מטרות 2023

יש הרגלים שקשה ואפילו לא כדאי להרוס. לכתוב את המטרות שלי כל שנה בבלוג הזה הפך להיות הרגל מדהים שמפתיע אותי כל שנה מחדש לראות כמה יעדים שנראו בתחילת השנה כל כך רחוקים כבר בעצם הוגשמו והפכו להיות מציאות. וכן אני יודעת שכבר מרץ ולרוב אני מוציאה את המטרות בינואר. אבל מכיוון שנולד לי תינוק קסום בינואר, זה קצת העסיק אותי והקשה עליי לכתוב את המטרות השנתיות כמו בכל שנה.

אם אני צריכה לסכם את שנת 2022, הייתי מסכמת אותה כשנה של מנוחה ובנייה מחדש. ממש הרגשתי שבניתי את עצמי מחדש אבל אז גם נחתי לא מעט. מכיוון שרוב שנת 2022 הייתי בהיריון שגזל ממני אנרגיות רבות לצד הרצון לחיות העשייה שלי ירדה משמעותית, אבל עדיין הצלחתי להתקדם עם הדברים שחשובים לי. אז בואו נראה כמה באמת הצלחתי.

עמידה במטרות 2022

 

לסיים לכתוב חלק נכבד מהספר שלי

אז כאן אני ממש ממש מתרגשת לספר שסיימתי לכתוב את הספר "סבתא בישלה ירושה"!!!!

נכון להיום הספר עוד זקוק לעריכה ספרותית, הגהה וכל מיני הכנות נוספות לפני שהוא יוצא לאור אבל הכתיבה העיקרית היא כבר מאחורי ואם יורשה לי הספר הוא לא פחות ממופלא. הספר מתאר את הסיפור של אדל, בחורה צעירה שיום אחד סבתא שלה הנחיתה עליה אתגר : "קחי 100,000 ש"ח ותשקיעי אותם. אם תוך 5 שנים יש לך מיליון ש"ח אני קונה לך דירה. "

האם היא תצליח? איך מישהי שמפחדת משיחה עם הבנקאי אמורה ללמוד להשקיע את הכסף שלה? אז זהו שתצטרכו לקרוא את הספר כדי לגלות אבל מבטיחה שהסוף אופטימי 😆

לקנות בית למגורים

המשימה הזו הוכיחה את עצמה כקשה הרבה יותר ממה שציפיתי. שוק הנדל"ן בישראל בשנת 2022 איבד כיוון לחלוטין. אבל בסוף לאחר הרבה אכזבות והרבה זמן והתעסקות מצאנו דירה שהיא מהווה גם השקעה מעולה וגם בית בדיוק כמו שרצינו לגור בו ולגדל בו את הילדים.

החלום שלי הוא לגור בישראל אבל כן לקחת הרבה טיולים ארוכים של מספר חודשים יחד עם הילדים. הבית הזה יאפשר לנו לטייל בעולם הרבה יותר בקלות בעתיד. נוכל לטוס לחופשות ארוכות לטייל ולסבלט את הדירה בינתיים ואז לחזור לבית בדיוק כמו שהשארנו, לתת לילדים את היכולת לפגוש את אותם החברים ואותם המסגרות ולחסוך מעצמנו את הטירוף של למצוא כל פעם בית מחדש אחרי שחוזרים מטיול ארוך. בקיצור, זה לקח הרבה יותר זמן ומאמץ ממה שתכננתי אבל בהחלט עמדתי ביעד הזה.

להרצות בחברות וארגונים

שנה שעברה חזרתי לארץ אחרי תקופה ארוכה במקסיקו ורציתי לעמוד שוב מול קהל. אחד הדברים הכי כיפיים זה שמאז שחזרתי אני מקבלת עוד ועוד בקשות להעביר הרצאות וקורסים בדיוק כפי שרציתי.

מרגשת במיוחד הייתה הרצאה שהעברתי בחברה שאיתה הייתי עובדת בתקופת ההייטק שלי. יצא לי לפגוש אנשים שעבדתי איתם בעבר אבל במקום לשבת בקהל ולהשתעמם מעוד הרצאה טכנולוגית אני הייתי על הבמה עם אנרגיות שיא. הפידבקים שקיבלתי היו מטורפים לא האמינו שאני אותה אחת שהם הכירו פעם. זאת הייתה סגירת מעגל מרגשת במיוחד עבורי וחיזוק למחשבה שזה בדיוק מה שאני רוצה לעשות בחיי. לעמוד על במות לתת השראה וידע שיעזרו לאנשים לשפר את חייהם.

להתמיד עם הלימודי ספרדית

במקסיקו התחלתי ללמוד ספרדית כי זה היה מאוד פרקטי. אבל הכי קל היה לחזור לארץ ולהפסיק את הלימודים כי למה צריך ספרדית עכשיו? אבל גאה ממש לציין שהמשכתי להתמיד! כמעט כל יום אני מקדישה כמה דקות להגדלת כישורי השפה שלי. מי יודע כאשר נעבור לגור בספרד או נחזור לטייל בדרום אמריקה כמה זה יהיה מועיל.

לסיים סוף סוף את המבחנים של הרשות לניירות ערך

אז גם כאן גאה מאוד לספר שעמדתי ביעד בהצלחה אם כי בסוף תהיתי למה עשיתי את זה בכלל. הלימודים הללו היו מאוד אינטנסיביים וכבדים ודרשו הרבה לימודים. מה שהכי מצחיק, זה שעכשיו אחרי שעברתי את כל המבחנים בהצלחה אני פשוט לא רואה איך ולמה אני עושה סטאז' כדי שתהיה לי תעודה רשמית. גם ככה אני כבר לא באמת בטוחה שאני זקוקה לתעודה רשמית אבל היי אם מישהו שואל עברתי בניסיון ראשון את כל הבחינות של הרשות לניירות ערך. זה גם משהו 😎

 

המטרות שלי לשנת 2023 הן….

 

להוציא לאור את הספר סבתא בישלה ירושה

זהו לא אכפת לי השנה הספר הזה יוצא לאור. סיימתי את הכתיבה צריך לעשות עוד לא מעט עבודה עד שהספר יהיה מוכן להדפסה ומכירה אבל אני כל כך מרוצה מהספר הזה שלפעמים אני קוראת בו ולא מאמינה שזה אני כתבתי. אני ממש מתרגשת שזה הולך לקרות השנה ואין סיכוי שאני מפספסת את זה.

להתחיל תהליכי ליווי ארוכי טווח

אני אגלה לכם סוד קטן, יש לי בעיה עם מחוייבות. עד כה נפגשתי עם אנשים פגישות חד פעמיות ממוקדות לתכנון פיננסי לאנשים. ניסיתי לתת כמה שיותר ערך ולעשות לאנשים כמה שיותר סדר בפגישות הללו שיפיקו מהן את המקסימום אבל הבקשות לתהליכי ליווי המשיכו להגיע. אז אני בונה מסגרת לתהליך שיהיה ארוך יותר ויאפשר לעשות סדר הוליסטי בהתנהלות השוטפת, בפנסיה וביטוחים השקעות קיימות ובניית תכנית שמתאימה ספיציפית עבור המשתתפים. בקיצור, זה מה שהייתי רוצה להציע, אני רק צריכה לבנות את התהליך שיהיה נכון ומתאים יותר.

לחזור להתאמן

יש כל כך הרבה תירוצים למה לא לעשות ספורט באופן קבוע. איכשהו אף פעם אין זמן וזה נדחק לפינה. אבל קשה לי להתעלם מהעובדה שלעשות ספורט באופן קבוע פשוט עשה לי טוב. היה לי עד עכשיו את התירוץ המעולה של ההריון אבל עכשיו יש לי את הדחיפה של לחזור לעצמי אחרי הלידה שתעודד אותי לחזור לאימונים באופן קבוע. אז בתקווה שפעם הבאה שנתראה כבר אפשר יהיה לראות תוצאות.

למצוא יותר איזון

המטרה הזו קצת פחות מדידה מבדרך כלל אבל אני עוד לא הגדרתי אותה לעצמי עד הסוף. יש לי נטייה להיכנס הרבה לחוסר איזון בתקופות. אני יכולה תקופה ארוכה מאוד להיות בהתלהבות על פרויקט חדש ולעבוד בעיקר על העסק ותכני האופטימית ואז להתעלם מדברים אחרים לא לצאת מהבית ולא לעשות שום דבר כיפי. בשלב כלשהו זה מתיש אותי ואני הולכת לקיצון השני של רק להיפגש עם חברים ולהיות עם משפחה ולעשות דברים כיפיים אבל לא לקדם את האופטימית.

אז השנה הייתי רוצה לעבוד על איזון ותכנון מראש. לתכנן יותר הפוגות יותר כיף ויותר הנאה בשגרה שלי. אני רוצה להכניס יותר ליומן אירועים כיפיים לצד מפגשי עבודה ולמצוא את כמות השעות שבאמת נוח לי לעבוד בה ובשאר הזמן ליהנות ולבלות.

 

וזהו אלו הדברים שהייתי רוצה להגשים השנה

מה איתך?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן