מעבדות לחירות – מיומנה של פנסיונרית צעירה

מעבדות לחירות

ב-9 לדצמבר 2018, קיבלתי את ההודעה הרשמית שאני עוזבת את עולם ההייטק. באותו היום בצהריים, גם בן זוגי האהוב קיבל את אותה ההודעה וברגע הפכנו משני עוסקים בהייטק לשני מובטלים. מה שנשמע כמו סיפור בלהות לרבים, עבורנו היה סימול המעבר מעבדות לחירות. היינו מאושרים ולמען האמת די נקרענו מצחוק מצירוף המקרים שבו זה קרה.

מעבדות לחירות
לא רציונלי ולא במקרה שנינו פשוט נקרענו מצחוק

איך זה שיכולנו לצחוק? כי במשך השנים האחרונות עבדנו קשה מאוד להגדיל כמה שיותר את החוסן הפיננסי שלנו. יצרנו קרן חירום ומקורות הכנסה פסיבית נוספים כך שאנחנו לא חייבים להמשיך לעבוד במשרה מלאה אם לא בחרנו בכך. אל תבינו אותי לא נכון, זה לא שתכננו שזה מה שיקרה (לפחות לא כל כך מוקדם). וזה גם לא שאנחנו לא מתכוונים לעבוד כלל יותר. להיפך, עכשיו פשוט נהפוך בררנים הרבה יותר בדברים שנבחר לעבוד בהם ובכמות השעות שנבחר להקדיש לכך.

 

אז מה את עושה כל היום?

בתזמון מושלם, נפתח בשכונה שלי סטודיו ל-TRX שמעביר אימונים כל יום. בדיוק בשלב בו נמאס לי להתאמן לבד בבית. כך כמעט כל בוקר שלי מתחיל באימון כושר ולאחריו ארוחת בוקר טובה. לפעמים עם חברות בבית קפה ולפעמים בבית. לאחר מכן אני לרוב יושבת כמה שעות על המחשב לעבוד על פרויקטים שלי ואז שנ"צ שהפך להיות חלק בלתי מבוטל משגרת היום שלי.

מעבדות לחירות
כשמתאמנים הרבה יש זמן לשבור שיאים אישיים 🙂

התחלתי גם ללמוד למבחנים של הרשות ניירות להוצאת תעודה לייעוץ השקעות. הגעתי למסקנה שהייתי מאוד רוצה לעזור לאחרים להגיע לחופש כלכלי בעזרת תכנון פיננסי והבנת הבסיס בהשקעות. הבעיה היא (כפי שרבים שפנו אלי יודעים) שמבחינה חוקית אסור לי לייעץ בנושא השקעות ללא רישיון. התחלתי בתהליך הוצאת הרישיון, דבר שאני מודה לוקח ממני הרבה יותר זמן ומשאבים ממה שציפיתי. אז לרוב לאחר השנ"צ אני נמצאת בלימודים. בערבים חופשיים לרוב או קצת לנוח או לצאת קצת עם חברים וליהנות מהחופש 🙂

איך זה ששנינו בבית משפיע על הזוגיות שלנו?

בן הזוג שלי למי שמתעניין עובד כפרילנס במקצוע שלו כ-3 ימים בשבוע. מה שמשאיר לו זמן פנוי לעשות פרויקטים ברחבי הבית, לנוח ולשחק הרבה מאוד משחקי מחשב (כן, כן התחתנתי עם חנון ואני לא מצטערת על כך 🙂 ).

אני מודה שחששתי ממה שיקרה אם שנינו נהיה כל היום בבית. עד כמה זה ישפיע על הזוגיות שלנו? התרגלנו במשך שנים לראות אחד את השני רק בערב ובסופי שבוע ופתאום אנחנו ביחד הרבה יותר. האמת היא? שזה רק שיפר. אנחנו יודעים מצויין לתת אחד לשני ספייס כשצריך והרבה יותר כיף כשאני יכולה באמצע היום לעזוב הכל, לתת לו חיבוק או להגיד לו בוא נצא קצת ואנחנו שנינו פנויים לעשות זאת. אנחנו גם מנסים לעשות סופ"שים ארוכים בחו"ל מדי פעם כדי להזכיר לעצמנו שאנחנו בחופש ולא מחוייבים לשגרה כלשהי.

מעבדות לחירות
מהטיול האחרון שלנו בונציה, חשוב לזכור שבסופו של דבר אנחנו בחופש

 

מה למדתי על עצמי בחודשים האחרונים

מאז שאני לא חייבת לקום כל בוקר ולהגיע למשרד אני מוצאת שיש אצלי המון מוטיבציה פנימית. אני לא צריכה שיגידו לי מה לעשות, אני יודעת מה אני רוצה לעשות כל יום ויודעת לתכנן את היום שלי מצויין. חשבתי שאולי אשתגע קצת להיות כל היום בבית אבל הימים שבהם אני כל היום בבית ולא יוצאת הם די נדירים למען האמת.

גיליתי גם שבניגוד למה שחשבתי, אני בן אדם שדי נהנה מהשקט ורוגע. תמיד ראיתי את עצמי כטיפוס שאוהב אקשן ועמוס בפעילויות. תמיד חתרתי אחרי מטרות ללא לאות. אבל עכשיו, כשיש לי זמן ויש לי אפשרות לנוח קצת אני מוצאת שאני מאוד נהנית מהשקט ומהחופש. קצת כמו להיות בחופשה תמידית. אם יש ימים בהם פשוט לא בא לי לעשות את מה שהגדרתי לעצמי או שמציעים לי משהו אחר אני פשוט דוחה הכל ליום אחר. יש משהו מאוד מעניין בלעבוד בלי לחץ של זמן. לדעת שאני משלימה משימות כי אני רוצה, לא כי אני חייבת להספיק. אולי זאת תקופה ואולי אחזור לרמות האנרגיה והפעילות שהייתי רגילה אליהן לפני כן, אבל בינתיים אני ממש נהנית מהרוגע.

 

השאלה הכי קשה שאני מתמודדת איתה

ללא ספק השאלה הכי קשה שאני מתמודדת איתה, היא במה את עובדת? השאלה הזאת חוזרת על עצמה לא מעט וגורמת לי להבין כמה העבודה היא לא רק פרנסה אלא גם דרך של הגדרה עצמית. אני מוצאת את עצמי קצת מגמגמת כל פעם כששואלים אותי את זה. אני גם מוצאת שיש הרבה תשובות שאני יכולה לתת וכל אחת מהן מקבלת תגובה אחרת. אף אחת מהתשובות האלו גם לא מרגישה לי ממש מדויקת.

 • אם אני אומרת שאני בפנסיה, אנשים חושבים שהשתגעתי ולא מבינים מה אני רוצה
 • אם אני אומרת שאני בלוגרית מתייחסים אלי כמשועממת שהתחתנה עם מישהו עשיר שמפרנס אותה
 • אם אני אומרת שאני מרצה ומעבירה קורסים שואלים אותי מתי הקורס הבא ולרוב אין לי כל כך תשובה לכך.
 • אם אני אומרת שאני פשוט לא עובדת אני מרגישה שמרחמים עלי.

בקיצור, יש לי קצת בעיה בהגדרה העצמית מול אחרים כרגע. אני יודעת, אני יודעת, שאלו יהיו הצרות שלי. אבל זו בהחלט התמודדות משעשעת שלא צפיתי מראש. אולי אני אתחיל להגיד לאנשים שאני משקיעה וזהו או אשנה את התשובה לפי המצב הרוח. עוד לא החלטתי, אבל בהחלט אתגרים של פרישה מוקדמת שלא הייתי מודעת אליהם.

 

על מה אני עובדת כיום

כיום אני עובדת על מספר פרויקטים שמעניינים אותי.

מעבדות לחירות
אמנם קשה לעבוד כשהארנבת שלי דורשת צומי כל הזמן אבל אני משתדלת 🙂

 

קורס דיגיטלי – ההשקעה הראשונה שלי

הפרויקט שאני הכי גאה בו הוא קורס ההשקעה הראשונה שלי. הקורס שעונה על השאלה שאני מקבלת כל הזמן : יש לי X כסף בצד, איך להשקיע אותו? מצאתי שהתשובה הרבה יותר מורכבת ממה שחשבתי ואני תמיד מעדיפה לתת לאנשים כלים להבין ולהחליט בעצמם מה נכון עבורם. לכן, בניתי את קורס ההשקעה הראשונה שלי.

