הכירו את קרן השקעות נדל"ן

קרן השקעות נדל"ן
קרן השקעות נדל"ן
קרן השקעות נדל"ן

אמנם אני כותבת לא מעט על שוק ההון פשוט כי נראה לי שהזה המקום הנכון למי שמתחיל את צעדיו בעולם ההשקעות אבל ההשקעות שלי אינן בשוק ההון בלבד. אני בטוחה שראיתם לא מעט פרסומות קופצות לקרנות השקעות ואולי אפילו התפתיתם לבחון חלק מהן. לפני שנכנסתי לעולם הנדל"ן בחנתי לא מעט סוגי השקעות וביניהן קרנות השקעה. חלק נראו לי אמינים מאוד, חלק נשמעו כמו נוכלים שברחתי מהם מהרגע הראשון וחלק פשוט לא הצלחתי להבין את המודל העסקי שלהם אז הלכתי. הפוסט הזה יסביר על על מה זה בדיוק קרן השקעות נדל"ן והפוסט שלאחריו יכלול רשימת שאלות מומלצות לשאול קרן נדל"ן.

שימו לב שיש גם דרך קלה ופשוטה להיכנס להשקעה של קרנות נדל"ן בסכומים נמוכים דרך השקעה בקרנות REIT בשוק ההון. קרנות REIT (Real Estate Investment Trust) הינן חברות אשר משקיעות בנדל"ן למטרות תזרים שוטף ומחלקות חלק נרחב מהתזרים הזה כדיבידינדים לבעלי המניות. הפוסט הזה אינו על קרנות REIT אלא על קרנות נדל"ן אשר עובדות לרוב על בסיס פרוייקטים חד פעמים ולא השכרת נכסים לטווח ארוך. אם מעניין אתכם קרנות REIT דווקא, מוזמנים לקרוא על כך כאן.

 

אז מה זה קרן נדל"ן?

קרן השקעות נדל"ן מאפשרת למשקיעים להתאגד ביחד ולהשקיע בפרויקטים גדולים. ישנן הזדמנויות מעולות בשוק הנדל"ן אבל רף הכניסה שלהן הוא גבוה. כמו למשל רכישת קרקע ובניית בניין מגורים עליה. לאדם הממוצע לא יהיה את הסכום הדרוש (או אישור מהבנק להלוואה כזו) וגם אם הוא בטוח שהעסקה הזאת מצויינת, הוא לא יוכל להשקיע בה לבד. מהמקום הזה צמחו קרנות ההשקעה בנדל"ן. הן מאפשרות למשקיעים פרטיים עם הון עצמי ראשוני להשתתף בפרוייקטים גדולים אשר מאפשרים להגיע לתשואה גבוהה במינימום מאמץ.

השקעות נדל"ן

איך עובדות קרנות השקעה בנדל"ן?

אז איך זה קורה? העסקה לרוב תתחיל ביזם שמחפש עסקאות למחייתו. היזם מכיר את השוק, המחירים בו והעסקאות והוא עסוק תמיד בלחפש את עסקת ההשבחה הבאה. יזמים, מעצם האופי העבודה שלהם מחפשים תמיד את העסקה הטובה הבאה. הבעיה העיקרית שלהם היא שלאחר כמה עסקאות כבר נגמר להם הכסף להשקיע כי עסקאות כאלו לוקחות זמן. לעיתים פשוט נגמר להם הכסף או שאין להם את כל הסכום הדרוש להשקעה (תזכרו לקנות בניין זה לא דבר זול).

כאן נכנסת הקרן לפעולה. היזם פונה לקרן השקעות ומציג לה את התוכנית העסקית שלו. תפקידה של הקרן הוא להעסיק אנשי מקצוע שיבחנו את כל הפרמטרים של העסקה.

האם הנחות הבסיס של העלויות הראשוניות והתשואה קרובות למציאות?

האם יש בעיית מיסוי שהיזם לא ידע או לא התייחס אליה?

האם בכלל מבחינה חוקית ניתן לבצע את הפרויקט?

ועוד שאלות רבות בסגנון. במידה והקרן הגיעה למסקנה שהעסקה היא טובה ורווחית היא לוקחת על עצמה את הפרויקט. בשלב הזה תפקיד הקרן הינו לבקר על התנהלות היזם בפרויקט ולגייס את המשקיעים. הקרן בונה את מנגנון ההשקעה מול המשקיעים, מכינה את החוזים ומודל הרווח של המשקיעים והיזם וגם מלווה את המשקיעים בתהליך ההשקעה.

המשקיעים הינם הקהל הרחב שבוחר לקחת חלק בהשקעה הזו. המנגנון של ההשקעה נקבע על ידי הקרן כמו גם סכום המינימום להשקעה. תפקידה של הקרן הוא להציג למשקיעים את העסקה ואת ההסכם להשקעה. באחריות המשקיעים לבחון את המידע לעומק, לראות אם רמת הסיכון מותאמת עבורם והאם הם מאמינים בפרויקט וביזם. במידה וכן, כל שנותר להם לעשות זה להשקיע ולקוות לקבל את התשואה המשוערת שהוצגה להם או גבוהה יותר.

 

יתרונות קרן השקעות נדל"ן

 • השקעה שנבחנה ונבדקה על ידי מספר מומחים (בהנחה שהקרן מקצועית)
 • השקעה שמנוהלת על ידי אנשי מקצוע באופן שוטף
 • השקעה מנוהלת, דורשת מהמשקיע מעט מאוד התעסקות
 • גישה להשקעות שלמשקיע רגיל לא תהיה גישה לבד
 • אפשרות לתשואות גבוהות (דו ספרתיות לרוב)

קרן השקעות נדלן

חסרונות השקעה בקרן נדל"ן

 • שליטה מועטה בתהליך ההשקעה. אתם לא מחליטים כמעט כלום הכל נקבע מראש על ידי הקרן
 • חשוב לבחון את ההשקעה לעומק, כרגיל לא חסרים נוכלים בתחום הזה והשקעה כזו דורשת מידה לא קטנה של אמון
 • לפעמים יכול לעבור כמה שנים עד שתראו את הכסף חזרה
 • ההשקעה לרוב אינה נזילה

 

אם זה נשמע לכם מעניין, גיוון טוב לתיק ההשקעות או שהשקעה בנדל"ן עניינה אתכם אז אפשר לבחון קרן להשקעה כחלק מתיק ההשקעות שלכם. שימו לב שחשוב מאוד לבחון את ההשקעה בקרן נדל"ן לעומק שכן לא חסרות דרכים לעקוץ את המשקיעים בדרך. בשבוע הבא, פוסט שאלות שחשוב לשאול את קרן הנדל"ן לפני שמשקיעים.

* גילוי נאות, בחנתי במשך הרבה זמן קרנות ויש לי יחידה להשקעה בקרן נדל"ן חו"ל.

 

את קורס ההשקעה הראשונה שלי כבר הכרתם?

קורס ההשקעה הראשונה שלי ילמד אתכם על מגוון סוגי השקעות נוספים ואיך לזהות את היתרונות והחסרונות ולנתח את ההשקעות הללו. השקעתי זמן רב כדי להכין קורס שיעזור לאנשים להתגבר על הפחדים ולהתחיל להשקיע. הקורס מספק את כל הידע הבסיסי הנחוץ להשקעות, היכרות והבנה של מכשירי ההשקעה השונים וכל מה שצריך כדי להתחיל להשקיע. הקורס אף עוזר לך לבנות תכנית השקעות אישית כדי להגיע להישגים כלכליים ולגרום לכסף שלך לעבוד בשבילך!

פרטים על קורס ההשקעה הראשונה לי כאן.

25% הנחה לגולשי האתר בעזרת קוד קופון website

ההשקעה הראשונה שלי

25 מחשבות על “הכירו את קרן השקעות נדל"ן”

 1. בחנתי בעבר גם השקעות בקרנות שכאלו ולבסוף השקעתי דרך קרן הגשמה בפרויקט בארץ.
  במצגת למשקיעים הם דיברו על תשואה של מעל ל-22% בשנה עבור השקעה של שנה וחצי בלבד כאשר הכל היה ורוד ואופטימי.

  בפועל ההשקעה לקחה יותר מ-3 שנים כאשר היא נדחתה בתירוצים שונים ומשונים.
  בחישוב סופי שביצעתי "הצלחתי להשיג" תשואה ממוצעת של פחות מ-2% בשנה…

  השילוב של אי הוודאות בדרך (עד שההשקעה לא הסתיימה באיחור של יותר משני וחצי לא ראיתי ממנה שקל) והתשואה העלובה שהניבה ההשקעה למרות ה-"הבטחות" (לא היו הבטחות אבל כולנו מכירים איך מתנהלים אנשים מכירות) לתשואה פנומנלית גרמו לי להחליט שהשקעות בקרנות שכאלו אינן בשבילי.

  לשמחתי הרבה תוך כדי התהליך גיליתי את שוק ההון וספציפית את היכולת להשקיע במניות שמגדילות את הדיבידנד שהן מחלקות לי כמשקיע בכל שנה ברציפות ומאז אני מזרים את כל החסכונות שלי לאפיק הזה.

  1. אני מקווה שהניסיון שלי יהיה יותר טוב משלך, זה בהחלט מדכא. הלכתי בכל מקרה על השקעה שאמורה להניב גם תזרים שוטף תוך כדי ההשקעה ולא רק רווח הוני בסוף התקופה.
   בכל מקרה בפרויקטים של נדל"ן בארץ אני לא ממש מתקרבת, הבירוקרטיה והתהליכים ארוכים משמעותית.
   אל תדאג, זה בנוסף להשקעות דיבידנדים לא במקום, אני פשוט אוהבת גיוון 🙂

   1. אני גם מאוד מקווה שהחוויה שלך תהיה יותר נעימה משלי.

    נ.ב.
    בכל פעם שאני מנסה לעבור טאב מהאתר שלך לאתר אחר קופץ פופאפ רישום.
    מכיוון שאני כבר נרשמתי די מזמן זה הופך להיות טיפה מעיק.

 2. DAAT99

  "לשמחתי הרבה תוך כדי התהליך גיליתי את שוק ההון וספציפית את היכולת להשקיע במניות שמגדילות את הדיבידנד שהן מחלקות לי כמשקיע בכל שנה ברציפות ומאז אני מזרים את כל החסכונות שלי לאפיק הזה."

  אשמח לדעת מהן אותן מניות.
  האם הן מניות ישראל או חו"ל?

 3. תודה ביולוג.
  ביקרתי בהרבה בלוגים,רק לא בבלוג של DAAT , כניראה שהגיע הזמן…
  בכל מקרה,בנתיים אמשיך להשקיף 🙂

 4. משקיע ירוק

  שלום,

  נהנה מאוד לקרוא את הבלוג שלך
  האם את יכולה לפרט יותר על הליך החיפוש של "יחידה להשקעה בקרן נדל”ן חו”ל" ?

  איפה מתחילים ?
  מה שואלים ?
  למה קרן 1 ולא קרן אחרת?

  סימני אזהרה שחשוב לשים לב אליהם?

  תודה רבה

 5. היי,

  כתבות מעולות ממש, שאלה לי, מדוע כחלק להשקעות הנדלן דרך קרנות הנדלן , יש את הצורך להיות משקיעים כשירים ולחלק מההשקעות מספיק המשקיע הרגיל, לפני איזה עניין נקבע הדבר והאם אפשר לעקוף את עניין המשקיע הכשיר ולהשקיע לאותה השקעה ספציפית.
  בנוסף על הדרך, נרשמתי למפגש ביום 2.2 אך לא קיבלתי שום אישור במייל ):

  1. אני לא יודעת האמת. זאת שאלה שלדעתי כדאי לשאול את קרנות הנדל"ן שדורשות משקיעים כשירים, מאיפה זה מגיע. אני לא מכירה את השיקולים של כל קרן וקרן.

   ומעולה שנרשמת, אני אברר למה לא שלחו לך אישור הרשמה ואוודא שאתה רשום

    1. האמת היא שמי שבחרתי בהם, לא הקשבתי להמלצות של עצמי והחברה נסגרה בתקופת הקורונה והפרויקטים עברו לחברה אחרת. מה שאני השקעתי בו היה פרויקט של נדל"ן מסחרי (חנויות, איזורי בילוי וכדומה) שסבלו מאוד בתקופת הקורונה לכן הפרויקט מתארך. קשה להאשים את קרן הנדל"ן בכך כי באמת אף אחד לא יכל לצפות את הקורונה ופרוקיטים של בתי מגורים דווקא כן הצליחו.

     1. בדרך לפרישה

      מה זה אומר שהחברה נסגרה? האם הפסדת את הכסף שהשקעת שם? וכמה אחוז מההשקעה הופסד?

     2. ההשקעה עוד לא הסתיימה אז לא יודעת מה יהיה, בינתיים ההשקעות עברו לניהול של קרן אחרת וכשיימכרו את הנכסים אדע בדיוק מה קרה.

 6. פינגבאק: סקירת קורס נדל"ן של אגודת הסטודנטים | האופטימית הדרך לעצמאות כלכלית

 7. פינגבאק: שאלות שכדאי לשאול לפני השקעה בנדל"ן | האופטימית הדרך לחופש כלכלי

 8. פינגבאק: שכירות זה לא לזרוק כסף לפח! - האופטימית

 9. היי, רציתי לשאול לאחרונה יצא לי לשוחח עם יזם חג'ג', האם שמעת על יזם זה לטובה או לרעה ?
  תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן