בחן את עצמך – מהי האינטיליגנציה הפיננסית שלך?

בחן את עצמך

כשהייתי ילדה הייתי מנויה למעריב לנוער. תמיד אהבתי למלא את המוסף של בחן את עצמך ולגלות הרבה דברים לגמרי לא רלוונטיים לגבי החיים שלי.

היום אני מזמינה אותך לבחון תחום שהוא אשכרה רלוונטי לחיים של כולנו. ידע פיננסי.

כמה ידע פיננסי יש לך? מה רמת הידע שלך במושגים פיננסיים? האם יש לך נטייה לברוח כשמתחילים לדבר על ריביות או שדווקא יש לך נטייה להוביל את הדיון? האם אתם עוקבים ובאמת לומדים משהו מלקרוא את התכנים באתר הזה או שסתם מרפרפים כאן? הגיע הזמן לדעת!

מוזמנים לקחת חלק בשאלון ולשתף את התוצאות בתגובות!

 

מתי כדאי להתחיל לחסוך לפנסיה?

Correct! Wrong!

מה זה קרן חירום?

Correct! Wrong!

כמה כסף צריך שיהיה בקרן החירום שלך?

Correct! Wrong!

אם מישהו נמצא במינוס, מה כדאי לו לעשות?

Correct! Wrong!

בשוק ההון, אג"ח נחשב להשקעה סולידית ומניות נחשבות לסיכון גבוה

Correct! Wrong!

איפה הכי משתלם להשקיע מבחינת מיסוי?

Correct! Wrong!

למי שרק מתחיל להשקיע בשוק ההון כדאי

Correct! Wrong!

למה כדאי להתחיל להשקיע כמה שיותר מוקדם?

Correct! Wrong!

מתי בחודש כדאי לשים כסף בצד?

Correct! Wrong!

אם קיבלת העלאה של 5% אבל האינפלציה עלתה ב-6% מה מצבך ביחס לשנה שעברה?

Correct! Wrong!

איך אפשר להשיג כסף להוצאות גדולות שרוצים בעתיד?

Correct! Wrong!

מהי ריבית הפריים?

Correct! Wrong!

מה הקשר בין מדד המחירים לצרכן ואינפלציה?

Correct! Wrong!

בחן את עצמך - מהי האינטיליגנציה הפיננסית שלך?
לא משהו, כדאי להשקיע יותר בידע פיננסי

ידע פיננסי הינו כישור חשוב מאוד לחיים. נראה שזה לא בדיוק התחום החזק שלך. לא נורא. זה גם לא מפתיע, בישראל רמת הידע הפיננסי היא נמוכה מאוד אבל חשוב לזכור שאת הכל אפשר ללמוד תיכנסו לארכיון של האתר ותתחילו לקרוא את הכל מההתחלה ועד הסוף. אין מה לעשות, רק ככה תלמדו 🙂
טוב, אבל יש לך עוד מה ללמוד

נראה שיש לך לא מעט ידע כסף זה לא משהו שזר לך ויש לך הבנה בסיסית בנושא הבנה בתחום הפיננסי היא חשובה להרבה מאוד תחומים בחיים שלנו לכן כדאי מאוד להשקיע בידע קצת יותר וללמוד את הנושא תוכלו למצוא בארכיון הבלוג את התשובות לכל השאלות שפספתם וללמוד עוד הרבה
מרשים מאוד! כל הכבוד!

כל הכבוד! כסף, התנהלות פיננסית ומונחים של כסף הם לא זרים לך בכלל למען האמת, נראה שיש לך התמחות לא קטנה בנושא אז אם יש לך כל כך הרבה ידע פיננסי רוצה לכתוב פוסט אורח ? 🙂

Share your Results:

 

 

 

 

37 מחשבות על “בחן את עצמך – מהי האינטיליגנציה הפיננסית שלך?”

 1. בדקי את הסקריפט של התשובה לשאלה "מהי ריבית הפריים"ץ אף תשובה לא מסומנת כנכונה אפילו סימון התשובה הנכונה "ריבית בנק ישראל + 1.5%.

  כמוכן, התשובה הנכונה שאלה "אם קיבלת העלאה של 5% אבל האינפלציה עלתה ב-6% מה מצבך?" אינה "המצב שלי גרוע יותר ממה שהיה לפני ההעלאה" אלא המצב שלי טוב יותר ממה שהיה לפני ההעלאה" וזאת מהטעם שלפני ההעלאה ערך הכסף שלי ירד ב-6%. לאחר ההעלאה, ערך הכסף שלי עדין לא חזר לערכו המלא אך הוא השתפר לעומת המצב הקודם ב-5% וכמעט סגר את פער האינפלציה. או שיש לנסח את השאלה והתשובות אליה אחרת.

  1. אכן תיקנתי את השאלה על הפריים

   לגבי הנושא של ההעלאה, המצב שלי גרוע יותר טכנית כי אמנם אני מרוויחה יותר אבל האינפלציה שוחקת לי את כל ההעלאה ואפילו יותר ממנה. כך שמבחינת כח הקניה של הכסף, יש לי פחות.

   1. זה לא בהכרח נכון, תלוי אילו מרכיבים השפיעו על האינפלציה. לדוגמא אם 100% מההשפעה נגרם ממרכיב הדיור ולי יש דירה אז המצב שלי השתפר.

    1. זה נכון, אבל זה לא מצב סביר שהדבר היחיד שהמחיר שלו ישתנה זה דיור וכל שאר המחירים יהיו סטטיים, אתה מתאר פה מצב די קיצוני. מדד המחירים לצרכן שקובע את האינפלציה מורכב מאלפי תמחורים שונים

 2. You got 11 out of 13
  מרשים מאוד! כל הכבוד!
  כל הכבוד! כסף, התנהלות פיננסית ומונחים של כסף הם לא זרים לך בכלל למען האמת, נראה שיש לך התמחות לא קטנה בנושא אז אם יש לך כל כך הרבה ידע פיננסי רוצה לכתוב פוסט אורח ?

  יכול לכתוב על מסע האישי שלי והשינוי לצריכה נכונה ,לחסוך הרבה ולעשות חיים

 3. טוב אני די בטוח שריבית הפריים זה ריבית בנק ישראל + 1.5% למרות שהשאלון אמר לי שאני טועה בשאלה הזו.

  שאלון קצת מצחיק.

 4. גם אני 11 מ13!
  שאלון נחמד.

  רק הפזיזות… או, הפזיזות… עלתה לי בשאלה אחת 🙁

  אם באמת את פתוחה לפוסט אורח אז נוכל להיות בקשר "אי-מיילי" 🙂

  הכדור בידיים שלך כרגע, אופטימית.

 5. היי,
  יש לי שתי השגות (ביחס לטעויות שנתת לי):

  1. ביחס לשאלה "למה כדאי להתחיל להשקיע כמה שיותר מוקדם?"
  תשובתך, שטוענת שאחרת נבזבז את הכסף על שטויות, נכונה אולי לחלק מהאנשים, אך אינה נכונה לגבי, לפיכך איני יכול לקבל את התשובה ש-כל התשובות נכונות.

  2. ביחס לשאלה אם קיבלתי העלאה של 5% אבל האינפלציה עלתה ב6% מה מצבי ביחס לשנה שעברה:
  התשובה "המצב שלי גרוע יותר ממה שהיה לפני ההעלאה" יהיה נכון אך ורק אם האינפלציה הייתה תלוייה בהעלאה שלי, אך אין זה המצב. האינפלציה היא גורם בילתי תלוי, ולכן תמיד יהיה מצבי טוב יותר לאחר ההעלאה מאשר לפניה. אם התכוונת (וכנראה שכך) למצבי שמלפני שנה, אזי תשובה ראשונה אכן תהיה נכונה.
  זהו.
  נראה לי שכל שכתבתי קשור יותר ללוגיקה ולא לכלכלה, אבל גם זה חשוב ..

  איל

  1. היי אייל,

   תודה על ההשגות

   1. השאלון לא שאל למה אייל צריך להתחיל להשקיע כמה שיותר מוקדם אלא באופן כללי למה כדאי. באופן כללי לאוכלוסייה התשובה הזו נכונה

   2. האינפלציה היא גורם בלתי תלוי, אך הרעיון ברור, תוספת כסף לא בהכרח עוזרת אם האינפלציה נשחקת. זאת הייתה הפואנטה של השאלה

 6. בחן את עצמך – מהי האינטיליגנציה הפיננסית שלך?
  You got 11 out of 13
  מרשים מאוד! כל הכבוד!

  כל הכבוד! כסף, התנהלות פיננסית ומונחים של כסף הם לא זרים לך בכלל למען האמת, נראה שיש לך התמחות לא קטנה בנושא אז אם יש לך כל כך הרבה ידע פיננסי רוצה לכתוב פוסט אורח ?

  בשמחה במידה ותהיי מעוניינת האופטימית אשמח לכתוב פוסט, בתור אחד שעובד בבית השקעות ועוסק ישירות בתחום הפנסיה אוכל לתת מספר טיפים, או אם זה בהשקעות בקופות גמל להשקעה ותוכניות חיסכון שאני מושקע, או אם זה בהלוואת עמיתים(בחברת בלנדר כפי שהמלצת באחד מהפוסטיח שלך), או אם אפילו בתחום שממש שהתחברתי אליו שהוא בקרנות נדלן שנפגשנו בכנס של אינבו ביום 2.2.18 (לא יודע אם את זוכרת אותי) ומאז עברו 3 חודשים בלבד ואני מושקע ב5 קרנות נדלן ב5 חברות שונות מאז שלמדתי את התחום… אז בכיף…מה תרצי ואם זה יהיה רלוונטי אז הכי בכיף שבעולם 🙂

 7. אלה אוליאל

  You got 13 out of 13
  מרשים מאוד! כל הכבוד!

  כל הכבוד! כסף, התנהלות פיננסית ומונחים של כסף הם לא זרים לך בכלל למען האמת, נראה שיש לך התמחות לא קטנה בנושא אז אם יש לך כל כך הרבה ידע פיננסי רוצה לכתוב פוסט אורח ?

  האמת שממש אשמח.

  1. היי אלה

   כל הכבוד 🙂
   בהחלט מרשים
   מוזמנת לשלוח מייל עם הצעות לפוסט אורח לכתובת haoptimit ב-gmail.com
   אשמח לשמוע מה תרצי לתרום 🙂

 8. לתשומת ליבך – נראה שיש בעיה בשאלון. קודם כל, בוודאות עניתי על לפחות חלק מהשאלות נכון (לפי התגובות שאחרים כתבו פה), ויותר מכך – לדעתי עניתי נכון על רובו (אם תרצי אני אפרט לך את התשובות שלי), אך היה רשום לי 0 מתוך 13. דבר נוסף, נראה כאילו היו אמורות להיות תמונות בשאלון אך מופיעים רק ריבועים לבנים ריקים.

 9. פינגבאק: חוסן פיננסי - כמה אתם מוכנים למשבר? - האופטימית

 10. פינגבאק: סוד הכסף של גיל אורלי- ללמוד ממי שכבר עשה את זה - האופטימית

 11. השאלה על האג״ח מול מניות בעייתית. יש אג״ח שמרני ויש אג״ח מסוכן. יש מניות שמרניות ויש מניות בסיכון גבוה. זה מאד פשטני לעשות כן/לא בשאלה כזאת.

 12. אין לי שום התמחות בעניין ואני בקושי מבינה בנושא ובכל זאת יצא לי שכל התשובות נכונות ,זה פשוט שאלות הגיון לא צריך להיות מבין או חכם גדול להצליח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

שמעת על כך שאפשר בעזרת מדדים להשקיע בקלות ולעשות "שגר ושכח"?

רצית לפתוח תיק השקעות אבל לא ידעת בדיוק מה לעשות ומה לקנות ולא היה לך עם מי להתייעץ?

זאת בדיוק הסדנא עבורך! מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנא שבה נבנה ביחד ונמצא את התיק השקעות המותאם במיוחד עבורך. 

דילוג לתוכן