האתגר שלי הוא להתמיד גם כשאני בארץ. שפה זה כישור חיים חשוב מאוד וזה גם עוזר לשמור על המוח צעיר (כי די כמה אפשר ללמוד על השקעות, צריך לגוון מדי פעם). זה יהיה הרבה יותר קשה כשאני כבר לא במקסיקו אבל היי אולי נחזור או שנעשה גיחה לכמה חודשים בספרד לא יודעת.

 

לסיים סוף סוף מבחנים של רשות לניירות ערך

כן זה הולך לקרות השנה! זה נדחה כי אין אפשרות לעשות את המבחנים הללו מרחוק ובשנה האחרונה לא ממש הייתי בארץ. אז אני מקווה להתחיל בחודשים הקרובים את הלימודים ובאמת להתקדם עם זה כבר כי זה באמת כבר נמרח יותר מדי זמן. יש לי כבר מקום שננעלתי עליו לעשות התמחות ואני צריכה באמת פשוט לעשות את המבחנים הללו וזהו. בתקווה שאסיים עם המבחנים בקרוב ואוכל לקבל את הרישיון סוף סוף.

אני כל הזמן מתלבטת עם עצמי איזה רישיון בא לי לעשות האם פנסיוני או ייעוץ השקעות ולא מוצאת לעצמי את התשובה הנכונה. אבל כשייפתחו הקורסים לא תהיה לי ברירה אלא להחליט. נו שוויין, בסוף אעשה את הצעד ויהיה לי איזה תעודה אחת רשמית כלשהי שתוכיח שיש לי קצת ידע בעולם ההשקעות.

 

 

וזהו אלו הפרויקטים שאני לוקחת על עצמי ב-2022. אני משתדלת להוריד קצת מהעומס שאני נוטה לשים על עצמי ולאמץ את הלחיות באיזי שלמדתי במקסיקו וגם להקדיש יותר זמן למשפחה וחברים שבסופו של דבר בשביל זה חזרתי לארץ.

 

ומה המטרות שלכם לשנה הקרובה?

1 מחשבה על “מטרות 2022”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן