5 אתרי פינטק שיחסכו לכם כסף

פינטק

פינטק

אין לכם כח להתנהל עם הכסף שלכם? נשמע לכם ארוך ומסובך? שונאים לקרוא את הדוחות המעצבנים מהבנק או הפנסיה? מה אם אני אגיד לכם שיש מישהו שיהיה מוכן לעשות את זה בשבילכם ואפילו בחינם? לא רק זה, גם לנתח את המצב שלכם ולהגיד לכם איפה אתם נמצאים ביחס לשאר האוכלוסייה בישראל, יכול לחסוך לכם לא מעט כסף לא? הכירו את פינטק!

תעשיית פינטק (Fintech) צומחת וגדלה ומאפשרת לכם לקבל שירותים רבים בקלות ובמהירות. מה זה פינטק? תעשייה שמנצלת את היכולות הטכנולוגיות לפיננסיים ומתחרה במוסדות הפיננסיים הקיימים. למשל חברות כמון מימון המונים, Paypal, הלוואות Peer to Peer וכדומה. הכלים הללו מאפשרים גם לאסוף מידע רב על הסכומים שאחרים משלמים ולבדוק כמה משלמים ביחס לאחרים. אז הנה לפניכם 5 אתרי פינטק שיחסכו לכם כסף בקלות, מהבית ותוך כמה דקות. יחי הטכנולוגיה!

 

1. עמלות בבנקים

הבנקים עושקים אותנו, זה לא חדש. הם מרוויחים מיליארדים של שקלים כל שנה רק מעמלות מטופשות שהם לוקחים לנו. אנחנו לוקחים הלוואה, הם מקבלים ריבית דריבית על ההלוואה וגם מעיזים לקחת לנו עמלה שמנה על עצם פתיחת ההלוואה! אנחנו מקבלים מכתבים והם גובים לנו עמלה על זה שהם שלחו לנו מכתב! עשינו אפצ'י והם לוקחים לנו עמלה על זה שנתנו לנו טישו! טוב אולי האחרון זה קצת הגזמה (ואולי לא) אבל זה מרתיח. העמלות האלה מרתיחות במיוחד בהתחשב בכך שהבנק בכלל עושה את רוב הכסף שלו מלשלם לנו כלום על חסכונות ולגבות ריביות עצומות על ההלוואות.

האתר המדליק הזה יראה לכם בדיוק איזה דוח אתם צריכים להוציא מהאתר של הבנק שלכם (לוקח בדיוק דקה) כדי לדעת כמה עמלות אתם משלמים. אין לכם כח לעבור על הדו"ח? אין בעיה, תשחירו את הפרטים האישיים שלכם מהדו"ח ושלחו להם אותו. הם יחזירו לכם דו"ח בעברית פשוטה וברורה כמה כסף שילמתם השנה על עמלות מטופשות וכמה זה לעומת אנשים אחרים באותו הבנק. הם אפילו רושמים לכם כמה אתם יכולים לחסוך בשנה ומה צריך לדרוש מהבנק שלכם. אה כן, וזה בחינם לגמרי. אז… לכו על זה.

פינטק עמלות בנקים

2. דמי ניהול בפנסיה

חושבים שאתם פרייארים? לא? מוכנים לבדוק? קחו את המכתבים האלו שאתם מקבלים מהפנסיה או כנסו לאתר החברה שבו מתנהל החיסכון הפנסיוני שלכם ותוציאו דוח שנתי. יש לכם את זה? אחלה, תשחירו את הפרטים האישיים וכנסו לאתר הזה . תעלו את המסמכים ותבדקו את העמלות שלכם לעומת שאר הפרייארים במדינת ישראל. פשוט לא? כמובן שגם זה לגמרי בחינם. תקבלו חזרה איך אתם ביחס לשאר האוכלוסייה וגם מה בדיוק התנאים שכדאי לכם לדרוש מהחברה שמנהלת לכם את הפנסיה. פעולה פשוטה כזו היום יכולה לחסוך לכם מאות אלפי (!) שקלים עד שתגיעו לפנסיה.

3. החזרי מס

אמנם כבר כתבתי על זה כאן אבל אני לא בטוחה כמה עשיתם את זה. רוב הסיכויים שמס הכנסה חייבים לכם כסף ואתם לא מודעים לכך. למה אני אומרת את זה? כי אם החלפתם מקום עבודה, עשיתם צבא, סיימתם תואר, לקחת חל"ת, חופשת לידה, השקעתם בבורסה, תרמתם כסף ועוד לא מעט פרמטרים אחרים אז מגיע לכם החזר מס.  העניין הוא שמס הכנסה לא ממש מתאמץ למצוא אתכם.  באתר הזה תוכלו לענות על שאלון קצר שבסופו יגידו לכם איזה מסמכים אתם צריכים להעלות. אחרי שהעליתם את כל המסמכים תקבלו חישוב של כמה זיכוי כספי מגיע לכם ממס הכנסה. כל זה בחינם, אם תרצו תמורת סכום סמלי (אם תיכנסו דרך הלינק תקבלו גם 10% הנחה) גם יגישו עבורכם את כל המסמכים ותוך כמה ימים הכסף יהיה בחשבון הבנקים שלכם.
*נכון שאתם יכולים לעשות את הבדיקה גם באתר של מס הכנסה אבל עדיף שלא כי יש סיכוי קטן שאתם חייבים כסף למס הכנסה ואז עדיף אולי שלא להגיש דוח באותה שנה.

4. ביטוחים מיותרים

בגלל שסוכני הביטוח הם אנשי מכירות כל כך נחושים ובגלל שלרובנו יש פיננסופוביה, סביר להניח שיש לנו כפל ביטוחים. באתר הזה של משרד האוצר תמצאו נתונים של כל מה שקשור לביטוחים שלכם. מה יש לכם, כמה אתם משלמים ובאיזה חברה. לא מעט אנשים מתפלאים לגלות שיש להם ביטוחים שבכלל לא צריכים, לא ידעו עליהם או שסתם משלמים עליהם פעמיים. בנוסף לכך, אם חלילה קרוב שלכם נפטר תוכלו גם למצוא את הביטוחים שהיו לו. אתם יכולים להיות בטוחים שחברת הביטוח לא תרדוף אחריכם לספר לכם שהיה לאהובכם ביטוח חיים ומגיע לכם כסף. תוכלו גם לקבל השוואת מחירים למגוון סוגי ביטוחים.  קיצר תריצו בדיקה ותראו מה יוצא.

פינטק השואת ביטוח

5. תשוו מחירים

יש לכם כסף ואתם רוצים לשים אותו בחיסכון כלשהו בבנק (לא ממליצה, עדיף שתלמדו להשקיע) תיכנסו לאתר שכאן ותוכלו להשוות מחירים על הריביות שתקבלו בבנקים השונים. תוכלו גם להשוות מחירים ותנאים של הלוואות, כרטיסי אשראי, ביטוחים, חשבונות השקעות ועוד. בקיצור בלי ללכת לכל סניף וסניף תוכלו מהמחשב בבית לראות איזה מוצר פיננסי הכי משתלם לכם ותדברו ישירות עם מי שצריך. קל, מהיר ופשוט.

 

אז הנה, כמו שהבטחתי 5 פעולות שאתם יכולים לעשות עכשיו ברגע זה, בחינם ובלי לקום מהספה שיחסכו לכם כסף. תיכנסו לאתרים, תבינו את המצב שלכם ותעמדו על הזכויות שלכם.

בהצלחה!

12 מחשבות על “5 אתרי פינטק שיחסכו לכם כסף”

 1. כתבה מעולה!

  לגבי 3 אין בעיה לבדוק באתר של מס הכנסה, יש להם סימולטור שרק מזינים את הערכים מטופס 106 ו-867 והוא מחשב אם יש חבות או החזר מס.

  אין שום צורך להזין ת.ז. או שום פרט מזהה אחר בשלב הבדיקה.

  כמובן ש-finupp עושים בדיוק את זה רק חוסך את זמן הזנת הפרטים (ומיידע אילו טפסים צריך למי שלא יודע).

 2. בקשר לעמלות הבנקים, אפשר לוותר לגמרי על הסניף הפיזי ולהעביר את החשבון לסניף דיגיטלי ללא עמלות בערוץ ישיר כמו לאומי טוטאל דיגיטל או פועלים בי אונליין. יש גם את פפר שזה חשבון בנק באפליקציה, גם פטור מעמלות.

  1. נכון, אבל ברוב המקרים מספיק ללכת לבנק שלך ולהגיד שאתה רוצה פטור מעמלות כי קיבלת הצעה כזו מבנק אחר.
   פפר ממה שהבנתי עדיין עם קצת חבלי לידה ומחייב אותך שיהיה לך חשבון בנק אחר, כך שלא הכי יעיל בינתיים

   1. הבנק שלי לא הסכים כי הוא לא ממש מרוויח עליי. אין לי בחשבון פקדונות, השקעות, מינוסים או הלוואות. רק עו"ש פשוט.
    אז ביקשתי לעבור לסניף הדיגיטלי 701.

    1. גם אנחנו עברנו לסניף הדיגיטלי, אבל בעיקר כי זה חשבון משני שלנו.
     הם לא ממש נוחים מבחינת גישה ומענה (למקרים הבודדים שכן צריך), ובנוסף אין לך יכולת התמקחות, למשל כרגע אנחנו לוקחים הלוואות לרכישת דירה (הסכום הוא קטן מספיק כך שאנחנו לא צריכים משכנתא ועדיף את הלוואות הפריים מהבנק), ובסניף הדיגיטלי זה P+7.8% ללא יכולת מיקוח, למרות שבסניף לאומי הקודם הייתי יכול לקבל P+0.5%.

 3. תודה,
  נכנסתי לאתר של finupp ואכן אני אמור לקבל החזר מס מכובד.
  אני אמשיך את התהליך איתם.
  במדינות מתוקנות יש חובת מילוי תיאום מס שנתי. אני מניח שלא מיישמים אצלנו כדי לא לדלל את קופת המדינה.

  1. ללא ספק מס הכנסה לא מפרסמים מספיק את הנתון של החזרי מס מספיק, יש מיליארדים שפשוט מחכים שניקח אותם שמס הכנסה חייב לאזרחים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן