פשוט ליהנות מהכסף =)

לקבלת המצגת מהכנס "פורצים מהמטריקס" אליכם למייל

נעים מאוד שמי אורה אריאל, מייסדת בלוג ההשקעות 'האופטימית', ובשנים האחרונות לימדתי עשרות אלפי ישראלים איך לצאת לעצמאות כלכלית, ולהיות חופשיים ליצור לעצמם את החיים שהם רוצים.

עם הזמן הבנתי שיש בעיה שחוזרת על עצמה אצל 99% מהאנשים: רוב האנשים מוצאים את עצמם בגיל 30 בעבודה שהם שונאים, שלא מכניסה להם מספיק כסף כדי להישאר עם רווח בכיס, ואז הם מגיעים לגיל הפנסיה ומגלים שמה שהם הספיקו לחסוך לא מאפשר להם לחיות בצורה מכובדת וראויה.

אולי אתם עדיין לא בגיל 30 והפחד לא ממש מורגש כרגע, אבל הנתון המצער הזה מדבר על 90% מהאוכלוסיה. כלומר, שרוב הסיכויים שאם לא תפעלו אחרת היום, סביר להניח שגם אתם תגיעו לשם... חלקכם אולי רואים מסביב אנשים שכבר התחילו להשקיע ומרוויחים כסף, ואתם מרגישים מחוץ למעגל. לחלקכם יש אולי תחושה של פיספוס, אולי עדיין לא מצאתם את הקריירה שאתם אוהבים, אולי אתם מרגישים שלא משנה כמה אתם מנסים - כלום לא מצליח, כאילו שכולם מסביב מסודרים וכבר מצאו את הדרך שלהם, ורק אתם נשארתם מאחור...

בגיל 25 נחשפתי לראשונה לאפשרות של להשקיע בשוק ההון.

בהתחלה צחקתי כי מה לי ולבורסה? הייתי בטוחה שזה הימורים ושזה ממש לא בשבילי כל העולם המסובך הזה... לאט לאט, התחלתי להבין שאם עובדים על פי אסטרטגיה מובנת וברורה, אפשר להצליח בהחלט ושזה אפילו לא מסובך כמו שחשבתי. 
ואז בגיל 31, לאחר כמעט 6 שנים של השקעות, בדיוק כשנכנסתי להריון, פוטרתי מהעבודה שלי.  והאמת? שזה ממש לא הפריע לי כי כבר היו לי הכנסות מהשקעות שכיסו בכיף את ההוצאות שלי.

החלטתי לצאת לפנסיה מוקדמת
ומאז אני חיה ממשכורת גבוהה שאני אפילו לא צריכה לעבוד בשבילה

כל עבודה שאני עושה היום זה פשוט בונוס, 
ואני עושה רק דברים שאני נהנית מהם 

כמו להרצות מול קהל וללמד אנשים איך לצאת לעצמאות כלכלית דרך הבלוג שלי "האופטימית" והפודקאסט "משקיע תקרא לאחותך".

ראיונות בתקשורת

הצטרפו לקהילת הווטסאפ לקבלת עדכונים והטבות שוות
והיכנסו לפודקאסט עבור עוד תכנים פיננסיים בחינם!

Scroll to Top
דילוג לתוכן