הקורס כבר צולם כולו, ערוך ובימים אלו אני מסיימת להעלות אותו לאתר הקורסים שבניתי במיוחד בשביל זה ועושה עריכות אחרונות. אני מאוד מתרגשת מזה ואני מאמינה שלאחר החג כבר תתחיל גרסת בטא לבדיקת הקורס ותכניו. אני באמת ובתמים חושבת שהקורס הזה הוא הרקע שכל אחד ואחת צריכים לפני שמתחילים להשקיע ולהבין את עולם ההשקעות.

אם מישהו רוצה לקבל פרטים ברגע שיצא הקורס הדיגיטילי, מוזמנים להשאיר כאן פרטים ותקבלו עדכון ברגע שהוא ייצא.

 

קורס ההשקעה הראשונה שלי בשיתוף עם פמיננסי

 

קורס ההשקעה הראשונה שלי רץ כבר כמה מחזורים בשיתוף פעולה עם מכללת פמיננסי ועוד כחודש מתחיל קורס נוסף. כל פעם שאני מסיימת את הקורס אני נשארת באווירה כל כך מאושרת. יש משהו בקבוצות של נשים שלומדות על כסף שמאוד כיף לי אישית ללמד. הדבר שאני הכי אוהבת בקורסים האלו זה להמשיך לקבל מהן פידבקים בקבוצת הווטסאפ על ההתקדמות שלהן וההשקעות שהן מבצעות. זה מדהים בעיני לצפות בהבדל שיש בין השיעור הראשון בו רובן מפחדות מהעולם הפיננסי לבין השיעור האחרון בו הן כבר בוחנות השקעות ומשחררות את הפחדים בנוגע להשקעות.

למי שמעוניינת להצטרף למחזור הבא (מחזור אחרון במחיר מוזל!) כל הפרטים על הקורס הבא כאן.

קורס השקעות
תמונת סוף קורס מהמחזור השקעות האחרון בפמיננסי

 

Money Honey TV ערוץ יוטוב

מנהל קבוצת החשדניסטים בפייסבוק החליט להקים ערוץ "טלוויזיה" בקבוצת הפייסבוק. הוא פנה למרצים בתחומים רבים ושונים וביקש מהם להעביר תכנית שבועית קבועה. מכיוון שבאותו שלב בדיוק חיפשתי משהו שיעזור לי להתמודד עם חוסר הרצון שלי להקליט את עצמי, הבקשה שלו באה לי בדיוק בזמן 🙂

לכן מדי שבוע בשלישי בבוקר אני מעבירה את תכנית Money Honey – שיחות על כסף עם האופטימית. כל שבוע נושא אחר (מוזמנים להציע נושאים לפרקים בתגובות). ל-Event מוזמנים להירשם כאן. כל הסרטונים גם עולים לערוץ היוטוב שלי אז מוזמנים גם לצפות ולהירשם כאן.

money honey
מוזמנים לעקוב אחר ערוץ היוטוב!

 

קבוצת הפייסבוק – הדרך לעצמאות כלכלית

בתחילת השנה פתחתי קבוצת פייסבוק בשם הדרך לעצמאות כלכלית. עם הזמן גיליתי שאני ממש אוהבת את הקבוצה הזו. הדיונים בה מעניינים, האנשים דואגים אחד לשני ונראה שיש אווירה של למידה ושיתוף מעולה בקבוצה. אני מוצאת את עצמי חושבת לא מעט כיצד אני יכולה לעזור ולקדם את חברי הקבוצה בדרכים שונות. יש לי לא מעט תכניות לפעילויות לקבוצה. בינתיים יש ניתוחי השקעות שעשינו ביחד בקבוצה וכמה פינות חוזרות שאני מאוד אוהבת. בקיצור למי שעוד לא הצטרף, למה אתם מחכים? כמה קליקים כאן ואתם בפנים 🙂

 

סדנת הכנסה פסיבית

פנתה אלי מנהלת קבוצת פייסבוק לעצמאיות וביקשה שאכין עבור הקבוצה שלה סדנא להכנסה פסיבית. ברגע שהיא ביקשה את זה, הסדנא התחילה לכתוב את עצמה בראש שלי. כל מה שנותר לי עכשיו זה להכין את התכנים באופן מסודר ולהעביר אותם.  המטרה היא לעזור לכל בעלת עסק עצמאי למצוא דרכים לייצר הכנסה פסיבית מהעסק שלה. מאמינה שגם סדנא זו תהפוך למיני קורס דיגיטילי בהמשך.

יש כל כך הרבה אופציות להכנסה פסיבית היום, שנראה לי פשוט בזבוז לא להשתמש בהן. כולנו ובמיוחד בעלי עסקים קטנים יכולים להקים תשתיות למינוף הכנסות פסיביות שיעבדו עבורנו. אולי לא כולם יצאו לפנסיה מזה, אבל עוד קצת כסף שנכנס עם מעט עבודה מצידכם זה תמיד מועיל לא?

עוד כמה פרויקטים בקנה

יש לי עוד הרבה מאוד רעיונות לדברים שאני רוצה להוציא לפועל. לאחר שייגמרו המבחנים של הרשות לניירות ערך חשבתי לעשות מפגשים בסלון לשיחות על כסף. אולי להתחיל לכתוב את הספרים שמתרוצצים אצלי בראש ולקדם אותם. להתחיל לקדם יותר רציני הרצאות שונות כי אני מאוד אוהבת להרצות מול קהל. אולי אפילו לפתוח את האופציה למפגשים אישיים כפי שמבקשים ממני לא מעט. בכל מקרה, יש לי הרבה תכניות לעתיד.

כן אני יודעת, אחרי כל הרשימה הזאת באמת לא נשמע שאני בפנסיה מוקדמת. אבל האמת היא, שלשבת כל היום בבית ללא מעש זה פשוט מעולם לא היה אני. יש לי הרבה מה לתרום ואני רוצה לעזור לאחרים להגיע לביטחון כלכלי ולהפסיק לפחד מכסף. זאת התשוקה העיקרית שלי וממש כיף לי שיש לי את הזכות והיכולת להקדיש את הזמן שלי לנושא זה.

 

לסיכום מעבדות לחירות

אז זה הרושם שלי בתור פורשת צעירה משוק העבודה. אמנם אני נחשבת כעצמאית כרגע וטכנית עדיין עובדת. אבל יש הבדל עצום בין לעבוד כי זה מה שאני באמת רוצה לעשות כרגע לבין לעבוד כי אני חייבת להתפרנס. גם ברמת הלחץ וגם ברמת הרצון והמוטיבציה. אני חושבת שלהגיע למקום הזה של חופש כלכלי וחופש בחירה זה משהו שכולם צריכים ויכולים להגיע אליו. זה נותן מעין שקט ושלווה פנימית שבעיני באמת שווה להתאמץ עבורם. שלא לדבר על כך שיש לי בחירה אמיתית על מה אני רוצה לעשות עם הזמן שלי. זה בעיני החופש הכי גדול שיש.

חג שמח לכולם ובקרוב אצלכם!!!

10 מחשבות על “מעבדות לחירות – מיומנה של פנסיונרית צעירה”

 1. אהבתי את הסיכום.
  מעורר השראה לראות את ההתפתחות שלך (ושל בן זוגך, ככה בין השורות…)
  בהצלחה בהמשך בכל הפרויקטים

 2. 1. תודה רבה על הוסט המעניין והמועיל הזה!
  2. לדעתי כאשר יש ילדים המצב משתנה, כי יש חשיבויות ודחיפויות אחרות. ברור שהכנסה פסיבית זה דבר יותר ממבורך אבל כמו שרשמת זה כמו השקעה לטווח רחוק, שאולי תוכל לפרנס אותך במלואה בעתיד.

  1. תודה רבה חן
   לגבי סעיף 2 מאמינה שאוכל להעיד על כך בקרוב איך זה שונה עם ילדים. ללא ספק היה לי יתרון בכך שהחלטתי לקחת אחריות לפני ילדים ועכשיו הכל רץ לי בקלות מכח האינרציה וקל יותר לקחת את הרווחים של ההשקעות להשקיע אותם מחדש וכן הלאה. אין לי ספק שנגיע למצב שזה יוכל לפרנס גם אותנו וגם את הילדים בהמשך.

 3. פינגבאק: הכנסה פסיבית - כל מה שאתם באמת צריכים לדעת - האופטימית

 4. פינגבאק: 10 אמונות מגבילות על כסף שכדאי להיפטר מהן - האופטימית

 5. פינגבאק: נוודות דיגיטלית ברחבי הגלובוס - האופטימית

 6. פינגבאק: השקעות ערך מניות דיבידנד או מדדים? - האופטימית

 7. פינגבאק: מטרות 2020! - האופטימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן