מטרות האופטימית לשנת 2021

כמדי שנה אני נוהגת להצהיר על המטרות שלי לשנה החדשה ולבחון איך הייתי במטרות שקבעתי לשנה שהייתה. זה מעין הרגל כזה שמלווה אותי כבר שנים והאמת שבשנים האחרונות בהחלט היה לי הספק לא רע. אך ב-2020 קרה איזה אסון גלובלי מעיק ששינה את כל התכניות וגרם לי בהחלט לעשות חישוב מחדש. זו השנה הראשונה שבה לא עמדתי ברוב המטרות שלי. בעיקר כי הן בהחלט השתנו במשך השנה הזו

אני חושבת שאולי מכל השנים זו השנה הכי קשה לסיכום, כי נדמה שממש הכל השתנה והשתבש בה, כולל המציאות היומיומית. אצלי השילוב של מעבר לעצמאות כלכלית, יחד עם הפיכתי לאמא עד למעבר למדינה אחרת לגמרי שינה את כל מה שחשבתי שיהיה בשנה הזו. בכלל השנה הזו, השנה הסופר מאתגרת הזו שגרמה לי לחשוב מחדש על כל מה שהכרתי ולהעריך באמת את מה שיש לי. כמו החוסן הפיננסי שעבדתי קשה להשיג וגרם לכך שהייתי רגועה לגמרי במישור הפיננסי גם בזמן משבר עולמי. גם אני מעריכה מאוד את בן הזוג המקסים שלי והתינוק הנוח שבהחלט עושה את התקופה הזו ליותר מאתגרת אך גם יותר מאושרת.

כמובן שאני גם מעריכה מאוד את החופש שלי, שגרם לי להיות מסוגלת לארוז הכל ופשוט לעבור למדינה אחרת ולהפוך לנוודת דיגיטלית אם המקום שאני נמצאת בו לא התאים לי. והאמת? מה שקורה באמת לא התאים לי. כשברקע דיבורים על עוד סגר אני נושמת לרווחה בידיעה שהייתה לי את הפריבילגיה לקום וללכת. אולי השנה הזאת הייתה פחות על הישגים חדשים אלא יותר על להעריך את מה שיש לי וכבר השגתי

 

עמידה במטרות 2020

 

בית עם גינה ללא משכנתא

האמת שהתכנית הכלכלית הזו בהחלט בפועל. אחת הדרכים שאני חושבת לעשות זאת היא לנצל את הארביטראז' (הבדלי המחירים) בין ההכנסות לבין הוצאות המחיה במדינה אחרת. הוצאות המחיה במקסיקו נמוכות משמעותית מההוצאות שלנו בארץ מה שמאפשר לנו לחסוך ולהשקיע הרבה יותר מדי חודש. התכנון הוא לנסות לחסוך כמה שניתן כרגע לטובת הבית עם הגינה וכמובן לנצל את הזמן שלנו ליהנות מהשפע והכיף שיש למקסיקו להציע. 

 כך שכמו שציפיתי התכנית אכן מתקדמת ותצא לפועל בדרך שלא הייתי יכולה לדמיין באמת לפני שנה. אני כמובן לא באמת אקנה דירה ללא משכנתא. בכל זאת מדובר במינוף מאוד נוח שיאפשר לי לרכוש עוד נכסים ולהגדיל את תזרים ההכנסות. אך המטרה היא להיות מסוגלת לרכוש את הנכס ללא משכנתא. 

 

בין לבין אספר לכם גם שנוספה עוד סיבה לרצון לרכוש נכס ולהפסיק לגור בשכירות (למרות שבהחלט שכירות כדאית יותר כלכלית). הבנו שאנחנו מאוד אוהבים את הרעיון של טיולים ארוכים בעולם של כמה חודשים ולא של כמה ימים / שבוע. התכנון שלי הוא שבחודשי הקיץ כשגם ככה אין ממש מסגרות מדי שנה לטוס לכמה חודשים למקום אחר בעולם. בזמן הזה, לעשות סאבלט לבית שלנו או לעשות החלפת בתים עם משפחה אחרת בעולם. את הדברים הללו בהחלט קשה לעשות כאשר גרים בשכירות וצריך אישור של בעל דירה לכל החלפת דייר. לכן הרעיון של רכישת דירה למגורים בהחלט יצא לפועל. 

 

הרצאות בחברות וארגונים

בנושא זה הייתי נותנת לעצמי ציון של מספיק בקושי. התחלתי להעביר יותר הרצאות בחברות וארגונים ואני עדיין עושה זאת.  הבעיה הייתה כמובן הוירוס המעיק הזה ששיבש לי את כל השעות ולתינוקי את המסגרת. הפך להיות קשה יותר ויותר להעביר הרצאות מול קהל וגם כשהיה מדובר בזום לא ממש יכולתי לקבל את השקט הנדרש כדי להעביר הרצאה רצינית. כך שגם פחות קידמתי את הנושא הזה. כך או כך, עקב הפרשי השעות בין ישראל למקסיקו אני צופה שיהיו קצת פחות מאלה גם השנה. 

