אופיר זילביגר – לצאת מהמינוס ולבנות נכסים משלך

ממינוס לנכס

אחת הביקורות שאני נתקלת בהן הרבה היא שקל לי לדבר על עצמאות כלכלית. אני ובני זוגי הייטקיסטים ומשכילים ללא ילדים. ברור שיש לי זמן ללמוד להשקיע וכסף בצד בשביל השקעות, אבל לי אין זמן לזה. לא משנה כמה אני מנסה להסביר שזה הכל בראש ועניין של החלטה, יש כאלה שלא יאמינו לי. הביקורת הזאת גם הייתה הגורם לפרויקט עצמאים כלכלית בו ראיינתי אנשים ממגוון תחומים ומקומות בחיים שהגיעו לעצמאות כלכלית.

 הגישה שלי היא מאוד ברורה, כל מי שרוצה לשנות את המצב הכלכלי שלו יכול לעשות זאת. כל מי שמוכן לקחת על עצמו את המשימה של יצירת חופש כלכלי, הגדלת הכנסה והתייעלות בהוצאות ויתמיד בכך, יגיע למטרה שלו. לכן, חשוב לי להביא לכם סיפורים מעוררי השראה על אנשים שמצליחים מנקודות פתיחה הרבה יותר מאתגרות משלי.


 הסיפור של אופיר זילביגר

השבוע אספר לכם את הסיפור של אופיר זילביגר. אופיר הוא איש יקר שיצא לי להכיר במסגרת העבודה שלי בסוד הכסף. התחלנו כמשתתפים באותו הקורס והיה מאוד מעניין לצפות בהתקדמות שלו במקביל לשלי. מה שמדהים אותי בסיפור של אופיר, הוא שאני ואופיר באותו הגיל, אך במקומות שונים לחלוטין בחיים. אופיר התחיל את התהליך עם חובות גדולים וגם עם 5 ילדים (!). עם זאת, לאחר כמה שנים של מאמץ, הוא עשה מהפך לחלוטין בתחום הפיננסי. כיום, הוא גם מלמד אחרים בקורס שלו איך להתנהל כלכלית ואפילו הוציא קורס חדש לעזור לאנשים שהיו בדיוק במצב שלו.

אופיר זילביגר
אופיר הוציא סדרה חינמית שתעזור לך ללמוד מה שהוא עשה

 אופיר, תרחיב קצת על המצב שהיית בו

התחתנתי בגיל צעיר (18) ויצאתי לדרך לחיים הבוגרים כשאני לא באמת יודע שום דבר על כסף, חוץ מזה שצריך לעבוד קשה כדי להשיג אותו. עבדנו מאוד קשה והרווחנו ממש יפה, הרבה יותר מזוג רגיל בגיל הזה. אבל ככל שהתקדמנו בחיים ככה הקפדנו ליפול לכל בור אפשרי. אם זה המשכנתא, הלוואות, רכבים וכדומה. החלטות כאלה על הדרך שבאמת אף אחד לא לימד אותך מה מה צריך לעשות. אתה פשוט יודע שצריך להכניס הרבה כסף כדי לכסות את הכל וזה אמור להספיק. וזה אף פעם לא הספיק.

בשלב מסוים הגעתי למצב שיש לי יותר מדי הלוואות וזה הכביד מאוד על המצב בשוטף. אני אסכם את התשובה שלי במשפט שיום אחד אמרתי לעצמי בדרך לעבודה:

"לעזאזל! עשיתי צבא, הייתי לוחם, יש לי שני תארים, עבודה טובה, משפחה, דירה…יש לי הכל אבל אני לא מצליח ליהנות משום דבר."

כי אני פשוט יודע שאם חודש אחד אני לא עובד הכל קורס פנימה, הכל נעלם. כשהסתכלתי קדימה לעתיד, אמרתי לעצמי אוי ואבוי, זה פשוט הולך להיות ככה כל החיים. כאילו מתי זה יגמר?? אני רק רואה את עצמי עובד ולא מצליח ליהנות משום דבר. הייתי בלופ נורא מפחיד.

אופיר זילביגר

מה גרם לך להבין שאתה חייב לעשות שינוי?

מה שהכי מניע אנשים לפעולה זה משבר או כאב גדול וזה בדיוק מה שקרה לי. במשך תקופה ידעתי שמשהו לא בסדר אבל דחיתי. וגם כשניסיתי לטפל זה לא ממש עזר.

את השינוי האמתי התחלתי כשאף כרטיס אשראי לא עבר יוד (היו כמה…). בוקר אחד אני בתחנת דלק עם נורת הדלק דולקת ואף אחד משלושת כרטיסי האשראי לא עובר

אני נסער, מזועזע, לא מבין מה קורה לי ואיך הגעתי למצב הזה. איך יכול להיות שאני חייל מצטיין, עובד מצטיין וכל כך מצליח בעבודה אבל כאן אני נכשל פעם אחר פעם? הרי אם הייתי מתנהל בעבודה שלי כמו שאני מנהל את הכסף שלי כבר מזמן הייתי מפוטר. ברגע הזה הרגשתי שאני בשפל המדרגה והכרזתי במקום זהו! פה זה נגמר!

ממינוס לנכס
אני ואופיר מאמינים שכל אחד יכול לעשות שינוי כלכלי

מה המחיר הכי כבד שהיית צריך לשלם בדרך?

זו שאלה מדהימה, כי האמת היא שהרבה אנשים רוצים לעשות שינוי והרבה גם אומרים שהם רוצים לעשות שינוי, אבל רק מעטים מוכנים לשלם את המחיר.

ויש מחירים. אצלי זה התבטא בין היתר, בעוד שעות בלתי נגמרות של עבודה ורכישת ידע חדש. ממש לילות לבנים שהשקעתי, במשך הרבה מאוד זמן. עוד דבר לא קל, הוא שינוי הרגלים ולהפסיק להתחשב במה שאומרים לך או עליך. לאמירות בחברה או במשפחה יש השפעה גדולה מאוד, אבל החלטתי לשים מסך ולהתעלם. זו פשוט החלטה לצאת מאיזור הנוחות ולהתמסר לשינוי.

אפילו לאחרונה כשהחלטתי לעזוב את העבודה שלי כשכיר, המחיר היה לוותר על הרכב שלי, כדי לאפשר לעצמי כמה חודשים לנשום עד שהעסק יכניס. אנחנו חיים את הוויתור הזה כל הזמן.

אבל זה עדיף מאשר הלחץ הנפשי שפוגע בכל תחום בחיים כמו זוגיות והורות, או בחברים כאשר המצב הכלכלי על הפנים. אני היום מרגיש שלם עם הוויתורים ומה שיפה זה שאחרי תקופה מסוימת של וויתורים, אפשר בהדרגה להעלות את רמת החיים למקום שאתה רוצה להיות בו. רק ככה מתקדמים.

אופיר זילביגר

ההקרבות בדרך היו לא קלות אבל הכרחיות

מה השתנה מבחינת מצבך הכלכלי כיום?

אדבר בשורות תחתונות.  מ – 150 אלף שקל במינוס וקצה קצהו של המסגרת הגעתי למצב שרכשתי עוד שתי דירות להשקעה שיכניסו לנו הכנסה פסיבית בעתיד. בנוסף, הגדלתי את ההכנסה, עזבתי את העבודה שלי כשכיר והיום אני עוסק במשהו שאני באמת אוהב ורוצה- אימון וייעוץ למשפחות בכלכלת המשפחה וניהול ההון האישי. ואני כבר לא במינוס  😎 .

הדבר המפתיע הוא שככל שהמצב הכלכלי השתפר, ככה גם השתפרו הזוגיות, ההורות, היחסים עם אנשים והתפוקות בעבודה. אנחנו לא אוהבים להודות שכסף משפיע עלינו ככה אבל עובדה. זה מה שקרה. מדהים כמה דלתות נפתחו מאז שהורדתי מעליי את המשקולת הזו.

מה הפעולות שנקטת כדי לשנות את המצב הכלכלי שלך?

יש הרבה מאוד פעולות שעשיתי לאורך זמן, אבל אני חושב שאם נסכם את זה לכמה שורות כאלה קצרות, אז הצעד הראשון היה להחליט שזהו, מהיום אין יותר בינוניות ומהיום זה נגמר.

הצעד הבא, הלכתי ללמוד ולהתייעץ. שתיתי בצמא כל ידע שקשור לניהול הכסף ונפגשתי עם כל מי שיכל לעזור לי בנושא הזה. הבנתי שהפעולות שלי לא הביאו אותי למקום שרציתי אז זה הזמן לעשות משהו שונה.

כשכבר הייתה לי תכנית פעולה מספיק ברורה, זה היה רק עניין של עקביות, התמדה ופעולות קטנות וקבועות שקידמו אותי. למעשה טיפלתי בנושאים האלה: הכנסות, הוצאות, התחייבויות ונכסים. כל אחד מאלה הוא נושא בפני עצמו שלא אוכל להסביר כאן מפאת גודלו,  אך הם המרכיבים של כלכלת הבית שלנו שאם נדע לשלוט בהם אנחנו על הגל.

אופיר זילביגר

מה המסר שהכי חשוב לך להעביר לקוראים במצבך?

אני חושב שהסיפור שלי ממחיש יש יותר מהכל את העובדה שבאמת כל אחד יכול. היו לי את כל הסיבות להרים ידיים ולוותר. להגיד שזה לא בשבילי,  אבל ברגע שהחלטתי זה פשוט קרה.

כי ברגע שאתה מחליט להשקיע בעצמך ולשים את עצמך בפרונט, משהו נפתח. קשה להסביר את זה.  זה כאילו שהתחלת לשדר לעולם "אני בעל הבית עכשיו" והעולם מגיב בהתאם. לעולם אל תחכו לרגע המתאים או לתכנית הכי טובה, פשוט לקום ולעשות עכשיו, כי הרגע הזה שאתם מחכים לו פשוט לא מגיע.

דבר נוסף, במהלך הדרך יהיו לא מעט עליות וירידות. חשוב לשים את המיינדסט במקום הנכון כדי להיות מסוגלים לשאת את עוצמת התהליך לטוב ולרע.

מה הדבר הכי חשוב שאתה מלמד בקורס שלך?

זהו שאני לא חושב שיש דבר אחד שהוא חשוב יותר מהשני בתכנית הליווי שלי כי למעשה הכנסתי לשם את כל המרכיבים שצריך כדי להצליח מבחינה כלכלית ואישית ורק אותם, בלי תוספות לא חשובות. כן חשוב להבין שאני מלמד דרך חיים, לא זבנג וגמרנו ולא "להביא ת'מכה".

יש פה שיטה ודרך שצריך לעבור והיא מוכחת ועובדת. רק צריך לרצות מספיק. הדבר שאני הכי מתגאה בו בתכנית שלי היא שיטת היישום שפיתחתי. הדבר הכי קשה בתכניות כאלה ובכלל בתהליכי ייעוץ הוא היישום. קל מאוד ללמוד את הידע החדש אבל לשבת ולחפור בפצעים זה ממש קשה. חקרתי ופיתחתי שיטה שמניעה את התלמידים לפעולה הרבה יותר מהרגיל והיא מבוססת על מנגנון של תגמול על ביצוע משימות בזמן. אני מרחיב על זה יותר בסדרה שעכשיו הוצאתי כאן. אגב, יש בסדרה הזו מידע שיכול להיות שווה לכל אחד כמה מאות אלפי שקלים בכיס הטווח הארוך אז אני ממליץ לצפות בה בהקדם לפני שהיא תרד ותהפוך לחלק מהקורס בתשלום.

אופיר זילביגר
למי שמעוניין לדעת מה אופיר מלמד בקורס שלו

אז זה היה הסיפור אופיר זילביגר – לצאת מהמינוס ולבנות נכסים משלך

אז זה היה הסיפור של אופיר זילביגר. איך הוא יצא מהמינוס והפך לבעל נכסים על ידי שינוי חשיבה ופעולות רבות.

כיום, אופיר מלווה משפחות באופן אישי וגם מוציא קורס המלמד אנשים איך לעשות את התהליך שהוא עבר בעצמו. התוכנית משקפת את הדרך שאופיר עשה. ואינה תולה הבטחות בשמיים אלא עוזרת ליישם ולתרגל אורח חיים של התנהלות כלכלית נכונה. מה שאהבתי בתוכנית היא שאופיר מיישם כלים של כלכלה התנהגותית כדי למקסם את ההצלחה בקורס לצד ליווי אישי וקבוצתי.

אז לכל מי שמעוניין לשמוע ולראות קצת יותר מאופיר זילביגר, מוזמן להירשם כאן לסדרת הסרטונים החינמית וללמוד ממי שעשה את הדרך בעצמו.

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים ישירות למייל זה חינם, אבל שווה הרבה 😉
שם
מייל

8 מחשבות על “אופיר זילביגר – לצאת מהמינוס ולבנות נכסים משלך”

 1. שלום,

  אפשר בבקשה לשמוע כמה זמן לקח לאופיר להגיע ממצב של -150 אש"ח למצב של 2 דירות להשקעה?

 2. איך הגדיל את ההכנסה? במיוחד לאור העובדה שהוא עצמאי כיום

  קניית שתי דירות להשקעה….האם לקח משכנתא עליהן? אני מבינה שהוא משכיר אותן? האם השכירות מכסה את המשכנתא או שהוא צריך להוסיף כסף כל חודש?
  בנתיים הדירות האלה אינן מכניסות כסף…אולי אפילו הן הוצאה…..האם הדירות בארץ?
  הרי את נגד השקעה בנדל״ן בארץ.

  1. הוא התחיל להגדיל הכנסה על ידי כך שלמד לעומק תחום שיווק שותפים והתמיד בו (למרות שאני אישית יודעת שהיה לא קל והוא שקל להתייאש בדרך)
   הדירות שלו להשקעה הן עם מינוף וכיום השכירות מכסה את ההלוואה ללא תוספת כסף שלו ואפילו טיפ טיפה יותר.
   דירה אחת היא בארץ והדירה השנייה באנגליה. אופיר מתכנן למכור בקרוב את הדירה בארץ ולקנות בכסף דירה נוספת בחו"ל.

   וזה שאני באופן אישי נגד השקעה בנדל"ן בארץ (לא באופן כללי אלא בתזמון הזה), לא אומר שכולם מסכימים איתי. לרוב האנשים קל יותר מבחינה מנטלית להשקיע בנדל"ן בארץ מאשר בחו"ל. יש גם יתרונות מבחינת מיסוי ומימון שניתן לקחת על נדל"ן בארץ אבל בעיני זאת עדיין לא עסקה משתלמת ונראה שעקב התוכניות שלו גם אופיר הבין זאת ומשנה את השקעותיו בהתאם.

 3. שלום,

  אופיר משווק כרגע קורס.
  אני שוקל ברצינות להירשם אליו, האם את מכירה אנשים שעברו אצלו וזה עזר להם? המלצות כלשהן?
  השוואה לדברים אחרים מקבילים בשוק?

  תודה

  1. היי ארז
   אכן אופיר משווק כרגע קורס ולא הייתי נותנת לו במה אם לא הייתי חושבת שיש לו את היכולת לעזור לאנשים באמת.
   אופיר היה מאמן לכלכלת משפחה ועזר ללא מעט משפחות וליווה אנשים כחלק מקורס אחר ובעקבותיו ובעקבות הלקחים שהוא הפיק מקורס דומה הוא בנה את הקורס הזה עם השיפורים שהוא ראה לנכון.
   אני לא יכולה להגיב לגבי השוואה לדברים אחרים שמקבילים בשוק כי לא עשיתי את הקורס בעצמי אך אני מאמינה באופיר ובכנות וברצון שלו לעזור וביכולת שלו להעביר את המסרים הדרושים.

 4. פינגבאק: כמה עולה ילד? איך להתכונן כלכלית לילד חדש במשפחה? - האופטימית

מה דעתכם? תגיבו כאן

גלילה למעלה
דילוג לתוכן Secured By miniOrange