סוד הכסף של גיל אורלי- ללמוד ממי שכבר עשה את זה

סוד הכסף

לפני כמה חודשים במסגרת שיטוטי ברחבי האינטרנט הגעתי ממש במקרה לסרטון על קורס סוד הכסף.  הסרטון היה מלא בהבטחות של דברים שבדיוק חיפשתי, איך לצאת לחופש כלכלי, איך לשנות חשיבה לגבי כסף, איך לצבור נכסים רבים ולהצטרף לקבוצה של אנשים עם מטרות זהות.
למה נרשמתי לסוד הכסף של גיל אורלי?

אחת הבעיות הגדולות שיש לי בתהליך של יציאה לעצמאות כלכלית היא ההרגשה שאני עושה את הכל לבד, הבן זוג תמך אבל לא ממש הביע עניין, החברים שינו נושא כל פעם שהתחלתי לדבר על כסף והמשפחה אמרה שהשקעות זה להמר וזה מסוכן. אני יצור חברתי וככזה השתוקקתי למצוא עוד אנשים שחולקים את המטרות שלי וירצו לנהל דיונים בנושא הזה.

זאת הייתה תקופה עמוסה מאוד מבחינתי ובדיוק התחלתי התנדבות בארגון המדהים של פעמונים והתלבטתי מאוד. בסוף החלטתי ללכת על זה ונרשמתי. אחד הדברים שקנו אותי מאוד בקורס זה השיתוף של בני הזוג, כך שניתן ששני בני הזוג יהיו שותפים מלאים בתהליך. בדיעבד זאת הייתה בהחלט ההחלטה הנכונה.

סוד הכסף

רציתי חברים לדרך לעצמאות הכלכלית

מבנה קורס סוד הכסף של גיל אורלי

אז מה יש בקורס סוד הכסף? הקורס מחולק לשני חלקים. החלק הראשון מתמקד בחשיבה על כסף, בגישה שלנו לכסף ובכלל בכל הצד המנטלי של הנושא. אם בספר אבא עשיר אבא עני, קיואסקי טוען שהורים עשירים פשוט מלמדים את הילדים שלהם דברים אחרים לגבי כסף, אז החלק הראשון של הקורס זה בעצם ההשלמה לכל מי שלא היה לו אבא עשיר שילמד אותו על כסף.

הסרטונים של הקורס מלווים בהסברים ומיצגים שמבהירים נושאים כמו למה היום זה הרבה יותר מסוכן לטמון את הראש בחול ולא להשקיע או מה הטעויות של רוב האנשים בנושאים פיננסיים ואיזה הרגלים יש לאנשים עשירים שאנחנו בכלל לא חשבנו עליהם.

ההדרכות יוצאות פעם בשבוע ומצאתי את עצמי מחכה בקוצר רוח לרגע שתצא ההדרכה הבאה. הקורס היה מלא בסימולציות והערכות שווי נקי, שבתור חובבת אקסל התחברתי אליהם מאוד. למרות שאני מקפידה לנהל הוצאות והכנסות באופן מסודר ויש לי את האקסלים שלי, הופתעתי לגלות דברים חדשים כאשר הזנתי את הנתונים באקסלים של הקורס.

החלק השני של הקורס עוסק בלחשוף את משתתפי הקורס לכמה שיותר סוגי השקעות ונכסים ולהגשים את המטרות שהוצבו בחלק הראשון של הקורס. בשלב זה נכנסים מומחים לתחומים רבים החל מ-ebay עד לפרוייקטי נדל"ן בארה"ב שמסבירים על היתרונות והחסרונות של ההשקעות. אם אתם מצפים לקורס שילמד אתכם איך להשקיע בתחום מסויים זה לא זה. כל אחד מהמומחים סיפק הטבות והדרכות למשתתפי הקורס וקורסי המשך, אך הקורס יותר התמקד בלחשוף לכמה שיותר השקעות כדי שנוכל להחליט מה מתאים לנו.

גיל אורלי
בקורס לומדים חשיבה על כסף ונחשפים לסוגים רבים של השקעות והכנסות נוספות

מה קורס סוד הכסף של גיל אורלי נתן לי:

ידע בהשקעות

בקורס סוד הכסף דובר על התנהלות כלכלית ועל השקעות. מעבר למושגי רקע והגדרות קריטיות, הקורס נתן שפע של מידע למשקיעים מתחילים. התחומים היו החל מנדל"ן ושוק ההון ועד טיפים לפנסיה וביטוח. כל סודות הכסף של המקצוענים בקיצור, כלולים בתוך הקורס.

הרגלים חדשים

קורס סוד הכסף של גיל אורלי גרם לי לפתח הרגלים שללא ספק נתנו לי פוש גדול מאוד. מעכשיו אני פותחת כל בוקר במדיטציה ואז כותבת לעצמי, מגדירה לעצמי מטרות לאותו היום מבצעת אותן ואז מתחילה את היום שלי.

חשיפה לסוגי השקעות חדשים

יש דברים שלא חשבתי עליהם לפני קורס סוד הכסף, תחומים שלמים של השקעות שנפתחו בפני שלא חשבתי עליהם לפני כן. יש כל כך הרבה דרכים להגדיל הכנסה ולייצר הכנסה פסיבית בימינו, פשוט צריך לבחור ולהתמקד בהן.

מוטיבציה ותמיכה

 קורס סוד הכסף נתן לי בוסט מוטיבציה אדיר להגיע לחופש כלכלי. בנוסף לכך הקורס כולל קבוצת דיון בפייסבוק ובהמשך גם בווטסאפ וגם קיבלתי מענה ישירות מהמדריך כשהיו לי שאלות אישיות. בקיצור הרבה תמיכה בתהליך שהוא לא פשוט. היחס האנושי בעיני עשה את כל ההבדל מקורס דיגיטלי רגיל.

הכנסת בן הזוג לעניינים

זה מבחינתי אולי אחד הדברים הכי טובים שקורס סוד הכסף נתן לי. בהתחלה הבן זוג לא ממש ראה את ההדרכות ועד היום הוא לא ממש סיים לצפות בכולן אבל לאחר המפגשים עם הקבוצה הוא שינה גישה לגמרי. פתאום הוא התחיל לחשוב על דרכים איך הוא יכול לייצר עוד הכנסה, התעניין בתיק ההשקעות ולהיות חלק פעיל בדרך לעצמאות כלכלית במקום פשוט לתמוך בי ולהגיד שהוא סומך עליי לקבל את ההחלטות.

אנשי מקצוע

 פתאום דרך קורס סוד הכסף הייתה לי גישה ומענה מאנשי מקצוע בשוק ההון, נדל"ן, מוצרי מידע ועוד. כל שאלה יכלה לקבל מענה ממישהו שהוא באמת מומחה בתחום שלפני כן לא ידעתי אפילו למי לפנות.

מה הייתי משפרת בקורס סוד הכסף של גיל אורלי

 

 • יותר מפגשים: המפגשים עצמם היו מאוד עוצמתיים, יש דברים שפשוט לא עוברים דרך המחשב וזה לא יעזור המפגשים פנים אל פנים נותנים הרבה יותר. מעבר לכך, העובדה שרוב קורס סוד הכסף מוקלט וישנם רק 3 מפגשים קצת מנעה ממני לפתח את הקשרים החברתיים שרציתי עם שאר האנשים בקורס.
סוד הכסף
מפגש קבוצתי של סוד הכסף

למי סוד הכסף לא מומלץ:

 • מי שמחפש ללמוד איך להשקיע בתחום ספיציפי – אם אתם רוצים להיות אשפים בהשקעות במטבעות דיגיטליים או רוצים ללמוד מסחר יומי זה לא המקום. זה נועד לפתוח את הראש ולתת לכם להבין את ההשקעות שהכי מתאימות לכם ואיך להתחיל להשקיע.
 • מי שלא יכול להתרכז בלראות סרטונים במחשב – לא יעזור, רוב הקורס הוא על ידי שידורים באינטרנט ואם קשה לכם להתרכז כשנמצאים מול מחשב והמחשבות שלכם נודדות או שאתם נוטים להתחיל לגלוש תוך כדי כנראה שזה פחות מתאים לכם. אני אישית שמתי את ההרצאות ברקע תוך כדי שהכנתי אוכל או עשיתי סדר בבית.
 • מי שאין לו יכולת לימוד עצמית – הרבה מהקורס הינו למידה לבד מהבית. מי שאין לו משמעת עצמית לשבת ולראות את השיעורים בלי שיושבים לכם על הראש אז כנראה שזה לא יתאים. גם כאן, היחס בקבוצות הקטנות והמפגשים האישיים מאוד עוזרים לתת מוטיבציה והשראה. כך יוצא שלמרות שמדובר בקורס דיגיטלי, אחוזי הצפייה בו גבוהים מאוד.

 

11 מחשבות על “סוד הכסף של גיל אורלי- ללמוד ממי שכבר עשה את זה”

  1. טוב לדעת 🙂
   חייבת לציין שהתיק גם מחלק אחלה דיבידנדים וגם עולה בהתמדה, ללא ספק עזרת לי המון.

   1. בשמחה! (ותמיד אפשר לדבר שוב).

    נ.ב.
    כשפרסמתי את התגובה הקודמת סימנתי שאני רוצה לקבל עדכונים על תגובות אבל לא קיבלתי עדכון על התגובה שלך.

    מצריך בדיקה 🙁

   2. היי לגבי דיוידנדים, במקום לקנות את מניות הדיווידנדים ישירות מה אתם חושבים על לקנות VWRD , זה פשוט יחסוך ממני המון התעסקות מיותרת.

 1. אני שמח שהחוויה שלך הייתה טובה עם "סוד הכסף".

  אך אשמח להתייחסותך לעבר של גיל אורלי, ולעובדה שהוא פשט רגל עם החברה הקודמת שלו יבולים. אני לא אומר שזה בהכרח משהו רע, גם טראמפ פשט רגל (וזה לא מונע ממנו להגיע מרחק מנגיעה מנשיאות ארה"ב), אבל בהכרח זה משהו שצריך לתת עליו את הדעת ולדבר עליו לפני שהולכים לקורס בחברה החדשה שלו.

  1. באחד המפגשים בקורס הוא דיבר על הפשיטת רגל ולמען האמת אני לא ידעתי על זה עד שהוא סיפר זאת. אני לא זוכרת את כל הסיפור במדויק אך היה לו קשר עסקי עם מגדל שהייתה גם מהבעלים וזה לא הסתדר. הוא הציג את זה כניסיון חיים וכך שהוא למד מהטעויות הקודמות שלו ועכשיו הקים את החברה החדשה עם ידע חדש ולא הכניס שותפים נוספים מהסיבה הזו. המנטרה שלו היא שכישלון זה פשוט עוד צעד שמקרב להצלחה. אם לא תהיה מוכן ללמוד ממישהו שנכשל כנראה שלא תלמד הרבה.
   אתה צודק שחשוב לדעת את העבר של הבן אדם אבל לדעתי חשוב יותר לדעת את התוכן של הקורס ולהתמקד בהווה. כמו שכתבתי אם אתה כבר בנתיב לעצמאות כלכלית מזה זמן, חוסך ומשקיע כנראה שהקורס לא יחדש לך הרבה. אם אתה חדש בתחום הקורס ללא ספק יכול לעשות לך קיצורי דרך רבים.
   המטרה שלי אגב איננה לשווק את הקורס אלא לספר את החוויה הסובייקטיבית שלי, בקרוב אעלה עוד סקירות של קורסים והדרכות אחרות שעשיתי.

 2. פינגבאק: מטרות לשנת 2018 - מה אתם מחליטים לעשות ב-2018? | האופטימית

 3. פינגבאק: איך לחסוך כסף בקלות ? | האופטימית הדרך לחופש הכלכלי

 4. פינגבאק: איך ליצור הכנסה פסיבית - סיכום פרויקט עצמאים כלכלית - האופטימית

 5. פינגבאק: איך ללמוד על כסף דרך המשפחה המסע שלי עם הכסף | האופטימית

 6. פינגבאק: יוקר המחיה? בורות פיננסית? ארגון מתייעלים הולך לפתור את זה - האופטימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

גלילה למעלה דילוג לתוכן Secured By miniOrange