החזר מס, הכסף שלא ידעתם שחייבים לכם!

החזר מס

החזר מס

לפני כמה שנים, בא אלי קולגה לעבודה ושאל אותי אם עשיתי החזר מס. עניתי לו שמה לי ולדברים האלה? אני שכירה כדי שלא אצטרך להתעסק בנושא מה לי ולהתעסקות עם רואה חשבון ומיסים? אם רק היה לי את השכל להקשיב לו אז היה יכול להיות לי קצת יותר כסף בחשבון הבנק. היום, אחרי שלמדתי והבנתי קצת מה הולך עם הכסף שלי, את טופס ה-106 שאני מקבלת ממקום העבודה (שהוא הטופס העיקרי להחזר מס) אני ישר מתייקת ושומרת עבור החזר המס. מכיוון שחלוקת טפסי 106 מתרחשת סביב תקופת הזמן הזו, החלטתי שזהו זמן מעולה לדבר על הנושא הזה.

 

אז ככה, נכון שבסדרות טלוויזיה אמריקאיות מראים אנשים ממלאים את הדוחות מס שלהם ומתבכיינים על זה? בארה"ב, אנשים משלמים את המיסים שלהם בסוף השנה בעוד שבארץ כל חודש רואים בתלוש המשכורת את השורה המציקה הזו של מס הכנסה. העניין הוא שבגלל שהמס שצריך לשלם הוא שנתי, ולנו גובים את המס מדי חודש, הרבה פעמים יש אי התאמה בין המס שגבו מאיתנו למס שהיינו צריכים לשלם (ובדרך פלא לרוב זה לרעתנו). העניין הוא שמס הכנסה לא ממש מפרסם בריש גלי את מיליארדי השקלים שהוא חייב לתושבי ישראל, צריך לעבור קצת בירוקרטיה כדי להגיע להחזר הנכסף אבל באמת שזה בקטנה וההחזר שווה את זה. תחשבו על זה שתוכלו לעשות אלפי שקלים בשעה שעתיים עבודה, משתלם לא?

 

החזר מס ניתן לעשות עד 6 שנים אחורה ככה שגם אם לא ידעתם על זה עד עכשיו אז ממש לא מאוחר מדי. לא רק שלא מאוחר מדי, ברשות המיסים חייבים להחזיר לכם את הכסף יחד עם ריבית 4% לשנה והצמדה למדד, לא רע בשביל סביבת הריבית של ימינו =). אז אם קרה לכם אחד או יותר מהדברים הבאים ב-6 שנים האחרונות כנראה שמגיע לכם החזר מס:

   • תקופת אבטלה
   • החלפת עבודות ושינוי משכורת
   • שינוי משכורת
   • הוֹרוּת
   • חל"ת (חופשה ללא תשלום)
   • תרומות למוסדות מוכרים
   • מיסים על שוק ההון
   • תואר אקדמאי
   • הארכת חופשת לידה
   • עבודה במספר מקומות במקביל
   • שחרור מצבא
   • לקחתם משכנתא
   • תשלום מזונות
   • עולה חדש

 

אז איך עושים את זה? אפשר ללכת לרואה חשבון, לשלם לו כסף והוא יגיש עבורכם את המסמכים אבל זה סתם יקר בשביל שירות של הגשה ומילוי טפסים עבורכם. כמה יקר? בד"כ תתבקשו לשלם לרואה חשבון 200-300 ש"ח רק על פתיחת תיק ועוד 20%-30% מההחזר שלכם, שבתכלס זה כסף שעבדתם קשה בשבילו, ועד שמקבלים אותו חזרה ממס הכנסה חבל לשלם על זה גם מס הכנסה לרואה החשבון לא?

החזר מס אצל רואה חשבון

לעומת זאת, אני אישית השתמשתי באתר finupp שהיתרון שלו שמדובר במערכת אוטומטית שנותנת לך הערכה מראש (בחינם!) של כמה כסף תוכל לקבל חזרה באמצעות החזר מס ומזהירה אם בטעות יש מצב שאתם חייבים כסף למס הכנסה (נדיר יחסית אבל תכלס שווה לבדוק). היתרון של האתר, מעבר לפשטות שלו, היא שהוא שולח תזכורות במייל מדי פעם שעדיין צריך להוסיף עוד מסמך וגם אומר בדיוק איזה מסמכים צריך לבקש וממי, כך שזה מקשה על המובן מאליו שזה לשכוח ולהתעלם מזה. אחרי שסיימתם למלא שאלון פשוט יש להעלות את כל המסמכים הרלוונטיים ותקבלו הערכה מדוייקת של סכום ההחזר שמגיע לכם.  אחר כך אפשר לשלם סכום סמלי (משמעותית פחות ממה שרואה חשבון ייקח לכם, בזכות האוטומציה שבתהליך) ובעוד קליק או שתיים לאפשר להם להגיש את המסמכים עבורך. מניסיון זה עובד מצויין, הכסף תוך כמה ימים נכנס ישירות לחשבון הבנק שלנו.

 

אחרי שאני ובן זוגי הגשנו את המסמכים קיבלנו סכום נכבד של 5 ספרות ישירות לתוך חשבון הבנק. אמנם הייתי צריכה לעשות טלפונים, לרדוף אחרי מעסיקים ישנים וחשבי שכר שהתחלפו או לשלוח מיילים למקומות עבודה קודמים ולבקש טופס 106 (שכנראה הייתי צריכה להיות מסודרת יותר ולשמור) אבל זה השתלם ובסוף קיבלנו סכום כסף נאה לחשבון הבנק שהגדיל את החיסכון ותיק ההשקעות שלנו.

 

בקיצור, אני ממליצה להיכנס לאתר קודם ולברר מה אתם צריכים (וגם לוודא שאתם לא חייבים שום דבר לרשות המיסים) ואז להגיש את זה באמצעותם ולחסוך את העלויות הגבוהות שרואי חשבון ייגבו מכם על אותו שירות בדיוק. אגב אם תיכנסו דרך הקישור מהאתר שלי ותירשמו, תקבלו גם 10% הנחה על הגשת הדוחות אז זה הזמן לבדוק כמה כסף מגיע לכם בגין 6 השנים האחרונות.

 

אז יאללה למה אתם מחכים? יש לכם הזדמנות לקבל כסף ממס הכנסה לשם שינוי במקום לתרום לו, אל תוותרו על זה! לבדיקה חינם ב- finupp עם 10% הנחה לקוראי האופטימית לחצו כאן.

16 מחשבות על “החזר מס, הכסף שלא ידעתם שחייבים לכם!”

 1. תיקונון קטן: האמריקאים גם משלמים בשוטף. אבל בכל מקרה מחייבים את כולם להגיש דוח למס הכנסה, בעיקר כדי לחשב את המס הסופי שכולל את כל ההכנסות (עבודה, השקעות, עסק וכו). יש שם גם זיכויים גבוהים שניתן לקבל גם אם לא היית חייב שום מס במהלך השנה.

 2. ציטוט : "…הרבה פעמים יש אי תאימויות בין המס שגבו מאיתנו …"(פסקה 2 שורה 4).
  "אי תאימויות" צריך להיות "אי התאמות"(אין צורך בנגזרת שלישית של המילה).
  ציטוט :
  "עבודה במספר מקומות במקביל" – ניסוח נכון.
  "עבדתם במספר עבודות בו זמנית" – חזרה על הקודם, אך ניסוח שגוי לוגית. לא ניתן להיות בו זמנית בשני מקומות או יותר.

  ציטוט : "…סכום נכבד של 5 ספרות…" סכום של חמש ספרות הוא מ- 10,000 שח ועד 99,999 שח. עדיף לא לכתוב את מספר הספרות, כי אין זה מעניינו של הקורא כמה כסף את מרוויחה.

  1. היא בחרה להעביר מסר מסוים ולשתף בדברים שלפי דעתה נראים נכונים ומועילים, למה לחפש בכוח בין השורות דברים שלא נראים לך טוב? קשה לפרגן? אהבת תקרא לא אהבת חפש בלוג אחר… קטנוניות לשמה

  2. עדיף למי???

   אחת הבסיבות שאנשים נשארים במצב פיננסי לא משהו זה כי הם מפחדים לחלוק את הנתונים הפיננסיים שלהם עם אחרים. יש מעין טאבו על העניין.

   אני חושף את נתוני השכר שלי והחיסכון שלי עם כל מי שמוכן לשמוע (ויש).

  3. האופטימית

   שמואל נראה לי שאתה נותן אחלה פייט לאבשלום קור, אעדכן זאת =)
   למרות שתכלס, אחותי הייתה עובדת בעבודת שמירה בלילה, תוך כדי הייתה פותחת מחשב ובונה אתרי אינטרנט, אז זה כן אפשרי לעבוד ולהרוויח כסף בו זמנית משתי עבודות.

   לא כתבתי את המספר המדוייק, כתבתי 5 ספרות מהסיבה שזה הפתיע גם אותי שאחרי שעה שעתיים עבודה במצטבר נכנס לחשבון הבנק שלנו סכום של 5 ספרות כהחזר מס, אמנם זה אכן היה החזר של 6 שנים אחורה, אבל עדיין לא רע. זה נועד לתת מוטיבציה ולעודד את הקוראים להתגבר על הפיננסופוביה ולעשות את החזר המס בעצמם. מי לא היה רוצה לראות סכום של 5 ספרות נכנס לו לתוך החשבון שלו ועוד מגוף מעיק כמו ממס הכנסה? אני רוצה לעודד את הקוראים לעשייה כי זה כסף שלהם שיושב על הרצפה וחבל, ואם מישהו מקנא שקיבלתי החזר של 5 ספרות המטרה שלי בכל הפוסט הזה היא להראות לו שגם הוא יכול וזה אפילו די פשוט!

   1. חשוב אולי לציין שהחזר של 5 ספרות זה חד פעמי, רק בשנה הראשונה בה עושים סדר בפיננסים ומבקשים החזרים על כל השנים (וגם אז זה לא מובטח, אם פשוט היית עובד שכיר רגיל בלי אחד מהדברים ברשימה שפירסמת).

    לאחר ההחזר הראשוני, אז כל החזר בשנים הבאות יסתכם בכמה מאות שקלים (אם בכלל). עדיין שווה, אבל כדאי שאנשים לא יפתחו ציפיות שכל שנה זה ככה.

   2. אופטימית יקרה!
    א. כאשר אמרו "עשה לך רב" אכן בחרתי בדר' אבשלום קור להיות לי לרבי ומורי. אני משתדל מאוד לכתוב נכון ולנסח נכון.

    ב. לעניין "5 ספרות", אני עדיין חושב שדי לכתוב שקיבלת החזר ואין צורך לפרט את ההחזר. הרי את לא מתכוונת לעשות רושם בשכר הגבוה שלך. מס הוא פונקציה של הכנסות.

    ג. כוונת הפוסט מעולה, מומלץ לכל אחד להגיש דוחות למס הכנסה ולקבל החזרים. אישית אני מגיש דוחות מזה 35 שנה.
    אני מקווה שיעבור תיקון דיווח חובה לכל אזרח לחוק מס הכנסה. עם המחשוב הקיים הדבר אפשרי בהחלט.

    ד. אחותך דוגמא רעה. ראשית צריך לקרוא לה לסדר. כי זאת עבירת משמעת במקום עבודה. שנית זאת בעיית מוסר. לא הייתי קונה ממנה אתרים משומשים.

    ה. ציטוט : "…אחותי הייתה עובדת בעבודת שמירה בלילה.." אם התכוונת בעבר אז צריך להיות "..אחותי עבדה..".

    ו. הכל ברוח טובה.

 3. תודה על ההפניה finupp.
  יצרתי קשר ראשוני איתם דרך "צור קשר", שאלתי מספר שאלות וענו לי במייל תוך מספר שעות.
  לאחר מכן העליתי טפסים לנסיון לשנה אחת מתוך 6, קיבלתי אישור במייל.
  זה היה לפני כשבוע וחצי ומאז לא שמעתי ממהם למרות ששלחתי להם תזכורת.
  חיפשתי ולא מצאתי מספר טלפון, האם יש לך טלפון לשרות הלקוחות שלה?
  תודה.

 4. פינגבאק: השלמת הכנסה - 73 דרכים לייצר הכנסה נוספת - האופטימית

 5. פינגבאק: איך לשלם פחות מס בהשקעות - האופטימית

 6. פינגבאק: התמדה במטרה - הטריק הקטן שיעזור לכם להתמיד - האופטימית

 7. פינגבאק: צ'ק ליסט פיננסי ליולדת הטריה - האופטימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן