מחשבון לעצמאות כלכלית – חופש כלכלי

איך משתמשים במחשבון לעצמאות כלכלית / חופש כלכלי

 

פשוט מאוד. בשלב התכנון, חשוב מאוד להבין מה הסכום שאנחנו שואפים להגיע אליו. כדי שהיה לכם הכי קל בעולם הכנתי לכם מחשבון לעצמאות כלכלית / חופש כלכלי. כל שעליכם לעשות הוא להזין את סכום ההכנסה הפסיבית שתרצו לקבל מדי חודש ואת התשואה הממוצעת שנראה לכם שתוכלו להשיג.

עלינו להבין שני נתונים עיקריים, כמה כסף אנחנו צריכים כדי לחיות מדי חודש (כך שיכסה את ההוצאות שלנו) וכמה תשואה אנחנו מאמינים שנשיג על הכסף שלנו. התוצאה תתן לנו את ההון הדרוש לנו כדי לייצר את ההכנסה הפסיבית שנרצה.

שימו לב שיש כמה רמות להכנסה הפסיבית שנרצה :

  1. ביטחון כלכלי – כשיש לנו הכנסות פסיביות שמכסות את ההוצאות החיוניות שלנו (שכירות, חשבונות, אוכל וכדומה). כשהגענו לשלב הזה, אנחנו בביטחון כלכלי ויודעים שנוכל לשלם את המינימום הנדרש כדי לחיות גם אם לא נעבוד. זה לא כולל הוצאות כמו בילויים, חופשות וכדומה אלא כיסוי ההוצאות הבסיסיות שנדרשות כדי לחיות. רוב האנשים עם תכנון נכון והתמדה יכולים להגיע לרמה זו.
  2. עצמאות כלכלית – כשיש לנו הכנסות פסיביות שמכסות את סך כל ההוצאות שלנו ברמת החיים הנוכחית. אם אנחנו מדי חודש מוציאים 10,000 ש"ח, כדי להגיע לעצמאות כלכלית עלינו לייצר הכנסה פסיבית של 10,000 ש"ח. להגיע לרמה זו דורש הרבה התמדה , הקרבה והשקעה לאורך זמן.
  3. חופש כלכלי – כשאנחנו יכולים להעלות את הרמת חיים שלנו כמה שנרצה וההכנסות הפסיביות שלנו יכסו הכל בקלות. חופש כלכלי הוא מצב של עשירים ביותר שיכולים להוציא כל הוצאה שירצו. רוב האנשים לא יגיעו לרמה הזו שכן היא דורשת סכומים גבוהים מאוד.

2 מחשבות על “מחשבון לעצמאות כלכלית – חופש כלכלי”

  1. קיבלתי את הסכום הדרוש כדי להגיע לעצמאות כלכלית… עכשיו מה? תוכלי להסביר בבקשה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה דילוג לתוכן Secured By miniOrange