מטרות האופטימית לשנת 2021

רק תנו לי לעמוד מול קהל

 

להוציא קורס דיגיטלי חדש

כאן אני בהחלט עמדתי במשימה 😎. שעות על גבי שעות של צילומים אל תוך הלילה תוך כדי ניסיון לא להעיר את הילד בחדר ליד בשיא הבלאגן של הקורונה. אבל זה בהחלט השתלם, קורס הצעד הראשון למיליון – איך להרוויח בשוק ההון יצא לאור השנה וכבר צבר מאות תלמידים מרוצים שניצלו את הטירוף של השנה להרוויח כסף בשוק ההון.

 

להתחיל להשקיע יותר בקבוצת הפייסבוק שלי

אז שנה שעברה פתחתי את קבוצת הפייסבוק משקיעים בדרך לעצמאות כלכלית (אין מצב שלא הצטרפתם עדיין!) ואכן התחלתי להשקיע בה יותר. בעיקר מפרסמת שם לייבים שאני עושה לחברי הקבוצה ודיונים מעניינים. כל הנושא של לעשות מפגשי קבוצה ירד גם הוא לטמיון בשנה המרוחקת חברתית הזו וכנראה גם לא יקרה בעתיד הקרוב כל עוד אני לא חוזרת ארצה. משקיעים בדרך לעצמאות כלכלית

 

בהחלט יש מקום להשקיע יותר ולעשות יותר דברים, אך גם הכנסתי עוד מנהלים לקבוצה וגם אני כמובן משתדלת להפוך את הקבוצה למעניינת יותר עבור המשתמשים שלי. 

 

לסיים את כל המבחנים של הרשות לניירות ערך

גם כאן אני אשתמש בתירוץ הנדוש של זו פאקינג 2020 והכל התחרבש. אני כן אומר שסיימתי את כל המבחנים הבסיסיים שנדרשים לטובת הוצאת רישיון ייעוץ השקעות. חסר לי מבחן אחד אחרון (מקצועית למי שמעוניין) שעליי לעשות. המבחן האחרון שעשיתי בשיא המגיפה היה כל כך קשה כי הוא עבר באמצע ללימודים מרחוק (וזה פאקינג קשה לצפות ב-5 שעות של חומר מרחוק) וגם כי הילד לא היה במסגרת וזה הקשה עליי מאוד להקדיש את הזמן ללימודים.

 

בסוף עברתי את המבחן בהצלחה (למי שלרגע דאג) אבל החלטתי לקחת הפסקה במבחן האחרון כי זה פשוט היה מתיש במיוחד לעבור ככה את המבחן. אני לומדת הרבה יותר טוב במפגשים פרונטליים ורציתי לחכות שאלו יחזרו. בסוף, בכלל טסתי למדינה אחרת אז טוב שלא נרשמתי ללימודים ואשלים אותם מתישהו כשאחזור ואז אחליט להוציא את הרישיון. 

 

מטרות ל-2021

 

האמת שהשנה במיוחד קשה לי להגדיר מטרות לשנה הבאה. לא יודעת, שילוב כזה של חוסר ודאות של מה הולך להיות בעולם ואיפה אני הולכת להיות בעולם. כמובן אני עדיין רוצה להמשיך לקדם את הידע הפיננסי בישראל ורוצה לעזור ליותר ויותר אנשים להגיע למצב של ביטחון כלכלי. מצד שני, אני רוצה גם לנוח קצת יותר ואני רוצה גם לחוות את הלא נודע ולראות מה השנה הזאת צופנת בחובה עבורי. אז אולי השנה אתכנן פחות ואדאג ליהנות יותר. אחרי שנה מעיקה כמו 2020, אני חושבת שזה משהו שנכון לכולנו. 

 

להוציא לאור את קורס מהכנסה אקטיבית לפסיבית

כבר יותר משנה אני עובדת על הקורס הזה. הקורס שירכז את כל הידע שצברתי בעולם ההכנסות הפסיביות ואיך לייצר אותן. זה בהחלט מזכיר לי למה כל כך קשה לי להוציא קורסים לאור. אני כל הזמן רוצה להוסיף עוד ועוד תכנים ולהפוך את הקורס לכמה שיותר אפקטיבי ומעניין עבור הקהל שלי. זה כמובן לוקח זמן וכמובן שבזמן הקורונה הכל התעכב הרבה יותר ממה שהיה צריך. אבל זהו הקורס באמת אוטוטו מוכן ואוכל להתחיל להשיק אותו כראוי.

כסף על הרצפה - הכנסה פסיבית

כסף על הרצפה: הכנסה פסיבית

אגב אם אתם רוצים לקבל עדכון ראשונים מתי הקורס יוצא לאור אני ממש מזמינה אתכם להירשם כאן. בינתיים אני יכולה להגיד לכם שזה הולך להיות הקורס הכי מקיף שהכנתי by far  וגם כזה שאני אעביר בלייב בזום ולא יהיה מוקלט.

  

להוציא את פודקאסט משקיע תקרא לאחותך

 להוציא פודקאסט זה משהו שאני רוצה לעשות כבר הרבה מאוד זמן ודוחה אותו ללא סיבה. אני אוהבת לחשוב על עצמי כמי שמקדמת נשים בעולם הפיננסי וזה בהחלט משהו שאני רוצה לעשות. אבל תכלס? אני לא ממש עושה עם זה יותר מדי. הייתי מעבירה את קורס ההשקעה הראשונה שלי בפורמט של נשים בלבד אבל עקב הקורונה והיותי בחו"ל זה לא משהו שיחזור בזמן הקרוב.

פודקאסט השקעות
מה אומרים על הלוגו שחשבתי עליו לפודקאסט?

אני עוקבת אחרי מספר פודקאסטים פיננסיים אך שמה לב שכמות נשות המקצוע בהן היא די נמוכה. הייתי רוצה להעלות את המודעות לנשים במקצועות הפיננסיים ולהקים פודקאסט בפורמט של ראיונות שפשוט מראיין נשות מקצוע מהתחום הפיננסי. השיחה תהיה מקצועית מאוד וכמובן רלוונטית לכלל האוכלוסייה. אבל חשוב לי מאוד לתת תוכן פיננסי מעשיר שיינתן על ידי נשים. אליזבת מארוול אמרה "If you can see it you can be it" וזה בדיוק מה שאני רוצה לעשות. להעלות את הנראות ואת ההשראה של נשים להתעסק בכל מה שקשור לכסף. כי לצערי נשים הן בסכנה כלכלית גבוהה מאוד והייתי רוצה לעשות את חלקי גם להגביר את הידע הפיננסי באוכלוסייה וגם לעודד נשים להתעסק בנושאים הללו. 

מה גם שתגובות כמו זו שקיבלתי כאן בעקבות לייב שעשיתי בהחלט מעודדות אותי להגדיל את הנוכחות של נשים שמתעסקות בכסף והשקעות ולא מפחדות מזה. כי ברצינות, 2021 כבר. אנחנו באמת שלא אמורות לקבל תגובות הזויות כאלה. 

 

נשים נמצאות בסכנה כלכלית
מה לדעתך הייתי צריכה לענות לו?

 

 

ללמוד ספרדית

וואלה אין מצב שאני הולכת להיות כמה חודשים טובים במקסיקו ולא אלמד את השפה הכיפית הזאת. אני משקיעה מדי יום זמן ללמידה של ספרדית (כפרה על אפליקציית Dualingo) ומשתפרת מיום ליום. כיום, אני מסוגלת לנהל שיחה מאוד בסיסית של משפט שניים עם השכנות המקסימות שלי שמסבירות לי את הטעויות שלי בנחמדות רבה. אך עד סוף השהייה שלי אני בהחלט רוצה להיות בשליטה טובה בשפה ולדעת לנהל שיחה קולחת בספרדית. 

 

להגדיל את ההון העצמי לדירה

אחד הדברים הכיפיים שיש בטיול הזה הוא השילוב של מזג האוויר האביבי הנעים יחד עם עלות מחיה זולה משמעותית מזו בארץ. באמת, אני לא יודעת אם מקסיקו כזו זולה או שישראל כזו יקרה אבל בהחלט אנחנו יכולים להעלות את רמת החיים בפחות כסף. מה שזה אומר שהרצון שלי לרכוש בית מגורים כשנחזור יגדל משמעותית. אמשיך להשקיע את הכסף ולייצר עוד מקורות הכנסה וכך להתקרב יותר למטרה שלי מהשנה הקודמת. 

 

לסיכום 2020

בטח כבר נמאס לכם לקרוא סיכומים של השנה הזו. לא חושבת שמישהו יכחיש שהיה מדובר בשנה מאתגרת במיוחד. לקח לא מעט כדי להישאר אופטימית בתקופה זו. כולי תקווה שהשנה הבאה תביא איתה הרבה יותר צמיחה, רוגע ושלווה ובעיקר הנאה ומפגשים שכל כך חסרים. בשנת 2021 אני רוצה ליהנות יותר, להעריך יותר את הדברים הפשוטים בחיים ובהחלט לנצל את החופש שעמלתי כל כך קשה להשיג. נראה לי שלהפוך את השנה הזו לטובה יותר מקודמתה לא צריכה להיות בעיה גדולה לרובנו ואני מאחלת לכולנו שאכן כך יהיה.

אז מה איתכם?

מה המטרות שלכם לשנה הקרובה?

במה תתמקדו?

איך תהפכו את השנה הזו ליותר טובה?

ואיך תנצלו את הכלים שרכשתם בשנה האחרונה לטובתכם?

 

שתהיה שנה מבורכת ומדהימה לכולנו!

8 מחשבות על “מטרות האופטימית לשנת 2021”

 1. המטרות שלי לשנה הקרובה זה להתחיל קורס תסריטאות על מנת להוציא את היצירות שכתבתי החוצה למסך , כתבתי טלנובלות .

  2. לעשות דרכון פורטוגלי

  3. והמטרה שלי לשנה הקרובה נכון שזה מאוד קלוש אבל עדיין חלום זה חלום וחלומות אפשר להגשים שאזכה בלוטו כתבתי גם סכום מדויק ובעזרת הסכום הזה אשקיע בנדלן ואמסור לעצמי כמה שיותר נכסים (את כל הכסף הזה אשקיע בנכסים) על מנת שתהיה לי באמת חופש בחירה

 2. הרציונלית

  אופטימית, אני ממש גאה בך! אני כבר כשנה שלמה קראתי בשקיקה שלך (רק בזכות קורונה משיעמום יתר בדירה מצאתי את הבלוג שלך!)
  אני מציעה לך שתבדקי אופציות של קניית דירה עם גינה בבולגריה, אם תרצי אקשר אותך לאדם הנכון (לא מקבלת ממנו אחוזים!)
  כי בבולגריה אפשר לקנות במחירים מצחיקים דירות עם בקרקע באיזור פסטורלי, במחירים החל מ20,000שח עד אין גבול, תלוי בשכונה, בכפר או עיר, ובאיזור.

  ומכיוון שבולגריה קרובה לישראל, כך תוכלו לנסוע לישראל לבקר את המשפחה שלכם.
  מקסיקו זולה אבל מאוד רחוקה מישראל, וכרטיסי טיסה יקרים בהשוואה לבולגריה-ישראל, וכמובן אני חושבת על כל שקל גם בקטע של טיסה,
  לדעתי בשנת 2021 תבררי באיזו מדינה את רוצה לקנות את הבית עם גינה שאת חולמת.
  בבולגריה, סרביה, מונטנגרו זה אפשרי במחירים ממש זולים!!

  אגב אפשר להגר בקלות למונטנגו על ידי פתיחת עסק למי שיש לו רק 3000אלף יורו לשנה בחשבון הבנק
  והדירות במונטנגרו החל מ25אלף יורו.

  בהצלחה רבה! ותמשיכי לעדכן, תעשו חיים במקסיקו, אחלה אנשים יש שמה ואין על ספרדית!

  1. איזה כיף לשמוע מהרציונלית 🙂

   האמת? קשה לי לראות את עצמי לא חיה בישראל באופן קבוע. אולי זה ישתנה בעתיד אבל בינתיים יש לי את ההרגשה שאני רוצה לחזור ולכן המטרה היא לקנות דווקא בארץ. במקומות אחרים בעולם זה אפילו לא אתגר מאמינה שאוכל די בקלות לקנות כבר היום.
   מה גם שבולגריה וסרביה נהיות מאוד קרות ואני אוהבת שמש (כן אני יודעת אני ג'ינג'ית זה לא מסתדר) ופחות בעניין של סקי.
   כך או כך שמחה שנהנית מהפוסט 🙂

 3. חיכיתי כבר לעדכון הזה, עוקבת כמה שנים, אוהבת לקחת ממך השראה. אפילו דיברנו בפייסבוק ואמרתי לך שהצלחתי לעשות חתונה ב2019 במינימום כסף, וכן כן יצאתי מרווחת! מאחלת לך לקרוע את העולם ורק בריאות תמיד כי זה הכי חשוב.

 4. המטרות שלי לשנה הקרובה זה להתחיל קורס תסריטאות על מנת להוציא את היצירות שכתבתי החוצה למסך , כתבתי טלנובלות .

  2. לעשות דרכון פורטוגלי

  3. והמטרה שלי לשנה הקרובה נכון שזה מאוד קלוש אבל עדיין חלום זה חלום וחלומות אפשר להגשים שאזכה בלוטו כתבתי גם סכום מדויק ובעזרת הסכום הזה אשקיע בנדלן ואמסור לעצמי כמה שיותר נכסים (את כל הכסף הזה אשקיע בנכסים) על מנת שתהיה לי באמת חופש בחירה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

רוצה להשקיע בשיטת שגר ושכח?

רוצה שהכסף שלך יתחיל לעבוד בשבילך במינימום מאמץ מצידך אבל מקסימום רווח?

רצית תמיד להשקיע בשוק ההון אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן