תרגיל כתיבה יומי שלי

במסגרת קורס סוד הכסף קיבלתי הרגל מעולה של כתיבה יומית שהייתי רוצה לשתף איתכם. הכתיבה היומית הזאת תרמה לי המון להבין את הדרך שאני צריכה לעשות כדי להגיע לעצמאות כלכלית ועזר לי למקד את עצמי ולהגדיר מטרות יומיות.

 

בגדול, יש לי מחברת בשידה ליד המיטה שבה אני כותבת כל בוקר. כן אני קמה מוקדם יותר כל יום וזה מאוד ביאס אותי כי אני די קנאית לשעות השינה שלי אבל זה בהחלט שווה את זה. התרגיל המקורי אומר לכתוב כל יום 3 עמודים באופן חופשי. התאמתי אותו לעצמי ולידע שיש לי בתחום האימון האישי וכל יום אני כותבת על נושא אחר באריכות ללא הגדרה של אורך או כמות דפים.

 

אז על מה אני כותבת? כל יום אני בוחרת אחד מהנושאים הבאים לפי מה שאני מרגישה שאני צריכה בו חיזוק.

 

  • תיאור הדרך לעצמאות כלכלית: אני מתארת לעצמי את התהליך שעברתי כדי להגיע לעצמאות כלכלית כאילו שאני אחרי זה וכבר הגעתי לחופש כלכלי. אני מפרטת מה עשיתי, את כל השלבים בדרך, איך השגתי את זה שלב אחרי שלב. למשל שהתחלתי בניהול הוצאות, עברתי ללמוד על שוק ההון, הגדרתי מטרות בהשקעה, מצאתי מנטור להשקעות, התחלתי להשקיע, התחלתי ללמוד נדל"ן, חיפשתי מתווך טוב, השקעתי בדירה טובה, השקעתי את כל הרווחים חזרה בנכס חדש וכן הלאה. כמובן שאני מפרטת על כל תהליך, מספרת איך הרגשתי בכל שלב ומה זה תרם לי.
    • למה אני עושה זה? כדי להגדיר לעצמי את התהליך טוב יותר. אם כבר כתבתי לעצמי את התוכנית שלי והגדרתי אותה, כל מה שאני צריכה לעשות עכשיו זה לעקוב אחרי השלבים שהגדרתי שלב אחרי שלב. אני מוצאת באיזה שלב אני ומגדירה לעצמי מה יש לי לעשות מכאן. אין מה לעשות אם יודעים לאן הולכים הרבה יותר קל להגיע לשם.
  • תיאור כל ההישגים שלי עד כה: בגדול אני מגדירה לעצמי מה עשיתי עד עכשיו. איזה ידע צברתי, איזה קשרים יצרתי, איזה נכסים רכשתי וכן הלאה. אני מפרטת על כמה הצלחתי לחסוך עד עכשיו, איזה הוצאות חודשיות הורדתי, איפה התקדמתי, איזה אנשי מקצוע הכרתי עד עכשיו, מה התחומים החדשים שלמדתי וכו'.
    • למה אני עושה את זה? בעיקר כדי לעודד את עצמי בימים שאני מרגישה שאני תקועה ואני לא מתקדמת. אני מזכירה לעצמי את כל התהליך שעשיתי כדי לתת לעצמי טפיחה על השכם ולהזכיר לעצמי שהתקדמתי הרבה גם אם זה לא מרגיש ככה באותו רגע.
  • תיאור החיים לאחר שהשגתי את העצמאות הכלכלית: זה בהחלט אחד האהובים עלי. אני מתארת לעצמי יום רגיל לאחר שפרשתי מהעבודה, איזה תחביבים יש לי, מה העיסוקים שלי, איפה אני גרה וכדומה. הכל כתוב בלשון הווה כדי להכניס את עצמי יותר טוב לאווירה. אני כותבת על כך שאני קמה בלי שעון מעורר, על הזמן הפנוי הרב שיש לי לכל מה שאני רוצה, על החופשות שאני לוקחת בלי לבקש רשות משום בוס או לחשב ימי חופש, על הזמן שיש לי עם הבן זוג והילדים וההנאה בפיתוח תחביבים וכישורים חדשים.
    • למה אני עושה את זה? בשביל מוטיבציה נטו, להזכיר לעצמי למה אני עושה את כל זה בכלל, מה המטרה שלי ולאן אני רוצה להגיע. ככה, אם יש יום קשה או עמוס אני מזכירה לעצמי מה באמת חשוב ולאן באמת אני רוצה להגיע.

 

כל יום אני משאירה כמה שורות כדי להוקיר תודה על כל מה שיש לי היום. על הדרך שעברתי, על הבן זוג המדהים, המשפחה, החברים, השפע, הבריאות, יכולת הלמידה וכן הלאה. למה? כי אני מאמינה שמי מבקש צריך גם לדעת להגיד תודה וגם כדי להזכיר לעצמי שאולי לא הגעתי למטרות שלי עדיין, אבל בינתיים יש לי כל כך הרבה סיבות להיות מאושרת.

 

בדרך כלל, תוך כדי שאני כותבת על אחד מהנושאים הללו עולות לי משימות לראש ודברים שאני צריכה לעשות במשך היום. את המטרות הללו אני רושמת בצד ומוסיפה כל יום. זה דברים פשוטים, להרים טלפון למישהו, לברר לגבי נושא מסויים, לכתוב עוד פוסט וכן הלאה. לאחר שאני מסיימת לכתוב אני פונה להתחיל את המשימות הללו ולבצע אותן. כל יום בוקר אני מוחקת את המשימות שבוצעו ביום לפני (או רושמת אותן שוב אם לא הספקתי) וכותבת משימות חדשות. החלוקה הזו למשימות יומיות מאוד ממקדת ונותנת לי את האפשרות באמת להתקדם בדרך.

 

בקיצור, אני מאוד ממליצה לנסות את הנוסח הזה של כתיבה יומית, זה עושה לי המון סדר כל יום וגורם לי להתחיל את הבוקר עם תחושת מטרה וידיעה ברורה של מה אני צריכה לעשות באותו יום כדי להגיע למטרה שלי.
תנסו, מבטיחה לכם שזה יעשה לכם טוב =)

2 מחשבות על “תרגיל כתיבה יומי שלי”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן